Superman 4 (1987) odpad!

Hrozný jak je možný zprznit legendu! Po skvělých prvních dvou a ucházející trojce přišel totální paskvil a kupodivu se stejnými herci jako v prvním díle! Film jsem dlouho sháněl, protože ho nikde nedávali a už chápu proč.

Tajemné zlo (1987)

Jo tohle je dobře natočený maso. Policajt a mimozemský agent honí šmejda z vesmíru, který si půjčuje těla a v každém dělá větší a větší bragl. Je to hodně béčkový, ale poctivě akční, poctivě natočený a spousta scén má wow efekt. Jen mě vždycky naštve ten konec. A abych se přiznal, zkouknout dvojku jsem se ještě neodvážil :-)

Běžící muž (1987)

Běžícího muže mám docela rád. Miluju bitky s různě vybavenými lovci, pološílené davy a celou realitní šou. Mám pocit že stačí počkat pár let a něco podobného vznikne i v reálu... Bohužel na to je naplácán i ještě nějaký příběh a ten je otřesný - videomanipulace, boj za pravdu, která se musí odvysílat (pochybuju že by to lidi zpitomělé z reality show zajímalo), útěk z vězení, rukojmí které se zamiluje do únosce... Prostě klišé na klišé a ještě úděsně natočený a zahraný. Takže za tři.

RoboCop (1987)

Robocop pro mě nikdy nebyl kult. Ano scény mě baví, je tu pár vychytávek, ale příběh je ohraný a když si u filmu, který jsem minimálně třikrát viděl nemůžu vzpomenout na to, o čem byl, je něco špatně. Robocop mi navíc přijde jak nesympatická guma, není rychlý, není neprůstřelný a vyhraje vždycky nějak na haluz. Prostě průměr.

Predátor (1987)

No a tohle je jasný sci-fi roku 1987. Akční sci-fi horor představuje komando výborně vybraných žoldáků, pro které není problém vyčistit menší vesnici, ale kteří nemají nejmenší šanci proti mimozemskému lovci, co si přišel na Zemi zasporotovat. Arnold Schwarzenneger v jedné z nejlepších rolí, skvělá džungle a hlavně jedna z nejlepších příšer všech dob - Predátor se svým maskováním, laserovým kanonem se zaměřovačem, oštěpem a dalšími pomůckami. Jinak rok 1987 byl na sci-fi bohatý, moje pořadí: 1. Predator, 2. Innerspace, 3. Spaceballs, 4. Hidden, 5. Robocop, 6. Running Man, 7. Masters of Universe, 8. Superman IV: Quest For Peace.

Spaceballs (1987)

Geniální, víc se napsat nedá, tohle se musí vidět. Pro všechny fandy Star Wars, Star Treku, Planet opic a Vetřelců povinnost!!

Vnitřní vesmír (1987)

Milý, krásný a příjemný film, jakých se v 80. letech točily desítky. Frajer Dennis Quaid, krásná Meg Ryanová, šílený Martin Short, skvělé efekty a hlášky. Do toho tvůrci vzali klasický námět z Fantastické cesty, ale naložili s ním po svém. Místo napínavé cesty za záchranou lidského mozku tu máme vojáka, jenž se omylem dostává do těla neurotika a musí se naučit spolu žít, uniknout teroristům a ještě najít cestu jak vše vrátit do normálu. Nejlepší hláška je. Hoň si ho... Ale nemluv s ním! :--)

Vetřelci (1986)

Co napsat ke klasice? Snad jen absolutní military sci-fi nářez, který našel důstojného nástupce až možná ve Hvězdné pěchotě o 11 let později, jeden ze dvou nejlepších Vetřeců (těžko říct, jestli je lepší tohle nebo jednička), potoky krve, slizu, kyseliny, mraky vystřílených nábojů a mezi tím někde zoufalý mateřský cit Ripleyové, která mezi vší tou smrtí a zmarem se snaží najít a zachránit malou holčičku. Pro mě sci-fi roku 86 a jestli jste to ještě neudělali sežeňte si Director´s Cut, stojí to za to!!

The Quiet Earth (1985)

Úpřimně, viděl jsem tohle skoro zároveň s o 14 let starším Omega Manem a ten se mi líbil mnohem více. Tohle byla prostě nuda.

Brazil (1985)

Pro mě zklamání. Některé scény geniální, některé úplně pitomé. Příběh mě ale moc nebavil a svět budoucnosti si představuju jinak - pokud dystopii tak spíše něco ve stylu Zvláštní dny nebo Blade Runner.