Četník v New Yorku (1965)

Četník měl zůstat ve Francii. Jeden z nejslabších dílů, stále však díky Funésovi moc dobrá zábava. Tyhle francouzské komedie se mi neomrzí nikdy, vždycky, když nevím co si pustit, jdu do filmu s Funésem a bavím se vždycky.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Film který není tím, čím se zdá. Není dobrodružným archeologicko-šifrovacím snímkem, ale meditativním a přemýšlivým filmem, který nám servíruje hluboké myšlenky. Výrazný je prvek ironie nad běžným konzumním členem společnosti, který se stále žene za úspěchem (reprezentován Kňourem) a míjí krásné, niterné prožitky - zastavit se, ztišit se, prožívat, milovat....Kamera je úžasná, práce se světlem dokonalá, dlouho jsem neviděl něco podobného. Santiniho architektonické skvosty jsou nasnímány tak krásně, že tam má člověk hned chuť vyrazit a obdivovat se. Nechybí humorné ani vyloženě mrazivé momenty a když přistoupíte na režisérovu hru, odpustíte mu jistě rádi i některé nelogičnosti v ději, protože tady nejde o uvěřitelný přísně logický příběh ale o myšlenkové poselství filmu.

Kmotr (1972)

Kvalitní gangsterka, ale rozhodně mi nepřišla tak dokonalá jak se zde píše. Tenkrát v Americe je někde úplně jinde. ALe jedno se musí nechat - výborná režie, tři hodiny utečou jak 90minut :)

Vratné lahve (2007)

Výborný Zdeněk Svěrák ve velmi příjemném filmu, nebo ještě lépe, v jednom z nejlepších českých filmů poslední doby. Moc hezky se na to kouká a člověk se ani neubrání zamyšlení nad tématem stárnutí, rodinného soužití a mezilidských vztahů. Jedině bych vytknul ty snové pasáže, nějak mě unikal jejich účel. "Ty máš ale proud!" "Taky máš takový proud dědo?" "Už ne." "Ty jsi to zapomněl?" "No, já jsem to už zapomněl."

Test (2003)

Všechno je jen test....Tato věta naplňuje vpodstatě celý děj filmu, který je zezačátku velice svižný a rychle upoutá pozornost diváka, ale ve druhé půlce a hlavně pak ke konci ztrácí dech. Škoda že charismatický Al Pacino zde nemá díky chatrnému scénaři co hrát. Jednoznačně zklamání.

Terminál (2004)

Typický rodinný film na sobotní odpoledne, tak typický, až mi to trošku vadilo. Uvítal bych trochu kreativity, překvapení, více emocí. Na druhou stranu některé scény nemají chybu, nechybí vtip ani nadhled. Snímek na mě však působí tak nějak nezúčastněně, skoro rutinně. "Napuchlý" Tom Hanks je jako Viktor Navorski uvěřitelný stejně jako předvolební sliby politiků. Film který nenadchne, ale ani neurazí, na jedno podívání velmi dobrá zábava.

Doktor Mabuse, dobrodruh I. (1922)

Němá krimi Dr.Mabuse nabízí dobře stavěný příběh, bohaté dialogy (je jich až moc na němý film) a nechybí ani napětí. Ale toto vše je nic vedle hlavního atributu tohoto snímku - výborný Rudolf Klein-Rogge jako démonický Dr.Mabuse, jehož ďábelské oči si vyhlížejí další oběť. Bavil jsem se dobře, ale ve srovnání s pozdější Závětí doktora Mabuse má film právě nevýhodu němých dialogů, mladší pokračování se mi líbilo více. (Pozn.:Viděl jsem bohužel pouze první část filmu).

Barry Lyndon (1975)

Ten nejlepší historický film. Navždy. Neskutečná krása obrazů a jeden velký příběh. Netřeba více slov.

Comeback (2008) (seriál)

Vždy se skvěle bavím a většinou se směju od začátku do konce....Co víc chtít po Sitcomu?

Noha 22 (2011) (seriál) odpad!

To je ale debilita! Bohužel se nemám čemu smát.... Smát se snad koktavému člověku, sestrám, která jedna má vadu řeči a druhá vadu zraku? Smát se tisíckrát opakovanému spojení "Pan doktor Noha 22" ? A kde je nějaký skutečný vtip? Nechápu humor tohoto seriálu, pokud nějaký soudobý český sitcom, pak Comeback všema deseti!!!! Ale tohle je totální trapárna!!! Prosím,moc vás priosím, nemohli byste je z nemocnice odvízt konečně DO MÁRNICE?