Finská krev, švédské srdce (2012)

(KVIFF 2013) "Z kina budete odcházet s přáním opatřit si soundtrack." ?? Tak to ani náhodou. Hudební doprovod sestává z několika sociálně laděných ufňukaných trnky-brnky odrhovaček vhodných maximálně do Televarieté a ve filmu se jen dokola omílá, že Finové chlastaj víc než Švédové. Jediná letošní projekce, kterou jsem nevydržel do konce. Ale což .. nějaký ten error ve výběru je nevyhnutelný.

Muž z oceli (2013)

Napočítal jsem sotva tři sympatické postavy, přičemž samotný Supík se kvalifikoval jen tak tak. Třeba taková Lojs Lejnová sítem propadla naprosto čistě, a to byla laťka po Margot Kidder a Teri Hatcher (!) setsakra nízko. Ale jistě, proč se babrat s psaním lidí, když stačí dvě hodiny v kuse s pompou demolovat Kansas.

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Už díky obsazení je Vicous tak trochu můj splněný sen. Jde spíš o tradiční komediální divadlo, než o typický sitcom s tempem, na jaké jsme dnes z televize zvyklí. Formát je až staromilsky zastaralý a herci okatě přehrávají, jakoby chtěli proniknout i do nejzazších řad hlediště. Ale vzhledem k danému tématu a charakteru ústředních postav je toto všechno zcela na místě a já si zase jednou plesám nad komedií, která se nesnaží být za každou cenu třeskutá a raději zůstává přívětivě lidská .. i když pořád jízlivě “vicious“. Famózní finále první série je jako mega-třešeň na dortu, který chci mít co nejdříve v hezkém modrém balení v šuplíku.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Opět výborná akční jízda. Trošku mi tu chyběla exotika Ria a oželel bych pár obligátních sladkobolných momentů, ale jinak jsem naprosto spoko. Rychlá rota stále příkladně táhne za jeden provaz, Rodriguezce to sekne natolik, že jsem ochoten akceptovat i to trapné seriálové klišé kolem Letty, hlavní padouch je vcelku charismatický a řádně sexy (narozdíl od toho debila s mrkví v páté Pasti) .. a schválně, kdo je ještě větší korba než Dieslák s Kamenem dohromady? No jasně, Mazel :)

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jai Courtney by si měl příště dát bacha, aby zůstal v záběru, když už si sundává triko, protože takhle tu ke koukání nezbylo nic, než nucená explozivní akce bez hlášek, zábavných postav nebo pořádných lotrů. Vyloženě mě to nenasralo, ale Die Hard to prostě není.

Isabel (2013)

Hezké podmanivé obrázky Ostravy a jejího okolí i podsvětí, poněkud chaotický střih s milými pokusy o cool, vcelku obstojná, i když zbytečně dramatizující hudba a v neposlední řadě krásný plakát .. to vše respektuju. Veškerá technická snaha je ovšem marná, protože tak nehorázný scénář by neuspěl ani na besídce střední školy. Dialogy nemají hlavu a patu a jsou navíc odehrány velmi pochybně a toporně - tak blbě mezi sebou lidi (nebo upíři) nemluví ani ve snech. Jediný pořádný výkon hodný filmu podala Sylvie Krupanská coby nemrtvá Ewa .. ostatní hybaj zpátky na jeviště, kam patříte a kde vám to jde.

Mocný vládce Oz (2013)

Dosti chabě napsaný prequel, který zjevně vznikl jen za účelem naservírovat americkým capartům od 3 do 10 let opulentní virtuální procházku jejich milovaným pohádkovým světem .. a při tom jim trošičku zmasírovat hlavičky tím správným černobílým myšleníčkem. Procházka je to ovšem opravdu hezká a pestrobarevná se vším, co k Ozu patří .. takže koukat pěkně s brejlema, ale raději s klapkama na uších.

Iron Man 3 (2013)

Kdyby se mnou můj noťas mohl mluvit, měl by Bettanyho hlas na stopro. Jarvis je borec. To já jen tak .. není moc, co dodat :)