Interstellar (2014)

Jeden z nejlepších filmových zážitků pro mě za celý život. Jsem hodně zaměřená na různé ekologické problémy a přemýšlím o tom, kam ten lidský vývoj dospěl a jak se lidé systematicky ničí zároveň s pokrokem. Film bere tuto problematiku od konce a uvádí jeden z možných budoucích vývojů. Pak se rozjede vesmírná část, která je skvělá a film je zakončen mystery částí, které si užívám vždycky. Film s myšlenkou a s určitým poselstvím a zároveň nářez! :-)

Roger Waters: The Wall (2014)

Ráda na ten zážitek z kina vzpomínám. Nejsem úplný nadšený fanoušek Pink Floyd, a až jsem se za to zastyděla. Musím uznat, že tento koncert je opravdu skvělé dílo. Ještě teď na koncert vzpomínám. A někdy si zkusím něco od Floydů pustit :-)) Jinak souhlasím víceméně s tím, co tu bylo vyřčeno. Jen jsem asi jediná, komu to odpovídání na otázky fanoušků přišlo občas divné :-)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Moc jsem se těšila a dočkala jsem se. Zklamání neproběhlo, dostala jsem vše, co jsem čekala: výměna obličejů, adrenalinové neuvěřitelnosti a tak dále. Dobrá kombinace režiséra Na Hraně a Toma Cruise se osvědčila i zde.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Jedno z pro mě velkých překvapení. Moc se mi líbí styl filmu. Jako žena musím konstatovat, že ty chlapy dělají hodně. Nicméně pánové jistě ocení Supermana "v převleku" agenta CIA :-)

Marťan (2015)

Na to, že se jedná o vážné téma, je to vážně vtipné. Někdy to bylo až moc odlehčené a uvítala bych trochu vážnější pojetí. Přecijen strávit několik let sám na Marsu...no já bych se zvencla už po týdnu. Nicméně jako celek se mi film hodně líbil a v kině to stojí za vidění.

Město bohů (2002)

Spojení životního příběhu chlapce z brazilského slumu a vykreslení situace obchodu s drogami, zkorumpované policie a života v nejhorších částech nejznámějšího města Brazílie. Když se řekne Rio de Janeiro, představím si karnevaly, pláže, teplo, latinskoamerické tance. STŘIH (SPOILER)... Když se řekne Rio de Janeiro, představím si děti, které neznají jiné hračky než pistole a marihuanu, korupci policie, netečnost a bezmoc vlády, koloběh a řetezec života v gangu. Silný film a o to víc silný v tom, že jde o skutečnost.

Drive (2011)

Skvělá atmosféra, skladby a občas až neuvěřitelné záběry. Po druhém shlédnutí, kdy ještě dva dny na to si pouštím songy z filmu, musím zařadit mezi oblíbené a konečně mi zde něco přibylo po hodně dlouhé době. There´s something inside you, it´s hard to explain :)

Živí mrtví (2010) (seriál)

Bála jsem se, že na mě bude seriál moc surový, a nebudu to moct strávit, ale zombíků postupně ubylo a přibylo příběhů postav. Mně to vyhovuje a občas oceňuji to mysteriózní matení a nepřehlednost. Jindy je seriál předvídatelný, ale to je u mě také tou koupou seriálů, co jsem nasledovala. Za mě 4 hvězdičky a jsem ráda, že jsem nakonec přistoupila na sledování Walking Dead přes počáteční obavy. Update 10.11.2015: Pátá série se stala dost nudnou a nekonzistentní. Šestá série se chvíli snažila chytit dech, ale opět se vrací k vymetání všech zapomenutých dějových koutů, které už jsou bohužel několikrát vymetené a tak zbývá jen nasadit co nejvíce zombíků a snažit se to nějak udržet pohromadě.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Tak teda Kravaťáci :D Suits - láska na první pohled. Nebo spíše na druhý, pilotní díl jsem si pustila ale nedokoukala. Nějak mi ta kancelářská atmosféra nebyla po chuti. Když jsem tomu po pár zamilovaných proslovech svých kamarádů (právníků) dala druhou šanci, rozhodně jsem nelitovala. A teď už jen závislácky slintám při každém díle. Harvey je borec a kdo by něchtěl být jako on. Jenže vše má i svou druhou stránku. Pokud chcete být úspěšní v byznysu, nemůžete mít téměř žádný soukromý život. Což zjišťuje i Mike Ross. Uvidíme, co z toho ještě bude jsem u konce první série a těším se na druhou.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Seriál se mi ze začátku dost zalíbil, byl dost napínavý a stylový. Ale musím uznat, že poslední série už je slabší. Nicméně zůstanu věrná.