X-Men Origins: Wolverine (2009)

Popcorn na jedno použití pro děcka. Z hledika vývoje komiksových adaptací krok zpátky. A jsem sám, komu tenhle film místama svou nablblostí připadal jako vytažený z osmdesátek? A Hugh Jackman má jedno z nejdokonalejších těl v Hollywoodu, to je nepopiratelný fakt.

Withnail a já (1987)

Film, po kterém máte chuť sebrat kámoše kaliče, nakoupit hodně chlastu, nasednout do staré káry, které nesvítí světla a odjet squatovat a chlastat někam na venkov.

Královská hra (2007)

Dobré stylistické cvičení s kamerou. Mohl by to být třicetiminutový kraťas, ale je to devadesátimunutový film a nenudí. Uvidíme co dokáže režisér až udělá film, který má scénář. 70%.

Střepy v hlavě (2008)

Bál jsem se a má to krásnou "tichou" atmosféru založenou na "suspense" záběrech.

Repo Man (1984)

První půlhodinu jsem zažíval podobné pocity jako když jsem před lety poprvé viděl Pulp Fiction. Poté film bohužel ztrácí, ale stejně je to záležitost kterou musíte vidět. --- "A repo man spends his life getting into tense situations." -- P.S. TOP 50 Cult Films podle Entertainment Weekly, 8. místo

El Norte (1983)

Zatím žádný film, kde zaznělo Barberovo "Adagio for Strings", nezklamal. 90%.

Osedlej růžového koně (1947)

Jasný náběh na kult a jeden ze Scorseseho oblíbených filmů. Neomalené jednání Luckyho Gagina nemá daleko k Miku Hammerovi z Kiss Me Deadly. Samozřejmě ale spíše po slovní stránce než fyzické, pořád jsme ve 40. letech.

The Blackout (1997)

Ferrarovská "psychedelie úpadku" už asi nikdy nebude lépe vykreslená než v jeho mistrovském díle Bad Lieutenant, ale pořád se snaží. Slušná náladová jízda s dějem/nedějem a tradičně fuckujícím Hopperem. Modine se snaží, ale na Keitela nemá. A konečně jsem přišel na to koho mi náladou Ferrarovy některé filmy občas připomínají. Michaela Manna. (ale pomohla IMDb kde se píše že to jsou blízcí přátelé a že Ferrara dělá privátní projekce pro Manna a ten mu dává tipy a rady ke střihu).