Slunce, seno, jahody (1983)

Upřímně lituji každého, kdo nemiluje trilogii Slunce, seno.

Líbáš jako ďábel (2012)

Neurážející a kompetentní romantická komédie, kde všichni zúčastnění splnili své role podle plánu, ale to je tak vše. Snaha o nějaký vyšší smysl zde chybí. Prostě jednohubka pro nenáročné obesenstvo. Co mě bavilo sledovat nejvíc, tak product placement. Chápu, že filmoví producenti se musí ohánět, aby sehnali peníze na natáčení, ale ta reklama nemusela být tak okatá. Ukažte mi někoho, kdo si na posezení na zahradu donese Soda Stream, aby si mohl pěkně pustit bublinky do vody. Nemluvě o tom, že v dalším záběru se po něm slehla zem. Nebo kdo při placení kreditkou říká „zaplatím PayPassem“ (plus ten prostřih na kartu MasterCard :))? Nebo kdo si při pohledu na krabičky s léky říká „tohle mám na zácpu, na průjem, proti nadýmání a proti stresu“?

Babovřesky (2013)

Což o to, je to blbé, ale jaksi úmyslně blbé a již z prvních minut je jasné, že za kamerou sedí tvůrce trilogie Slunce, seno. Velká většina scén by v normálním životě nikdy nefungovala, protože by se daly jednoduše vysvětlit, ve filmu se ale postavy chovají zcela nerealisticky, aby se mohl divák zasmát. Pro nenáročné české obecenstvo, které se určitě v mnohých postavách a situacích zhlédne, je to trefa do černého. Pavel Kikinčuk je jednoduše borec a už v Okresním přeboru byl k pokukání. Zato Langmajer v roli kněze je totálně mimo. To už bych dřív uvěřil mravenci, že dokáže dostat do kolenou slona. Každopádně být to o půl hodiny kratší, vůbec bych se nezlobil. Navíc co měl znamenat ten konec proboha? Borec odhodí sirku, výbuch, střih, titulky? To je Troškova představa o napínavém zakončení filmu? SPOILER: Výbuch měl zcela nulový dopad na děj ve druhém dílu, protože se všichni tváří, že se nic nestalo. Od Trošky očividně nelze očekávat, že by se řídil nějakými pravidly filmařiny :). Mnohem vtipnější než celý film jsou nepovedené scény.

Žraločí vody (2006)

Je zvláštní, že lidé mají takový strach ze žraloků, přitom jsou to na první pohled spíše mírumilovná zvířata. Zkuste vlézt do klece se lvem nebo si běžte zaplavat do řeky s krokodýli a uvidíte, jak dopadnete. Pokud jsou žraloci tak krvežízniví predátoři, proč mezi nimi lidé plavou bez obav. Kolikrát jste v dokumentu viděli, že by žraloci okamžitě a bez váhání útočili na potápěče? Dokument dokazuje, že žralok zabiják lidí, což je úžasně vysvětleno kupříkladu tím, že žralok nemá tak velká ústa, aby mohl polykat velkou kořist. Žralok svou kořist netrhá, ale sežere. Co se samotného dokumentu týče, začíná radostně a optimisticky, ale rychle se zvrhne v masakr. Kvůli stupidním Asiatům, kteří považují polévku ze žraločích ploutví za lahůdku a ještě stupidnějším lidem, kteří si myslí, že když sní žraločí maso, nedostanou rakovinu, jsou žraloci na prahu vyhynutí. Při sledování takových dokumentů se vždy podivuji nad tím, jak lidé vůbec mohli přežít tak dlouho. Že doteď nezničili celou planetu. Nazýváme se pány světa, ale ukažte mi zvíře, které si dobrovolně ničí prostředí, ve kterém žije a které mu poskytuje potravu a útočiště. Ať mi někdo tvrdí, že to všechno neděláme pro peníze. Peníze jsou nadřazeny životům lidí a zvířat.

Doom Patrol (2019) (seriál)

Vydržel jsem se dívat na dva díly.

Futurama - Fryority report (2011) (epizoda)

Policejní akademie, Tron a Minority Report v podání Futuramy. Kvalita šesté série je velmi kolísavá, tento díl ale vyčuhuje nad ostatními. Smál jsem se od začátku do konce. Scénárista Josh Weinstein je borec! „The cybernetic oracle. The ultimate man-machine hybride. Programmed with every crime ever recorded and planted with the brain cells of history's greatest detectives. We call him.. Pickles.“

Rytíři spravedlnosti (2020)

Další vynikající film z evropské produkce, kdy jsem měl pocit, že nesleduji herce na plátně, ale události z reálného života, ačkoliv přitažené za vlasy :). Obzvláště na Mikkelsenovi jde poznat, že když je pod vedením hollywoodských režisérů, jeho herecká výkonnost podstatně klesá. V rukou režisérů ze své domoviny jenom vzkvétá. Tady hraje vojáka, který se musí vrátit domů po nešťastné smrti své ženy, která zahyne při nehodě vlaku. Nebo to nebyla nehoda? On totiž ve stejném voze jel důležitý svědek, který měl svědčit proti místnímu mafiánovi. Poměrně rychle tedy zjišťujeme, že není vše tak, jak se může zdát a Mikkelsen se spolu s několika dalšími kamarády vydává na cestu odplaty. Mimochodem tomu říkám twist, Shyamalan by se mohl něčemu přiučit. P.S. A pak mi někdo povídejte, že je něco statisticky nepravděpodobné :).

The True Cost (2015)

Položme si ruku na srdce. V zájmu kolektivní pohodlnosti jsme si všichni – ať už vědomě či nevědomě – vytvořili společný svět, kterému vládnou peníze a jakákoliv průmyslová výroba bude mít vždy negativní dopad na naše životy a přírodu. Hlavně, že máme to levné oblečení, auta a elektroniku, které můžeme každou chvíli nahradit za nové. Však on to za nás vždycky někdo vyrobí. Nikdo z nás by nechtěl být otrokem, přesto moderní otroctví svým chováním podporujeme. Ke zhlédnutí na YouTube.

Vegan 2019 (2019)

Nepříliš informativní, spíše propagandistický dokument, který dle mého gusta tlačí až moc na pilu.

Empire State (2013)

Po přečtení obsahu k filmu od oficiálního distributora už se na film ani nemusím dívat :D.