Far Cry (2008)

Z počítačové hry si film vzal opravdu málo, ale přesto se podařilo německo-kanadskému týmu dokázal, že příběh lze úspěšně zasadit i do jiného prostředí, než mezi tropické palmy. Pár povedených akčních scén, nic víc se ani nedalo očekávat

KOndoMEDIE (2001)

Chtějí vás vyhodit z práce? Řešení je prosté - staňte se homosexuálem! Francouzský humor ostře létá vzduchem - vtipy ve filmu jsou často až nebezpečně vtipné :-D Po dlouhé době jsem se opravdu příjemně pobavil a výsledný pocit se nedá hodnotit jinak než 5*

Pátek třináctého (2009)

Nejlepší postava celého filmu je bezesporu Jason. I když je značně omezen na používání mačety, přesto je v mnoha případech poměrně originální - viz surfovací scéna na jezeře :-D. Ostatní herci nic moc nepředvedli - na sličné modelky se dívalo sice pěkně, zato při pohledu na jejich metrosexuální boyfriendy se mi zvedal žaludek. O jejich inteligenci raději pomlčet. V roli šampóna působil nejkomičtěji ,,hlavní hrdina" hledající svou ztracenou sestru. Člověk, který vypadá, jako by právě vylezl z výkladní skříně nepůsobí totiž zrovna přesvědčivě. Nemluvě o tom, že měl celý film za pasem nůž, který zapomněl použít :-D Co to je? Myslím, že je to nějaká panenka...

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Tak nechutné a zvrácené, že se člověk musí zamyslet, kolik řeznictví museli tvůrci při natáčení vyplenit. Režisér si asi myslel, že nejlepší recept na horor je neustálý přísun záběrů syrového masa. Oproti prvnímu dílu - naprosto zbytečný hnus

Lovec draků (2007)

Naivně jsem si myslel, že shlédnu film, ve kterém půjde z velké části o pouštění draků. Ve skutečnosti je příběh mnohem bohatší - prostředí života v Afgánistánu je zde zachyceno opravdu poutavým způsobem a prezentované životní příběhy působí adekvátně autenticky

O rodičích a dětech (2007)

Zajímavý rozhovor mezi otcem a synem, který divák z pozice voyéra před plátnem s radostí vyslechne

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Vzpoura lykanů je určena stejně jako Evolution jen pro diváky, které zaujal vynikající pilotní díl. Nechápu lidi, kteří se na pokračování dívali, navzdory tomu, že se jim nelíbila ani jednička. Já jsem byl s novým Underworldem spokojen, i když místy mi film připomínal velkou gothic párty :-D

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Chev Chelios se vrátil z říše mrtvých a aby toho nebylo málo, darební číňani mu vpravili do těla umělé srdce. Druhý díl je podstatně šílenější než předchozí, proto nemůže oslovit diváky, kteří jedničku neviděli. Tvůrci přešli v některých částech filmu až k takovým extrémům, že museli film okamžitě zparodovat (scéna v elektrárně). Já jsem dostal, co jsem očekával - šílenou jízdu s Jasonem v hlavní roli. Závěrem se dá říci jediné :-D Fuck you Chelios!

Potomci lidí (2006)

Děj mě příliš nezaujal - zato zpracování scén, obvzláště ve městě uprchlíků mě fascinovalo. Pochvalu si určitě zaslouží i chytře sestavený soundtrack

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Jakmile začnou šprechtit němci anglicky, tak jde veškerá autentičnost do kytek. Samozřejmě bych film neodsuzoval jen pro tuto záležitost - najde se toho více: Holocaust je velice citlivé a vážné téma, proto si zaslouží dostatek filmařské rozvahy. Dle mého názoru si z něj tento film propůjčil jen slupku, díky které hraje na city diváka ( prostředkem jsou děti). Herecké výkony bych hodnotil jako velice rozpačité a nepřesvědčivé... Je škoda, že se filmu neujal jiný režisér - válečná pohádka je to vymyšlená zajímavě, jen škoda výsledku...