Všichni dobří rodáci (1968)

Antikomunistický, dost kritický a satirický film. Je tam plno buranů, vidláků a komunistů, což jsou křupani, kteří se serou kam nepatří (měli zůstat u lopat a hrábí). Nádherně věrně zobrazuje poválečnou dobu, která se ve filmech tak často nevyskytuje. Navíc tam můžete najít řadu karikatur vesnických charakterů v podání řady dobrých herců a spousty neherců, z nichž bohužel řada hrát opravdu neumí.

Dr. Jekyll & Mr. Hyde (2003) (TV film)

Nevyužitá slavná předloha, možná hlavně kvůli tomu, že jde o TV film. Potenciál tvůrci nevyčerpali a Stevensonovo dílo si holt bude muset hledat nějakou lepší adaptaci. John Hannah nepředvedl přsvedčivého schizofrenika a promeškal tak příležitost blýsknout se. Navíc příběh nebyl nijak zvlášť interesantní a atmosféry by se jeden taky nedořezal.

Minority Report (2002)

Spielberg sci-fi sice umí, ale tady to moc nepředvedl. Možná to bylo částečně i účastí nesympatického Cruise, ale hlavně to byla celkem nuda. i když řada náúpadů tam byla svěží a scénář ke konci ukázal, že není tak tupý, jak by se zdálo, tak stejně celý film působil sterilně a moc mě nebavil. Znovy bych se na to asi nekouknul, páč to prostě občas byla nuda.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Hodně povedený mix akčního filmu a komedie, ze kterého stojí za to hlavně ta komediální část. Hlášek je tam plno až po okraj a spousta situací je až nebezpečně silná. Ústřední duo po klidu toužícího smolaře Glovera a pošahaného Gibsona sedí do příběhu jako ulité a jejich souhra pobaví většinu diváků. Akorát film občas trochu zabíhá do akčního klišé, ale to je jenom menší kaz.

Nadměrné maličkosti - Hypnóza (2005) (epizoda)

Ten Mádl to je tak přirozenej neherec až je z něj perfektní herec, ehm :) Jinak tahle televizní povídka s účastí Preisse mě dost pobavila a atmosféra lyžařských výcviků se jeví jako opravdu vděčná (Hypnóza, Sněženky a machři, trochu Snowboarďáci...). prostě nic velkýho, jen taková příjemná maličkost na odpoledne.

Pat a Mat - Garáž (1979) (epizoda)

Pat a Mat dokážou pobavit lidi všeho věku...nenásilně a v kabátku hezké loputkové animace. To se musí ocenit. Jo a pár způsobů řešení jak zaparkovat auto tady bylo fakt promyšlených :)

Pat a Mat - Zahrádka (1982) (epizoda)

Klasický večerníček o dvou kutilských pošucích :) Fakt jeden z nejlepších a tenhle díl s obřím trpaslíkem patří dokonce i k silnějším epizodám, prostě lahoda.

Rebelové (2001)

Ten film samotnej natočili docela pěkně a i mezi muzikálama vyniká. Příběh je takovej dobovej a hezky se drží při zemi, dokonce i pobaví a ty 60. léta jsou tam fakt moc dobře vypiplaný. Tak proč teda jenom 3 hvězdičky? Kvůli těm písničkám - spousta se mi jich nelíbí a v roce uvedení filmu to hráli všude...slyšet Š-š-š-š ještě jednou, tak už se fakt poseru.

Velký bazar (1973)

Známé komediální francouzské kvarteto v jedné ze silnějších komedií 70. let. Řadu scén si pamatuju i po letech a ani scénář není tak debilní, jak by se na první pohled zdálo...asi se na to mrknu někdy znova.