• Rodinný

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Vynikající show! Za nejlepší považuju tu s Conanem O'Brienem, ale tu s Fergusonem mám hned na druhém místě. Craig je ohromně vtipný a navíc má sexy přízvuk (i přesto, že britské akcenty nesnáším!). Kéž by bylo něco podobného v ČR. Kraus se tomu podobá hodně, ale L8 Showz & Nitez r da best eva!

Stmívání (2008)

Náhodou mně se tenhle film líbil. I když... možná, kdyby tam nehrál Robert Pattinson, asi bych tomu 4 hvězdičky nedala. Nečetla jsem knihu, takže nemůžu posoudit, jestli se to povedlo. A možná je lepší ji nečíst, abych se pak v tom filmu nezklamala :D

Noční show Conana O'Briena (1993) (pořad)

pár dílů jsem občas viděla a musím říct, že Conan je ohromně vtipný. U nás vlastně běží skoro to samé, ale s Krausem. Ovšem Conan... to je prostě třída.

Není co ztratit (1997)

Musím říct, že jsem se dost dlouho takhle nezasmála. Možná je fakt, že je taková ta průměrná americká komedie, ale já jsem si nemohla pomoct a dala jsem tomu 5*.

Základní instinkt (1992)

Tohle je dobrý film, ale není to nic pro mě. Připadalo mi, že je tam nadmíra scén bez oblečení a je to jemně úchylný. Potom takovýto druh soundtracku nemám ráda, ale hodil se k tomu. Za tu hudbu si toho Oscara ten Instinkt zaslouží. Jinak hodnocení bych dala tak 3.5* ★★★☆☆

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Toto je vážně nejblbější seriál, který jsem kdy viděla. České seriály stály vždycky za nic, výjimku tvoří třeba Chalupáři, Nemocnice na kraji města apod. Ale tenhle seriál... horor.

Čarodějky (1998) (seriál)

Děj je mimořádně dobře zpracovaný a nejvíc se mi líbí světelné efekty, když se přenáší Paige nebo Leo. Je škoda, že 8.sérii Čarodějky končí, uvítala bych i další díly.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Na tenhle film jsem se těšila snad nejvíc ze všech filmů, co jsem se kdy na nějaký těšila. O premiéře v České republice jsem se dozvěděla přesně deset měsíců předem. Do kina jsem na něj šla asi pár dní po uvedení. Truhla Mrtvého Muže mě příjemně překvapila. Líbila se mi víc než předchozí díl Prokletí Černé Perly. Nejvíc se mi líbil herecký výkon Naomie Harris. Nejzajímavější věcí na ní je její výslovnost a je škoda, že to pak blbě nadabujeme a není to pak ono. A nejvíc jsem se radovala, když se na scéně objevil vzkříšený kapitán Hector Barbossa. Když se mi konečně zdálo, že jsem v obraze, objevil se vždycky na plátně někdo, o kom jsem vůbec neměla ponětí, kdo to je. Ve filmu se jednoduše dějí různé záhadné věci, které by měli dávat smysl. Nevím, jestli jsem tenhle film pochopila i po několikanásovném zhlédnutí. Kapitán Jack Sparrow byl podel mě nadále vtipný, dalo by se říct i vtipnější. Měla jsem radost, že se na plátně objevily i staré známé tváře, jako je Cotton, Gibbs, Marty, i známý pes hlídající vězení, ale taky oblíbená pirátská dvojka Ragetti s Pintelem a je dobře, že se teď dala tahle nerozlučná dvojka na stranu dobra. Na závěr bych chtěla podotknout, že i přes velký zmatek panující po celý film, na mě Truhla Mrtvého Muže zapůsobila vcelku dobrým dojmem.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Nevím, co si mám o tomhle filmu myslet. Například mi vadilo, že Kaiser svůj příběh vyprávěl a vracel se do minulosti. Lepší by bylo, kdyby se to normálně událo a na konci toho filmu by vylezl z toho vězení. No hlavně, že to mělo úspěch někde v zahraničí.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Ještě před tím, než jsem viděla tento díl, čekala jsem zklamání, protože hodně lidí ho kritizovalo, ale opak byl pravdou. Potom jsou i tací, kterým se film líbil. Podle mě to byl nejlépe zfilmovaný díl. Chtěla bych, aby David Yates režíroval zbylé dva díly. Jediné, co bych tomu vytkla, je možná to, že jsme nemohli vidět ani jeden famfrpálový zápas. Za celý film se tam famfrpál neobjevil. Přitom byl docela krátký (jen 138 minut), takže podle mě čtvrthodinová přestávka uprostřed promítání byla nemístná. Pak je tu ještě jedna část, která se mi moc nevěrohodná. Když Bellatrix zabije Siriuse, nikdo nebyl extra smutný. Situace se přešla, jakoby se nic nestalo. Jinak musím uznat, že všichni herci odvedli úžasné výkony. Nejvíc mě překvapila Helena Bonham Carter jakožto Bellatrix Lestrange. Obzvlášť se mi líbila scéna, kde zpívala: „Zabila jsem Siriuse Blacka!“! Nebo scéna, kde se ptá Nevilla „jak se mají rodiče?“! Samozřejmě úžasně zahrála Bellatrixin typický vřískot. Připadá mi až legrační, že Evanna Lynch jako Lenka Láskorádová na mě zapůsobila tím pravým „střelenkovským“ dojmem. Nevím, jestli to jen hraje, nebo je pomátlá i ve skutečnosti. To, co na place předvedla, byla výborná práce. Stejně tak dobře si s rolí poradila představitelka Dolores Umbridge – Imelda Staunton. Perfektně ji vystihla – především její růžový kabinet zdobený desítkami kočičích portrétů. A když už jsem se dostala skoro k ministerstvu, chtěla bych podotknout, že Kornélius Popletal je čím dál paranoidní. Celý rok nechtěl věřit, že se Lord Voldemort opravdu vrátil. A potom ke konci filmu se mu před nosem Temný pán přemístil. Po dlouhém mlčení jen ministr pronese: „On se vrátil.“. Určitě musím pochválit smrtijedské kostýmy. Moc se jim povedly. Hlavně můj nejoblíbenější herec Jason Isaacs, který hraje mého drahého Luciuse Malfoye, byl naprosto delikatesní a lahodný a absolutně mi vzal dech. Jako v předchozích dílech, i tady měl trefné poznámky. Třeba když se snaží od Harryho získat věštbu a vysvětluje mu, že mu prozradí všechno tajemství o jeho jizvě. Když Harry odpoví, že čeká již čtrnáct let, Lucius nasadí dokonalý soucitný výraz a řekne: „Já vím…“. Stejně tak se mi líbila scéna, kde se Neville snaží zaútočit na Bellatrix. Lucius jen automaticky zvedne ruce k obraně a říká: „Pojďme se všichni uklidnit, ano?“. Stejně jako z Luciuse jsem byla nadšená i z mé druhé nejoblíbenější postavy – Severuse Snapea. Alan Rickman je úžasný herec. Za nejlepší považuji to, jak se během vyšetřování profesorky Umbridge napřáhl a vrazil smějícímu se Ronovi krásnou facku. Když už jsem u facek, nesmím zapomenout na scénu, kde Sirius přišel k Luciusovi a řekl: „Get away from my godson“ a vrazil mu tak nádhernou facku, že se Lucius sesunul k zemi. Ač nerada, ale musím přiznat, že mu to docela sedlo! Okolo létaly ty nejhroznější kletby a celý sál očekával, kdoví jaké zaklínadlo Sirius na Luciuse nepoužije. On se jenom napřáhl a takovou mu ubalil! Nakonec abych se dostala k hlavnímu triu. Daniela Radcliffa nalíčili, že vypadal tak na třicet let. Ale chápu, že je těžké nalíčit herce, kteří na patnáct let opravdu nevypadají. Třeba Tomovi Feltonovi v roli naprosto nepostradatelné postavy Draca Malfoye, který se mimochodem na scéně objevuje v žalostně minimální míře, je skoro dvacet let. Z Emmy Watson coby Hermiony Granger se vyklubala krásná labuť. A mezi ní a Ronem to občas pěkně jiskří. Že by náznaky pro Relikvii smrti? Taky se nám spároval Harry a Cho, ale scénu prvního polibku si nechám pro sebe . Ovšem to, co si nechám pro sebe, je Harry jako učitel. Stal se dobrým pedagogem a začíná být i trochu sebevědomý, což v předchozích dílech nebyl. Je vidět, že Brumbálova armáda nevyužila svých sil nadarmo. Členové své schopnosti skvěle praktikovali na neodbytných smrtijedech vedených Luciusem Malfoyem. Celkově mi film připadá docela vtipný. Často jsem se málem ocitla smíchy pod sedadly. Například při scéně, kdy George řekne: "Vždycky jsem věřil, že naše budoucnost leží v oblasti akademických úspěchů." A Fred na to: "Jo, Georgi, právě jsem chtěl říct to samý.". Nebo Severusova scéna, ve které vysvětluje profesorce Umbridge nastalou situaci o Veritaséru: „Jak už jsem vám sdělil, žádné další zásoby veritaséra nemám. Pokud Pottera nechcete otrávit - a ujišťuji vás, že kdybyste to udělala, měla byste moje plné sympatie - nemohu vám pomoci.“ Nemůžu ani vynechat scénu, kde Brumbál před Popletalem předvede docela zajímavé kouzlo, při kterém létá oheň hlava nehlava. Kingsley se po divadle nakloní k Popletalovi a prohlásí: „Musíte přece uznat, že Brumbál má úroveň“. Kdybych takhle měla pokračovat v hláškách, byla bych tady snad ještě příští rok. Nicméně určitě stojí za to tento díl vidět. Ještě před tím, než jsem ho viděla v kině, stáhla jsem jakousi nekvalitní verzi filmu, která byla i přesto kvalitnější než všechny ostatní, které se dají sehnat přes internet, ale musím uznat, že nic není nad křišťálově čistý obraz v kině. Původně jsem na film chtěla jít do IMAXu, ale poté, co jsem se dozvěděla, že je to s dabingem, se zklamáním jsem se vykašlala na IMAX, protože dabing je to nejšílenější, čím se dá film zkazit. Rozhodně Fénixově řádu dávám 5 hvězdiček z pěti.