Kdo s koho (2001)

Líbila se mi ta "vykrádací" scéna a překvápkovej konec: Robert De Niro se tváří tak úžasně nešťastně a najednou.... Docela dobrý film.

Nekonečný příběh (1984)

Nedávno jsem si vzpomněla, že jsem ještě neohodnotila jeden z nej filmů mého dětství :)

Leon (1994)

Úžasný film, jak se tu někdo zmiňuje - já na něm nevidím nic pedofilního. Pokud vím, nejdřív chce Mathildu zabít, to není moc pedofilní. Dokonalý svět s Kevinem Costnerem také není pedofilní, ale to bude asi proto že tam hrajou "chlapi". Myslím ale, že tady v tom případě se holka prostě hodí a o tom to je. Je to o citech ne o duševních chorobách. A je to moc povedené, i když smutné.

Pravdivé lži (1994)

Teda to jsem nečekala, když mi bylo oznámeno, že dnes večer se kouká na film s Arnoldem. Dokonce tady i občas řekne víc jak jednu větu za sebou. A je to fakt vtipný :D

Kmotr III (1990)

Pro mě nejzábavnější z dílů. Koukala jsem pozdě v noci a ani jsem neusnula, což je dost velký důvod pro pět hvězdiček!

Bathory (2008)

Četla jsem knihu Čachtická paní od Jožo Nižnanského a díky tomu jsem si tohoto filmu více všimla a zašli jsme na něj hned první den, co byl v kinech. Ale s knížkou to má pramálo společného, což jsem teda věděla předem, i když jsem přeci jen doufala, že aspoň trocha se ve filmu zachová, protože kniha byla velmi působivá (jeden z pramenů o legendě Alžběty-vražedkyně). Jinak nevím, co si mám o tom filmu úplně přesně myslet. Na jednu stranu se mi líbila Anna Friel, která je snad nějaký tajný potomek samotné Alžběty, a Hans Matheson v roli Caravaggia byl...pro mě nezapomenutelný:)) A o to víc mě na druhé straně mrzí, že příběh vztahu mezi nimi skončil tak rychle a jentak mimochodem. Dále Bolek a Mádl aneb Pat a Mat? Zbytečné..ale třeba se to bude líbit Američanům. Bojové scény zde zmiňuje každý, já souhlasím. Jinak čeští herci si tam moc nezahráli..nechápu, proč jich tam bylo tolik a každý na max. 5 minutovou roli. A jelikož jsem byla "fanynka" knihy, tak se mi Jakubiskovo pojetí tolik nepozdává a myslím, že takhle to nebylo. Ale to se nikdo nedoví, protože : "...Čím více legend, tím méně pravdy...".

Pokání (2007)

Jedna hvězdička za krásnou kameru a kompozici, druhá hvězdička za herce a třetí hvězdička za konec. Problematika konce teď často zaujímá místo v mých úvahách, když přemýšlím o filmech. Myslím, že většina dobrých filmů nemůže mít dobrý konec. A statistiky to dokazují. Zde byly nabídnuty dvě varianty: ten špatný i ten dobrý konec. Ale bylo to asi o to drásavější, když divák věděl, který z nich je ten správný. Je tu ale dána možnost volby, každý si odnese, to co chce. Já radši ten hezký konec. Jinak ale byl film velké zklamání a nuda. U filmu Babel jsem psala, že není o ději, ale o emocích, a že to někteří nemohli překousnout. Ale tady není ani děj ani emoce. První půl hodiny se prostě čeká, co bude a vůbec nic se nestane. Další hodinu a něco se občas něco udá, ale celek je dost stojatý. Musím se přiznat, že jsem asi na 10 minut usnula, ale myslím, že jsem o nic nepřišla.

Zelená míle (1999)

Prostě a jednoduše - krásný film. Pohled do věznice, kde bachaři jsou taky lidé a nejen řvoucí a zlí nabušenci, podobné by se dalo říct i o vězních. A já se musím přiznat, hrozně jsem se bála o tu myšku :))