Poslední dny disca (1998)

Parta mladých lidiček filosofuje o lásce, o vztazích, o práci, o bydlení, o životě.. no v podstatě o ničem, a dělají to tak absurdním způsobem, až je to zábavné. To by ale mohlo fungovat tak hodinu, ale ne celé dvě! Každopádně mladičká Kate Beckinsale potěšila a stejně tak jejich hypnotické taneční scény v klubu :) PS: Podobně ulítlé jako Slečny v nesnázích - no, pročpak asi...

Železný obr (1999)

No parádní animák s krásnou, ručně kreslenou grafikou kombinovanou se CGI, chytře napsaným scénářem a podmanivou hudbou Michaela Kamena - pro mě o to větší překvapení, že jsem na něj narazil velkou náhodou. Talent režiséra a tvůrce celého "projektu" je naprosto zřejmý, a je vidět, že do tohohle klenotu vložil svoje srdce. PS: Český dabing vyjímečně velmi povedený!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tohle je naprosto nekompromisní jízda! Jsem nadšený z toho neuvěřitelně propracovaného postapokalyptického světa, a všech možných, do detailu vymazlených, dopravních prostředků. Bohužel v kině byl tak příšerně přebuzený subwoofer, že to v těch akčních scénách s hudebním podkresem slévalo do téměř neposlouchatelného zvukového chaosu... Nicméně, určitě si to dám ještě jednou bez 3D, a dopíšu sem své dojmy.

Transformers: Zánik (2014)

Do chvíle než se to dění přesunulo do Hongkongu to docela šlapalo, resp. to bylo relativně koukatelné, ale celá poslední třetina byla to nejstupidnější, co doposud transformeři nabídli. Michael Bay nás totiž krmí tím epickým digitálním peklem do takové míry, až se nám téměř zhnusí, navíc je to plné nesmyslných, překombinovaných, nepřehledných akčních scén, které často nedávají smysl... Bay to prostě tentokrát přehnal!

Zulu (2013)

Výborná, atmosférická, strhující detektivka zasazená do jihoafrické současnosti, velmi uvěřitelně vykreslené prostředí i postavy a skvělé "vendeta" finále. Násilné a brutální záběry byly nezbytné pro pochopení motivace postav, a nemám s nimi jediný problém. Obsazení bezchybné, Foresta už známe, a jeho kvality jsou nezpochybnitelné, za to Orlando nesmírně překvapil, jak nekompromisně si poradil se svou rolí.

Obhájce (2011)

Stylové, atraktivní právnické drama, zručně natočené, výtečně obsazené, kterému ale chybí trochu víc napětí, hloubky a tísnivější atmosféry (která by byla vzhledem k jeho zapeklité situaci na místě). Jedná se ale nepochybně o velmi slušnou žánrovku! PS: úvodní titulky paráda!

28 dní (2000)

Klasicky hollywoodsky pojatý příběh s nezbytnou "romantickou" vsuvkou, ničím zvlášť zajímavý, přesto však docela stravitelný - hlavně díky moji oblíbené Sandy!

Loď duchů (2002)

Viděno již po druhé, poprvé to bylo někdy po vydání na DVD, a tenkrát to na mě hodně zapůsobilo. Teď už z toho tak nadšený nejsem, ale i přes ten slabý scénář, a plno logických kiksů, mě to hlavně díky zajímavému obsazení docela bavilo.

Hercules (2014)

Nečekal jsem moc, a vůbec nejsem zklamán. Velmi přímočará, předvídatelná popcornovka se spoustou nezáživné, neatmosférické akce, bez jakéhokoliv citu pro budování postav a dialogů, s chaotickým střihem, ale s překvapivě slušně obsazenou, zajímavou a hláškující partou a s mírným nadhledem, díky kterému je to daleko koukatelnější, než by se dalo čekat.

Sex Tape (2014)

Okolo domácího porno videa by se nechal postavit daleko lepší a zábavnější zápletka, jinak to není tak trapné jak by se zdálo, a sem tam to i neúmyslně pobaví. Jinak ale velice podprůměrná komedie - ruce pryč! PS: Jack Black rules!