6 underground: Tajné operace (2019)

Je to taková opravdu krávovina, která se divně potácí mezi akčním filmem a komedií. Občas je to nesmírně a nesmyslně brutální bez významu a bez kontextu, skoro jako výlev nějakého narušeného člověka. Nemá to hlavu ani patu, postavy jsou spíše karikatury, naprosto nekonzistentní. Má to určitě nějaké "production values", velmi atraktivní a exotické lokace. Taky Melanie Laurent je občas fakt hot. Celkově to je naprostá ztráta času a když to skončí, dostaví se úleva a wtf? moment. Rozhodně palec dolu a škoda 127 minut. O těch propálených penězích nemluvě...

King Skate (2018)

Super. Je to takové Prkýnka na maso jsme uřízli zfilmované, ale opravdu moc dobře. Stopáž tak akorát a kromě toho, že to dokumentuje určitý fenomén, je to i generační výpověď a závěrem trochu o tom co s lidmi udělala změna režimu a o stárnutí. Vynikající výběr hudby skvěle akcentuje děj.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Urcite to ma production values a atmosferu. Ale bohuzel velmi slabou dramaturgii. Zadne napeti, pomaly spad, tri osudy se jakoby protnou, ale ani u jednoho z hrdinu neni moc vystavena jeho postava, motivace. Kdyz to skoncilo, tak jsem mel pocit, ze to jeste ani nezacalo, ze jsem nevidel zadny pribeh, spis takovy jako dokument o jedne epizode druhe svetove valky.

Motokáry (2020)

Taková rodinná pohoda. Všechno běží podle očekávaného plánu...ale přece jenom trochu napětí, trochu "zvratů"...atmosféra závodů, étos kamarádství a týmu. Nic inovativního, ale pro sledování se staršími dětmi ideální.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Absolutně fantastická režie, casting, výtvarná stránka filmu, kamera ... Prostě dokonalost! Tak moc se tam vlastně ani neděje, ale přitom u toho sedím připoután a hltám každou vteřinu. Je to neuvěřitelná vizuální pastva, zejména 3-4 díl. Proč je to tak napínavé? Protože hlavní hrdinka je velmi zvláštní, uhrančivá, naprosto nevypočitatelná a nikdy nevíte, kam se bude děj posouvat dál.

UFO (2018)

Velmi slušný film. Napínavý a zajímavý pro inteligentního a hloubavého diváka. Kdo by čekal nějakou fantastickou sci-fi s mimozemšťany, ten bude zklamán. Spíše to ukazuje, jak se po takových "mimozemšťanech" pátrá a jak by se s nimi asi tak teoreticky dalo komunikovat. Vůbec nejsem schopen posoudit do jaké míry je to ryzí fikce a do jaké míry to může mít reálný základ, a pro ten film to není vůbec podstatné. Já jsem se výborně bavil a trochu lépe pochopil, čím se tak asi může zabývat vysoce sofistikovaná teoretická matematika a proč si matematici myslí, že je to královská věda, která vládne všem.

Králíček Jojo (2019)

Je to velice zvláštní film, který většinu času vypadá jako trochu bláznivá komedie, většina nacistů působí jako směšné karikatury, ale několikrát se uprostřed toho objeví něco velmi smutného, krutého, děsivého. Umírají zvířata i lidé. A možná právě proto to má v těch momentech velkou sílu. Ale za minutu už se zase jede dál. Zajímavé. Mám z toho v hlavě trochu zmatek, nevím úplně co si o tom myslet, ale právě proto to asi stojí za vidění.

Gentlemani (2019)

Bez zaváhání dávám plný počet. Tak vymazlený film už jsem dlouho neviděl. Velmi to připomíná nejlepší Tarantinovi filmy, dokonale propracované dialogy, kdy jsou každé slovíčko, každý obrat a přízvuk, každá grimasa vybroušeny k dokonalosti, a jsou uměním samo o sobě. Ta nádherná pestrost vulgarizmů! To není žádné fuck sem, fuck tam, to jsou ty nejvybranější vulgarizmy co jsem kdy slyšel. A stejně vybroušené je v tom filmu všechno. Funguje to jak švýcarské hodinky, od první do poslední minuty. Chvíli konverzačka, chvíli akce, má to nápad, zápletku, humor, drama, art-direction... krásně slizský Hugh Grant. Je to jako spojení toho nejlepšího z Guy Ritchieho a Quentina Tarantina.

Vlastníci (2019)

Nápad je to výborný a jako divadelní hra je to asi skvělé. Ale co funguje výborně na jevišti, bohužel nefunguje úplně stejně ve filmu. Divadlo je přiznané komediantství, kde se musí přehánět a trochu přehrávat, jeviště umožňuje některé postupy a gagy, které ve filmu působí trapně. Některé postavy jsou až moc karikatury, a když tam jeden chlapík řekne potřetí, že má na něco firmičku, začíná to být otravné a po osmé je to k nevydržení. Je to škoda, dalo by se to pro film snadno upravit, na něčem trochu ubrat a jinde přidat. Viděl jsem na to asi tříminutový trailer a ten byl výborný. A po shlédnutí filmu musím říci, že by mi býval celkem stačil.

Na nože (2019)

Vynikající klasická detektivka, která je nejen napínavá, ale i vtipná, zejména ke konci. Je to úplně klasický film, nic inovativního, ale výborně napsané, zrežírované a zahrané. Někde uprostřed to chvilku trochu stagnuje, ale závěr je vynikající a odcházel jsem s úsměvem. Výborně jsem se bavil, moc jsem si to užil, čistá radost.