Městečko South Park (1997) (seriál)

Hodně dobrý seriál. Nebojte se, těch vulgárních výrazů tu zas až tak není. Zato se dočkáte spousty narážek a odkazů na americkou popkulturu a sžíravé satiry.

South Park: Peklo na Zemi (1999)

Seriálové díly South Parku se mi rozhodně líbí víc než tenhle celovečerní počin. Příběh nestačil zaujmout na celých 80 minut. U některých scén jsem se smál, ale většina písniček ( jejich texty )není moc zajímavá. A Tosim má určitě v něčem pravdu - to kurvování přestalo být po určité době zábavné a rozhodně to všehno není jen sotisfikovaná satira.

Umírání za dlouhého dne (1968)

Scénář mi místy připadal dost hloupý a nepropracovaný/nepravděpodobný a hrozně mě to bilo do očí ( proč toho Němce nezabili - proč se vzdával, když je potom chtěl zabít? - co to hlasování, které nakonec nemělo žádný význam - tahat s sebou Němce na nepřátelském území, kde je může prozradit - a hlavně - to neznali nějaké to heslo? Když to jsou výsadkáři, kteří operují na nepřátelském území, tak jak jinak by se měli vracet? To mi přišlo opravdu nelogické. Vnitřní monology nebyly špatné, ale geniálními bych je nenazval ani náhodou ( většinou se omezovaly jen na komentování toho, co právě postavy dělají ). Navíc jsem nějak nedokázal s postavami nějak sympatizovat. Závěr by na mě mnohem více zapůsobil, kdybych si nekladl takovéhle otázky. Takže tak 3,5 hvězdičky, ale pro jistotu se na to podívám ještě jednou.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Z dolarové trilogie jsem nejdřív viděl Hodný, zlý a ošklivý a ten je určitě ve všech ohledech o třídu výš než Pro pár dolarů navíc. Zápletka není tak zajímavá a chybí mi někdo jako Eli Wallach. Ale samozřejmě se opět jedná o výborný western se spoustou pamětihodných scén.

Darkman (1990)

Na Darkmana jsem byl dost zvědav. První Raimiho hollywoodský studiový počin. Vyměkne tak jako ve Spidermanech? Ne! Darkman je určitě film Sama Raimiho. V některých scénách poznáte přesně ten jeho styl z Evil Dead. Takže po vizuální stránce výborně propracované - především akční scény. Liam Neeson mi do role sedl a překvapivě fungoval i po dramatické stránce jako tragický hrdina se kterým soucítíte ( narozdíl od Spidermana ). Dočkáte se libových smrtí záporáků ( v jedné roli opět Ted Raimi ), různých malých vychytávek a drsného humoru. Scény, když se Darkman rozzuří, jsou výborné, žádná korektnost, najednou se z něj stane stejnej hajzl jako záporáci ( nevím jak v původním znění, ale v dabingu i výborně nadává ) Takže celkově příjemné překvapení a rád se na něj podívám ještě jednou. Poslední záběr je libůstka pro fajnšmekry!!!

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Tak tahle bondovka je fakt síla. Fakt je vidět, že je neoficiální - chybí Barryho hudba, Q je jiný herec, M hraje Edward Fox a starý známý agent Felix se nám proměnil v černocha. Scénář dost slabý, některé scény vyloženě trapné ( Bond s joystickem ) ale zachraňují to Conneryho dialogy a hlášky, kde neuvěřitelný způsobem shazuje sám sebe a celý bondovský mýtus. Je na něm znát, že Bond je mu úplně u ...Max von Sydow tady hraje asi tak dlouho jako v Barbaru Conanovi.

Muž s cejchem smrti (1990)

Z týhle Seagalovky si pamatuju dokonce i jednu výbornou hlášku, když kolegům předvádá nějakej samopal se super tlumičem: "tak co? Nic jste neslyšeli, že? No dobrá, dobrá, slyšeli jste jak klaplo pérko."

Tajný agent Jack T. (1997)

Tenhle film je samozřejmě velmi špatný. Scénář klišovitý, většinu filmu se téměř nic neděje a akce je taky pomálu. Dialogy dost hrůza. Přesto dám dvě hvězdy, protože tohle je jeden z těch špatných filmů u kterého se můžete bavit, jak je špatný, a to je plus. U některých špatných filmů se jen nudíte.

8 MM (1999)

Tenhle film mi připadá tak trochu jako malý zázrak. Hollywoodský mainstream s hvězdou v hlavní roli, který se opravdu VÁŽNĚ zabývá sexuálním zneužíváním. A zápletka rozhodně neslouží k rozpoutání efektních přestřelek. Film odvíjí pomalu a zavádí nás do zákulisí pornoprůmyslu. A je to dost depresivní podívaná. Většina postav je více či méně vyšinutá a Cage je čím dál tím více pohlcován tímto prostředím. Depresivní film, který se trapně nevyhýbá "zakázaným" záběrů Zajímalo by mě, od kolika byl ve Státech přístupný ) a příběh se odvíjí až do dost antihollywoodského konce, při kterém cítíte, že hlavní postava už nikdy nebude taková jaká byla. Nicolas Cage tady opět dokazuje, že umí dobře zahrát.

Collateral (2004)

Ke kladům se vyjadřovat moc nebudu, napsalo to tady již hodně jiných přede mnou. Collateral je prostě chytrý film a Tom Cruise je po Eyes Wide Shut a tomto kousku v žebříčku mých oblíbených herců hodně vysoko. Trošku mě zamrzelo, že některé části filmu mi připadaly jako úlitba masovému publiku - nějaké ty zbytečně vtipné dialogy atd. Cruisův zabiják patří mezi jedny z nejlepších.