Robocop (2014)

Celá první půle je výborná (včetně výtečného intra!), pomalu se seznámíme s hlavním hrdinou, poznáváme jeho životní motivace, vidíme jak se vyrovnává se ztrátou svého těla a s tím co se z něj stalo - všechno je to přirozené uvěřitelné a dobře zahrané. Akční pasáže jsou ale zklamání, hlavně díky nepřirozeně roztřesené kameře a tmavým lokacím příliš nepřehledné, frenetické, a je jich hlavně moc málo! No k čemu má RoboCop takové schopnosti, cool oblek a motorku, když si to ani pořádně neužijem... ale to tvůrcům odpouštím, a doufám, že si ji nabažíme ve dvojce! Rozhodně ale dobrá sci-fi!

V tom domě straší! (2006)

Nádherná, až fotorealistická animace s podmanivou stylizací a velkým smyslem pro detail - no radost pohledět. Animák spolehlivě zabaví dospělého, má výborně napsané postavy se smysluplnými dialogy, povedenou hudbu a kromě té animace taky nápaditou kameru... na příběhu/scénáři by se dalo ještě zapracovat a bylo by to bezchybné! PS: Bones rules!

Rio 2 (2014)

První díl jsem neviděl, a upřímně po tom ani neprahnu. Rio 2 je totiž velmi povrchní animák, s podprůměrnou animací, trapnými zpívanými scénami, kýčovitý, misty až infantilní ... je tu sice pár slušných gagů k zasmání, ale to je pro dospělého moc málo. "PAKA!"

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Příliš dlouhý životopisný snímek, snažící se zmapovat životní éru Nelsona Mandely co nejobsáhleji, včetně i těch méně důležitých "událostí", bez kterých by se jeho příbeh obešel. Je tu ale příliš mnoho scén, které byly režisérovi líto vyhodit, tak je prostě sestříhal natolik, že jsou příliš krátké a často nedávají smysl. Celkově způsob jakým je film sestříhán mi hodně vadil, hlavně v těch akčnějších scénách je to otřesné. Je z toho cítit jistá nepřirozenost, přílišná snaha oslnit diváka, jako třeba určitá glorifikace Mandely v každém záběru... a toho patriotismu mohlo být taky o dost méně. Herecky mi to taky příliš nesedlo, ale k Elbovi nemám křivého slova, zahrál to slušně.

Špinavý trik (2013)

V podstatě souhlasím se zdejšími komentáři - jak neuvěřitelně skvěle je film obsazený, nepřebije to nezáživný, mdlý scénář a trestuhodná režie. Film prostě nedokáže ničím strhnout, a boduje jen v některých detailech (několik scén, a výborní herci a sexy Amy). Jaká škoda...

Pod kůží (2013)

Těžko popsatelný "sci-fi" snímek, který zapůsobí hutnou atmosférou a opájí místy až fascinujícími, hypnotickými scénami, a poměrně detailní studií nahého těla Scarlett. Dění na plátně je tak nepředvídatelné, že nemáte tušení, co bláznivého/šokujícího/nepozemského se v následující vteřině může přihodit. Jak se mi to od začátku moc nezamlouvalo, tak jsem tomu přišel na chuť, a zdaleka ne kvůli Scarlett. PS:Mimochodem kolegyně mat.ilda to ve svém komentáři shrnula velmi vtipně.

Putování s dinosaury (2013)

Vizuálně povedená výprava (encyklopedie) do dob dinosaurů, ale bohužel, doprovázená velmi dětským až nezáživným pohádkovým příběhem, pro dospělého diváka těžce stravitelným.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Pro mě paradoxně o něco lepší než jednička, ať už díky výživné akci a dynamické hudbě, efektním "bullet time" sekvencím nebo jsem si na Garfieldova Spidermana prostě zvykl, a dokonce ani ta nezbytná romantická linie mi tentokrát tolik nevadila. Příběh ale nemá čím ohromit, souboje se záporáky jsou chabé a odbyté a samozřejmě nechybí ani wtf úlety (laboratoř v metru, "odstranění" Gwen). Ovšem Jamie Fox a Paul Giamatti jako záporáci potěšili, to se musí nechat :)

The 87th Annual Academy Awards (2015) (pořad)

Přestože Neil Patrick Harris mě neohromil tak jak se minulý rok povedlo Ellen, předvedl slušný výkon (zvlášť jeho úvodní číslo) a jeho moderátorské kvality uznávám. Převapila mě Lady Gaga se svou tribute písní, v jejím podání opravdu zážitek.

Philomena (2013)

Jeden silný lidský příběh, velmi poutavým způsobem vyprávěný. Líbila se mi výprava, nenápadná hudba a obzvlášť obsazení, v čele se skvělou Judi Dench.