Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ethan Hunt svoji práci bohužel přestává zvládat... nebo to je možná tím, že Brad Bird by prostě jenom neměl točit "akční" filmy. Oproti bezvadně zvládnutému třetímu dílu je tohle velký propad :-(

Hra o trůny (2011) (seriál)

Bohu žel (nebo spíše bych měl napsat bohu dík) jsem četl knižní předlohu a tedy vím, že Hra o trůny je skvost... ale právě jako kniha. Lidi čtěte!!! A nekoukejte stále jen na seriály... i když HBO se snaží. To se musí uznat.

Světová invaze (2011)

Holt amíkům asi nikdy nedojde, že až "přátelé" z hlubokého vesmíru přiletí, tak to my pozemšťani asi určitě nevyhrajem... a určitě ne s takovým plytkým plánem protiútoku (scénářem) a s bandou takových nuzáků (herecké výkony)!!! A jestli budem bojovat tímhle trapným způsobem (efekty a stylizace), tak ta prohra bude taky pěkná nuda :-( :-(

Polární expres (2004)

Tenhle film je v podstatě typicky jednoduchá, naprosto sterilní a naivní americká pohádka, kterých se produkují stovky... ale pasáž s poletujícím lístkem je neskutečná JÍZDA. Kdyby celých 100 minut bylo věnováno radši tomu lístku, tak by tu byl najednou alternativní hrdina, se kterým by se mohl ztotožnit snad každý :-D Ostatní postavy taky nesjou vyloženě špatně vyprofilované, ale hned jak se na scéně objeví Ten ztracený lístek, tak musí být každému jasné kdo je tady hlevní hvězdou filmu. Je to takový TRAGICKÝ HRDINA VÁNOČNÍ DOBY. Na malé ploše snímku můžeme sledovat jeho marný boj s průvodčím Vánočního expresu, jehož poviností je ho "procvaknout" (podobnost normalizačních snah proti vymanění se ze zajetých kolejí režimu, jistě není pouze náhodná). Je tu použito naprosto nadčasové schéma: náhlý a nečekaný útěk - putování - tragický konec, kdy se vrací zpět na začátek. Ten lístek se marně snažil vzepřít se řádu (jízdnímu) a za to má můj obdiv a 60% ;-D

Repo Men (2010)

UNRATED VERSION: Stačilo málo a dal bych i pět "krvavých" hvězd. Už hodně dlouho jsem nikde neviděl takové vizuální cítění násilných scén - samozřejmě podložených skvělým výběrem hudebního doprovodu ;-D

Jeskyně (2005)

TROCHA HYSTORIE - TEMPLÁŘI - KRÁSNÁ JESKYNĚ - NUDA - NUDA - KRÁSNÉ ZÁBĚRY POD VODOU - NUDA - NUDA - OPĚT KRÁSNÁ JESKYNĚ - NUDA - NUDA - OPĚT KRÁSNÉ ZÁBĚRY POD VODOU - (NĚKOLOKRÁT OPAKOVAT) - NUDA - NUDA - NUDA - (KONEČNĚ)KONEC...

Kletba zlatého květu (2006)

Nejpíše to bude mou "ujetostí" na historické asijské filmy, nebo možná prostě jenom tím, že Kletba zlatého květu JE DOBRÝ film. Tohle dílo má vše co je potřeba: zajímavé hlavní postavy, děj (zajímavé jak vnitřní problémy jedné rodiny dokáží ovlivnit tolik rodin ostatních) a asijský styl. Celý film je vlasně rafinovaná TRAGÉDIE (v dobrém slova smyslu), kterou bych se nabál přirovnat ke Krvavému trůnu (Akira Kurosawa). Musím se také ohradit vůči častému tvrzení, že hlavní postavy se chovají chladně a odměřeně. Je důležité si uvědomit, že film pojednává o císařské rodině, která byla příkladem celému císařství - tedy vše bylo svázané a podle protokolu. Projevovat se navenek před dvorem nebylo žádoucí. ...ale dost možná to je jenom tou mou "ujetostí" :-)

Avatar (2009)

„Přehnaná očekávání mohou být jen na škodu…“ Tato věta přesně vystihuje hlavní slabinu filmu. Protože nejde ani tak o film, jako spíše o tvrzení, která film doprovázejí. A tvůrci si za to mohou vlastně sami. James Cameron se rád vychloubá… musí být ale čím. ____Čekal se digitální zázrak, který opravdu přišel. Ale přišel bohužel sám. Bez dech-beroucího děje, nad nímž by se snad dalo přimhouřit oko, kdyby na filmu Cameron nestrávil celou jednu dekádu (Za tu dobu přeci jde nejednou přijít na „originální“ a podmanivý příběh?). Hlavní oporou filmu jsou tedy mnohokrát proklamované digitální triky, které jsou skutečně malou revolucí. Na`vi, 3D, džungle a život v ní, bitvy - to vše lahodí oku a nikterak neruší při sledováni filmu. Tomu se říká dokonalost. Bohužel jenom v jednom směru… Co se hereckého obsazené týče, tak tomu není co vytknout. Snad jen „nadabovaný“ Sam Worthington není ten hlavní hrdina, kterého bych si jako průvodce po Pandoře představoval. Opětovnou návštěvu kina v 3D bych si tedy velice rozmýšlel. V úvahu připadá snad jen 2D verze v originálním znění. ____Film desetiletí? - Určitě ne. Film roku? - Ne. Sci-fi roku? - Bohužel ne (Post nejlepšího sci-fi roku spíše připadá jedenáctému Star Treku). Avatar je tedy film desetiletí snad jen pro Camerona, jenž na něm právě více jak deset let pracoval. :-D Sorry Jamesi ---(80 – 85%)---

V (2009) (seriál)

...nebudu to tady zbytečně protahovat, páč to beztak nikoho nezajímá.. je to prostě skvělý! ****

Ali G Indahouse - Film (2002)

Sorry Ali G.. ale týpek co nevyužije možnosti, kdy se mu "sama" nabízí Rhona Mitra.. NO RESPECT!!!