Max Manus (2008)

Velký norský hit je svižně odsýpající žánrovkou v hollywoodském stylu, ale bez otravného patosu a pitváním se v psychologii. Nic, co by zůstalo v hlavě delší dobu, ale je příjemné zjistit, že na severu umí točit stejně efektně jako Amíci. V Norsku se evidentně žánrové kinematografii daří a je škoda, že si Max Manus nenašel cestu do českých kin.

Sin Nombre (2009)

Slušný debut, který vás ale těžko překvapí nebo oslní, pokud jste viděli pár podobných filmů. Škoda pasivity postav, režisér sází hlavně na doku styl, povedenou vizuální stránku, hodně dělá i hudba. Opatrný palec nahoru. 70%

Rušná ulice (1973)

Animovaná esence sedmdesátek s bizarními postavičkami a úžasnou verzí "Scarborough Fair" od Simona a Garfunkela. Ale stejně si vůbec nedokážete představit jak ten film vypadá, mně se to líbilo o něco víc než slavnější Fritz The Cat.

Krásky (1981)

Albert Finney - castingový omyl.

Red Road (2006)

Povedený celovečerní debut Andrey Arnold. Působivé, ale přece jen příliš nedivácké a pomalé. U druhého filmu se všechno zlepšilo. 70%. P.S. Jsem zvědavý zda i ve třetím filmu bude hlavní postava žena.

Pán velkoměsta (1981)

Určitě jeden z nejkomplexnějších policejních filmů. Serpico je proti tomuhle prvoplánová agitka.

Fish Tank (2009)

Pro mě nejlepší letošní karlovarský film. Realistické, ale ne depresivně ubíjející, náladové, ale ne bezdějové, skvěle zahrané (skvostná Katie Jarvis předtím nikde nehrála a budoucí hvězda Fassbender mi definitivně potvrdil svoje kvality). Andreu Arnold rozhodně hlídat.

Hranice ovládání (2009)

Brutální Jarmuschova vyjebávka s divákem. Kdo neodešel, usnul, kdo neusnul, trpěl.A těch cca 60 procent neberte vůbec v potaz, netočit film Jarmusch a nebýt na festivalu za přítomnosti hlavního herce, mířil by tak ke čtyřícítce. Je to mrdka.

Řeči, řeči... (1996)

TOP 50 cult movies (Entertainment Weekly Magazine) -- Super britská statická vztahová konverzačka, kde se hodně a vtipně povídá a hovno se vyřeší, tzn. jako ze života, řek bych že si tu každej najde něco svýho. Catherine Keener a Liev Schreiber extrémně sympatičtí.

Vinyan (2008)

Mrazivé síly úvodního záběru již film v celém průběh nedosáhne.