Speciální jednotka (2011)

Akce nekdy az zbytecne zdlouhava bez jakekoliv gradace.. navic se frantici cas od casu rozhodnou postavit se nepriteli aniz by se obtezovali za cokoliv kryt a pokud nahodou zrovna jsou za necim kryti, tak radsi stoupnou aby se nepriteli lepe trefovalo.. nastesti pro ne ale nepritel po vetsinu casu strili slepymi.. dej je celkove bez emoci.. strida se jeden den za druhym a po case si uvedomite, ze je Vam vlastne jedno, jak to dopadne, protoze jsou Vam vsechny postavy naprosto ukradene..

Sněhurka a lovec (2012)

Tak přesně takhle by měla vypadat každá pohádka! Opravdu hodně povedené zpracování známého příběhu o Sněhurce. Theron byla skvělá a hltal jsem každé její slovo, Stewart roli taky ustála, i když bych se asi se zrcadlem trochu hádal o tom, která z nich je ve skutečnosti krásnější :) Děj se nějak nevlekl ale spíš naopak se rychlým tempem blížil ke svému konci. Atmosféra ve filmu byla správně ponurá a jak už tady padlo, hudební podkres byl výborný. Sněhurka a lovec je dalším filmem u něhož se určitě nebudu bránit druhému či třetímu shlédnutí a jsem přesvědčen, že si je taky užiju..

One Tree Hill (2003) (seriál)

Musím říct, že od prvního dílu mě tenhle seriál uchvátil a první sérii jsem zkoukl v podstatě bez přestávky. Postavy byly velice zajímavé a jejich životy zrovna tak. Bavilo mě zjišťovat, jakou povahu postavy mají a sledovat jejich vývoj. Druhá sezóna začala přesně tak jako první přestala a stále to byla neuvěřitelná zábava. Tyto série hodnotím 100%. Ve třetí a čtvrté dochází z mého pohledu k určitému zvratu.Nejsem si jistý, jestli se opravdu snížila kvalita seriálu a nebo je to pouze moje subjektivní záležitost, ale postupně jsem si začínal uvědomovat, že už mě OTH nebaví tak jako dřív. Kladnými body hodnotím epizody s Jimmym Edwardsem a psycho-Derekem. Třetí série 90%, čtvrtá 75%. V páté sérii došlo k posunutí děje o 4 roky dopředu, což mi celkem vadí. Postavy jsou výrazně jiné, mají jiné cíle, jiná přání, jsou na tom jinak finančně, s prací.. Především ze začátku série pak díly obsahují jakési flash-backy do různých situací z těch čtyř let i z předchozích čtyř sérií. Ale co.. Brooke je furt tady, ten malej prcek je taky vtipnej a Skills je sympaťák.. 70%.

Muži v černém 3 (2012)

Nikdy jsem nebyl fanoušek této série a ani MIB3 na tom nic nezměnil. Film jako takový není špatný, ale... MIB se netváří tak vážně jako filmy typu Válka světů. A to je samozřejmě dobře, protože pak můžou těžit z přítomnosti někdy vskutku až bizarních mimozemšťanů. Na druhou stranu na film, který je myšlený spíše jako komedie, se tu divák zasměje až příliš málo. Snad všechny komické scény jsme navíc mohli vidět v nespočtu jiných filmů či seriálů. Co jsem si tedy z filmu odnesl? Především že už je snad Will Smith po třech letech zase zpátky a já se těším na další jeho filmy a to především na Mizery...

Útěk z MS-1 (2012)

Bída bída bída... neříkám, že film musí mít dokonalé efekty, ale když už se režisér rozhodne, udělat bláznivou honičku městem plnou výbuchů, tak ať nevypadá jako 5 let stará hra! Ani nevím, co mám kritizovat jako první.. Tak třeba hlavní hrdina. Snaží se ho vykreslit jako největšího drsňáka ala Bruce Willis ve Smrtonosné pasti, ale moc se to nedaří. Děj filmu je naprosto stupidní a i když fakt, že se roztomilá mladá holka ocitne v pasti s bandou nemyslících nadržených zločinců přímo vybízí k emocím, ty se nějak nedostavují. Škoda.. A jedeme dál.. I když s porušováním fyzikálních zákonů ve filmech již člověk musí počítat, tak scéna s padákem a hlavně to, co jí předcházelo, byla už i na mě moc.. Všechny zápletky ve filmu byly převzaty odjinud a bohužel některé tam byly snad jen proto, aby tam byly. Tím chci říct, že byly zbytečné.. umělé.. Dějovou linii s kufrem bych úplně vypustil. Ale abych jenom nekritizoval.. Ve vesmíru už efekty nepůsobí tak hrozným dojmem, jako při úvodní honičce městem, a hrdina občas přeci jen pronese nějakou vtipnou hlášku. Ale to, je na hodinu a půl zatraceně málo..

Van Helsing (2004)

Tenhle film mi nějak unikl, ale když jsem na něj nedávno narazil, tak jsem se na něj proste musel podívat.. Má oblíbená Kate v dalším upírském filmu? To je něco pro mě. Po shlédnutí jsem ale bohužel celkem zklamán.. Děj mě nějak zvlášť nezaujal a akční scény vypadaly, jako by si někdo házel s hadrovejma panenkama. Nedá se ani říct, že by to zachraňovaly alespoň efekty (..subjektivně se mi vyloženě nelíbí). A tak pro mě Underworld stále zůstává lepším filmem.

Avengers (2012)

Marvel prostě vzal to nejlepší ze svých filmů z poslední doby a zabalil to do jednoho ultimátního zážitku. Tony Stark snad ještě nikdy nebyl vtipnější a Hulk snad ještě nikdy zuřivější. Je vidět, že cílem filmu je pobavit a to se mu taky setsakramentsky dobře daří! Akce, vtip a zase akce.. Tenhle vlak plný různorodých super hrdinů se zkrátka podařilo bravůrně ukočírovat a vyvarovat se výraznějším nelogičnostem.. jasně, spoustu situací známe z jiných filmů, ale tady jsou prostě podány jinak, originálněji, vtipněji..

Hněv Titánů (2012)

Jedničku jsem viděl před několika měsíci, ale už si z ní prakticky nic nepamatuji.. a už teď vím, že s dvojkou to bude naprosto stejné. Akce ve filmu bylo dost, ale byla nepřehledná. Nevím jestli to bylo kvůli 3D nebo to prostě opravdu tak blbě natočili, ale často nebylo poznat, co přesně se na plátně děje a kdo vlastně boj vyhrává.. Což po čase začlo trochu nudit. Takže zatímco po shlédnutí Johna Cartera jsem odcházel z kina příjemně naladěn, po shlédnutí tohodle jsem spíše litoval, že jsem peníze nevrazil do jiného filmu..

Bitevní loď (2012)

Po měsících čekání je to konečně tu.. ale stálo to vůbec za to? Podle mě rozhodně ano! Film divákovu pozornost přišpendlí k plátnu hned úvodní scénou, která je vtipná a navodí příjemnou atmosféru. Ale to co první třetině filmu vévodí je výborně podané vzájemné "oťukávání" obou armád, nepamatuji si povedenější námořní bitvu.. Nicméně s přibývajícím množstvím informací, které divák o mimozemšťanech má přibývá taky otázek typu "jsou ti ufouni natvrdlí nebo proč to proboha dělaj??" nebo leckdy spíš nedělaj.. ale budiš. Pokud se v tom nebudete moc rejpat, tak i zbytek filmu shledáte velice povedeným a užijete si špičkově vizuálně zvládnuté námořní přestřelky. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak přítomnost Rihanny, která je velice, velice, VELICE přitažlivá a uniforma jí děsně sekne! Pokud bude dvojka, tak prosím jedině s ní :)

Ocelová pěst (2011)

Tak trochu jiný boxerský film.. Emoce sice nejsou tak vyšponované jako u Rockyho nebo Warriora a některé momenty jsou trochu přestřelené, i tak se ale jedná o slušný kousek. Efekty jsou na úrovni, herecké výkony ucházející. Největší problém jsem měl s tím, že robot ve filmu neměl žádnou pokročilejší umělou inteligenci a tak ( na rozdíl od lidí ) neměl ani žádnou vůli a odhodlání.. Proto pro mě bylo obtížné smířit se s tím, že na cucky rozsekaný robot stále dokáže vstát a fajtit.. Přesně na těchto momentech jsou všechny filmy o boxu postaveny a přesně tyhle momenty na takových filmech mám rád. Ať již hlavní hrdina bojuje za lásku, za spravedlnost nebo pro prachy na zabezpečení rodiny.. Tady sice měla i ústřední dvojce nesmírné odhodlání, ale rány za ně schytával někdo jiný.. plecháč který po nespočtu drtivých ran vstával ze země ne proto, aby zabezpečil rodinu ani aby pomstil smrt přítele, ale prostě proto že jeho obvody nějakým zázrakem prostě jen tak znovu naběhly.. a to, že na něj budou okolní lidi pokřikovat a povzbuzovat ho, je těm křemíkovejm chipům hodně platný.