• Krátkometrážní

Anny (2020)

Nebolo to zlé, nejaká tá hviezdička Třeštíkovej patrí za snahu a roky práce jej ďaľšieho časozberného dokumentu, ale pozerať na šesťdesiatročnú šlapku, to ma fakt neberie. ... Najslabší kúsok.

13 minut (2021) (TV film)

Autenticky,  sugestívne a dobre zvolenou formou nakrútený dokument, ktorý vedie k zamysleniu nad známym heslom ,,auto ako zbraň,,.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

U podobných filmov už pred projekciou tak asi zhruba vieme, čo od toho očakávať a že to bude tak trochu prvoplánové, hrajúce na city. Inak samozrejme tomu nebolo ani tu a tieto moje kritéria a argumenty naplno splňovalo ,,Psie poslanie,,, kde avšak bol dej a príbeh natoľko celistvý, a emočne rozbil. Pán Brabec je úžasný kameraman, čo v prítomnom filme dokázal krásnym obrazom, avšak na režisérskej stoličke si nie je tak istý.

Chyby (2021)

Poctivá česká dráma, ktorá má parametry európskej veľkosti. Výborné herecké výkony nie tak ešte známej hereckej dvojky sú prísľubom do ďalších filmov. Už po ,,Kobrách a Užovkách,, nás Prušinovský utvrdil v tom, že podobné príbehy mu sedia, nie o nič menej než už dnes kultové komédie.

Minuta věčnosti (2021)

Nuda v Brne? .....Nie! Nuda na Islande. Najhoršie na tom je, že film nezachránila ani krásna a podmanivá krajina tohto ostrova. Kecy, kecy, kecy, ktoré mi išli na nervy a pointa, ktorú som pochopil po pár minútach.

Tichý společník (2021)

V prvej rade k hercom, a o to tu ide najviac. ... Malý tu fakt exceluje, je to jediné plus, čo by som v tomto snímku vypichol , je vidieť, že je to multižánrový herec, ktorý svoju úlohu zvládne za každých okolností. Je ku škode, že film nezachránil ani Boleček Polívka a Issovej som nejako nedošiel na chuť nikdy. K filmu nemám nejako čo povedať, pretože príbeh je ako trikrát vyluhovaný Pigi čaj...

Jedině Tereza (2021)

Sympatická jednohubka, no v rámci žánru klasicky stereotypná, podľa jasných dejových liniek a klišé.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Shoky a Morthy je niečo, na čo typický konzumný divák snáď ani nenarazí.  Je dobre že český rybníček znovu trošku rozvíril hladinu filmík, ktorý sa nebojí byť iný, ísť vlastnou cestou. Mám pocit, že keď Fehu ešte trošku filmársky dospeje, (toto bol trošku punk-možno, snáď určite, to bol zámer) tak na jeho ďaľšie  počiny sa rád pozriem. Kozub a Štáfek sú super, jejich symbióza je prirodzená, vtip nenásilný, ale že Magnusek bude bodovať ešte viacej, tak to som teda nečakal... :)

Karel (2020)

....Súhlas s Civalom. Chápem, že Ivanky intermezzo udáva dokumentu pocit tónu autentičnosti, ale celkovo možno trošku diváka vyrušuje. Komorne pojaté a veľká šanca (ako som ja), že aj človek ktorý Gotta nijako zvlášť nepočúva, sa na dve hoďky dobre zabaví a trošku melancholicky na Mistra zavzpomína.

K zemi hleď! (2021)

Kritika dnešného sveta, populizmu a tvrdá satira, ktorá tne do živého. Sonda do dnešnej rozvrátenej  spoločnosti aká je tu vyobrazená z viacerých uhlov pohľadu názorových stretov. ... Dicaprio dokonalý, Lowrence , či Streep taktiež. Tu by som sa nominácie na sošky nečudoval.