Valkýra (2008)

Pro mě nejlepší film od Singera.

Gran Torino (2008)

Zajímavý film, ovšem 16. místo je trochu mimo, už jsem viděl desítky lepších filmů.

Million Dollar Baby (2004)

První hodina a půl je jen průměrný příběh plný absurdností o tom, jak se může člověk snadno dostat na vrchol. Druhá "část" je sice už zajímavější, ale i tak je zdlouhavá a občas nudná.

Tahle země není pro starý (2007)

Takový napětí jako tady jsem už dlouho nezažil. Ty scény v naprostým tichu jsou úžasný, nikdo neví, co se stane, kdy se to stane a jestli se vůbec něco stane. Ke konci se ale veškerý napětí ztrácí a občas přichází i nuda, především při proslovech Tommy Lee Jonese. Javier Bardem je ale bezkonkurenční.

Ostrov (2005)

Určitě nejlepší film od Baye. Skvělý soundtrack.

Sedm statečných (1960)

Klasika to možná je, ale na mě působila trochu zdlouhavě. Moc mě nebavilo dívat se na to, jak se mexičtí farmáři, kteří mimochodem umí dokonale anglicky, učí střílet. Možná to je tím, že Sedm statečných je už skoro 50 let starý film, ale například o dva roky starší Velká země je mnohem lepší western.

Dva v tom (1995)

Asi první film, u kterýho jsem si v dětství všimnul, jak odlišný jsou některý český překlady názvů.

Michael Clayton (2007)

Atmosféra, hudba, herecké výkony, monology Toma Wilkinsona a mnoho dalších věcí je vynikajících. Právnická kauza je ale ze začátku nepřehledná, spousta jmen, čísel a snadno se v tom dá ztratit, pokud nesledujete pozorně. Dát tomu lepší formu, aby se člověk nedovídal důležité informace o kauze na konci filmu, atd., tak by to mohl být super film.