Dexter (2006) (seriál)

Silný seriál o vrahovi Dexterovi, který patří k těm nejlepším z poslední doby. Úvodní titulní scéna se snídaní je perfektní, hudba se taky povedla, stejně tak herci, vcelku originální námět, hlášky i spletitý příběh. Pár much to ale přeci jen má - tak třeba ta Dexterova bezcitnost není tak horká, jak pořád naznačuje ve svých monolozích. Naopak mi přišel dost horkokrevný a to nemyslím situace, kdy se přetvařuje, ale třeba při únosu Deb je docela hysterickej, ačkoli v úvodu seriálu tvrdí, že k ní nic necejtí...mno trochu hnidopišská závada, ale vadilo mi to holt no.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Nedávno nebylo co zapíchnout, tak jsem se tak z nudy trochu potýral dílem "VKVéček", jak se seriálu poťouchle říká...no byly to větší muka, než bylo v plánu. Fakt teror, už to nikdy neudělám - čekal jsem po všech stránkách hroznou sračku, ale i tak mě tahle telenovela (nic jinýho to není) překvapila...

Občan Havel (2007)

Docela to předčilo moje očekávání a líbí se mi ukázka prezidenta (bývalého) v normálním světle, bez všech těch oficiálních kašpáren. Co mi ale trochu neladilo byl vtíravý pocit, že se snažili Havla tak nějak blahořečit...každý má i svoje negativní rysy a ty tu mohli ukázat taky. No a z Klause tu udělali taky jenom hroznýho blbce, přitom on taky není jen pure evil :) Trocha nejednostrannosti by nezaškodila.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Exploze skečů a surrealistických vtipů, jaký nevznikly nikdy předtím ani potom. Tahle grupa legendárních komiků ovlivnila filmovou zábavu víc, než by se zdálo. Jejich volnou ruku při tvorbě jim závidím jako asi nikdo, za její poskytnutí patří BBC můj hold. Bez toho by totiž nevznikly ty čtyři série třeskutý britský zábavy jaká opravdu nemá obdoby - nic tak originálního nenajdete. Sice to určitě není pro každýho diváka, zvlášť ne pro ty, kdo čekají vypointované reálné vtipy...ne, nic takovýho Monty Pythoni nedělají, na to jsou moc pošuci a přesně tohle se snaží bořit. Palin, Chapman, Cleese, Jones, Idle a Gilliam jsou každý zvlášť jedinečný charakter a každého si lze nějakým způsobem oblíbit, těžko vyzdvihnout nejlepšího. Tohle prostě musíte vidět, i když někdy laťka mírně pokulhává, tak i přesto jde pokaždý o neuvěřitelnou podívanou, která je inteligentnější než by se zdálo...

Krtek a sněhulák (1997)

Krtek je klasika, což je tvrzení který nikdo nevyvrátí. Animace má slušný, ale přesto si nemůžu odpustit negativní kritiku - výtvarná stránka je zastaralá, vyblitá, hranatá, nepůsobí na mě a ani nikdy dřív nepůsobila dobře. Naopak příběhově je to milý večerníček, spíše jenom pro děti, rodiče to asi ve valné většině nezaujme. Vybral jsem k celkovýmu mýmu hodnocení Krtka tenhle díl, na kterym je asi nejvíc vidět poslední citelný nedostatek tohohle animáku. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě takový homosexuální. Krtek je podle mě zamyšlenej jako mužská postavička, stejně tak sněhulák, ale přitom se k sobě dost teplí...a dělá to i s dalšíma postavičkama. To mi vadilo už jako dítěti, tak to tu prostě musim zmínit. :)

Kokosy na sněhu (1993)

Taková nenáročná komedie podle skutečný události, docela sranda...nic z čeho by jeden byl nějak extra odvařenej, ale ti Jamajčani se na zimní olympiádu fakt nehodí a autoři z toho vytěžili dost gagů. Pár z nich skutečně povedených.

Columbo (1971) (seriál)

Columbo sice svým skleněným okem prohlédne každej případ, ale pro mě dost nudným a nezáživným způsobem. Navíc to jeho zevlovitý charisma mě neoslovilo a vůbec detektivní hrátky mi nic neřikaj.

JAG (1995) (seriál)

Nudný a šedý detektivní seriál, který se tváří jako něco víc jenom proto, že se odehrává v prostředí námořnictva. Je to plochý a o ničem.

'Weird Al' Yankovic: The Videos (1996) (video kompilace)

Klipy skvělého parodátora, zpěváka a herce Ala Yankovice. Spousta hitů 90. let se dočkala hodně povedených a vtipných parodií ve stylu Bláznivé střely. Vyzvednout musim Amish paradise - u toho se budu chlámat pokaždý! Nebo Like a surgeon a Smells like Nirvana, který sice není tak srandózní, ale zase hodně trefně natočený. Fakt velká prdel a i když pár klípků je poněkud slabších, tak jenom za ty zbylé silné musím hodnotit vysoko.

Ratatouille (2007)

Hooodně povedený animovaný celovečerák o gurmánské myši Remym. 3D animační technika je zde vyždímána jak jen to jde, moc vylepšení už se asi v budoucnu nedočkáme, protože tohle byla fakt už špička (ta voda, vlasy, mokré oblečení...). Příběh je inteligntně a zábavně vystavený s řadou vtipných momentů, přičemž ve filmu není zbytečná minuta a všechno má svoje opodstatnění. Hudba podkresluje scény perfektně a je tak správně rozšafně francouzsky šansoidní. Postavy mají taky něco do sebe a zvlášť Ego je moc hezky zvládnutý, hlavně co se dabingu a designu týče. Obzvláště ke konci se snímek nádherně rozjede a nečeká nás ani nijak stupidní happy end - Pixar si může připsat další úctyhodný zářez :) Navíc je to film o jídle a funguje tak skvěle, že pokaždý když to vidim, tak u toho musim něco zakousnout...