Modré uniformy (1970)

Zajímavé a to hlavně díky Candice Bergen, zásadní westernové rajdě 70.let, která tomuhle westernu dodává šmrnc. Vůbec tenhle silný ženský element ve westernech by se dal ždímat určitě ještě dnes (viz např. návrat do Could Mountain), v době kdy je chlapský western považovaný za mrtvý. A ta slavná závěrečná scéna je moc povedená, ale film na ní rozhodně nestojí.

Gambler (1974)

Občas označovaný za "best gambling movie ever." Hry si tady moc neužijete, celý film je zaměřen na vykreslení sebedestruktivního charakteru. Caan bezchybný. Pro fanoušky filmů o závislostech doporučuju.

Stáhni mě do pekla (2009)

Nejsem Raimiho krevní skupina, ale tohle že měla být ta hororová bomba? Málo napětí, moc laciných lekaček, humor ve druhé půli už moc otravný, nijaké finále. Vyšumělo.

Prsty (1978)

Harvey Keitel

Děti (2008)

Výtečná britská věc, která mě opravdu vystrašila. Spolu s Martyrs a The Broken nejlepší letošní horor.

Joe (1970)

Zásadní dílo 70. let ukazující mezigenerační problém éry hippie a tematický předskokan mnoha jiných známějších filmů ze sedmdesátek.

Terminator Salvation (2009)

První půlku jsem se bavil stejně dobře jako u nejlepších popcornových blockbusterů posledních let, jen ty dialogy jsou vážně dementní, na druhou stranu vyvolávají lehce nablblý úsměv a trochu zvráceným způsobem baví, ve druhé půli film bohužel upadá, viz Pomův koment, Stejně jako u Star Treku mi přijde, že s tím nejlepší se tvůrci vytasili na začátku a druhá půle dýchavičně nestíhá, na to by si měli dávat větší pozor. Každopádně půjdu asi ještě jednou, už kvůli té božské náklaďákové honičce a postavě Sama Worthingtona. Bale je fakt nepochopitelně nevyužitý. P.S. Podle zdejších hodnocení mi připadá, že všichni čekali i přes slabé ohlasy z Ameriky úroveň Cameronových filmů.

Dillinger (1973)

Miliusův slušný novohollywoodský debut, Plný povědomých westernových tváří, které se nikdy nestaly hvězdami (možná proto, že to jsou divný ksichty - Warren Oates, H.D. Stanton), ale vždycky je ve filmu rádi vidíme. Práská to dost zejména ve druhé polovině, kresba postav nulová, pár odkazů na Johna Forda a Peckinpaha. Film jak od Waltera Hilla.

Přátelé Eddieho Coylea (1973)

Výtečná "small-time crook" kriminálka. Mozaika malých ryb v bostonském podsvětí. Ukecaná, pošmourná, reálná. Mitchum vynikajicí a pak je tu jedna boží vedlejší postava, překupník zbraní jménem Jackie Brown, nekouknout na imdb, vůbec by mě podobnost filmu s Tarantinovým flákem nenapadla. -- -Elmore Leonard called the novel upon which the movie is based the best crime novel ever written and that made him a better writer.

Poslední dům nalevo (2009)

Taky bych to viděl na hezkou sedmdesátku. Těch 110 min. uteče ani nevíte jak, scény dokáží vtáhnout a násilí je velmi fyzické (Dvě slečny při scéně znásilnění nevydržely a odešly).