Diamanty jsou věčné (1971)

Typicky naivní bondovský scénář, bondovské hlášky, bondovské rekvizity, překombinovaný příběh, prostě klasika. Určitě jedna z lepších bondovek a to především kvůli dokonalým zabijákům panu Wintovi a panu Kiddovi.

Ve spárech yakuzy (2000)

Jednoduchý příběh. Gangster japonské jakuzy rozjede svou živnost v japonském stylu v Americe. Přímý film s úsporným střihem, dialogy a hodně krvavými, stylově natočenými scénami. Ovšem postupem času to začíná být stále méně zajímavé a film se začiná omezovat jen na bezcitné odosobněné vyřizování účtů, chyběl mi tu nějaký emocionální náboj.

Stav milosti (1990)

Příběh je zajímavý, přestože ne originální. Podobné filmy tu již byly ( např. Krycí jméno Donnie Brasco ). Ale dovolil bych si silně nesouhlasit s Garym, podle mě je největší chyba filmu právě to, že příběh nemá spád a taky romantická rovina. Z herců je jednoznačně nejlepší Gary Oldman, Ed Harris mi v roli "velkého mafiána" moc nesedl. Potěší Morriconeho hudba. Škoda. Lepší tři.

Muž v ohni (2004)

První polovina fakt jen průměr. Nic moc natočeno, místy s nepříjemným patosem a sem tam vyumělkovanými dialogy. Ale když se rozjela akce a pomsta, na první polovinu úplně zapomenete. Denzel Washington je drsňák k pohledání a režisér se s ničím nemaže. Do reality to má daleko, pravda, ale je to opravdu cool a zábavné. Takže poněkud nevyrovnané, ale za čtyři. Jen by mě zajímalo, jestli citace z Kill Billa o pomstě podávané za studena je náhodou nebo pouhým plagiátorstvím.

Spalovač mrtvol (1968)

Sice to nikdy nebude film mého srdce, ale výborný kus filmařiny to bezesporu je. Pokud je v záběru Rudolf Hrušínský a mluví, je to perla.

Přísaha (2001)

Ze uačátku jsem si řkal, že to je poněkud rozvláčně vyprávěné, ale film mě s postupem času do sebe vtáhl a ony pro hodně lidí určitě "záběry o ničem" podmalovávané pěknou hudbou a vytvářející zvláštní poněkud poetickou atmosféru jsem si neskutečně vychutnával. Jack Nicholson výborný, ke konci byl film velmi depresivně napínavý a vysoce originální konec. Určitě nadprůměrné.

Pravidla moštárny (1999)

Tenhle film je dost staromódní a vývoj děje se dá dost často předvídat, ale je tak neuvěřitelně citlivě natočen a tak vás pohladí po duši, že jsem se musel skoro mermomocí držet, abych nedal pět. Tobey Maguire je mnohem lepší než ve Spidermanovi.

Garfield ve filmu (2004)

Film, na který ihned po odchodu z kina zapomenete, ale poměrně slušně se u něj bavíte. Kdybych jej měl poměřovat s cenou lístku, bylo by to za dvě.

Válečník (2001)

Určitě kvalitní film, který by ale mohl být ještě o dost lepší. Vadily mi většinou zmateně zrežírované bojové scény ( kamera je moc blízko, někdo se před ní mihne a my nevíme, kdo to vůbec byl ), sem tam nějaký dialog zatahal za uši a vyvražďovací závěr mi po nějakých pěti minutách zpomalených záběrů začal připadat poněkud laciný. Hrdina je ve všch ohledech lepší - dojemnější a vizuálně krásnější.

Van Helsing (2004)

Neuvěřitelný guláš všech možných klišé, kýče, digitálních triků a patosu. Jedna hvězdička za komickou figurku Davida Wenhama.