Inferno (2016)

60-65% ... Nemôžem povedať, že by to bolo vyslovene zlé, no ani, že by som bol spokojný. Chýbal tomu nejaký moment, ktorý by film maximálne zatraktívnil. Ale zase na druhej strane, exteriéry jak lusk - Florencia, Benátky a Istanbul - no radosť sa pozerať. Obsadenie tiež dobré. No a záver? Bez spoilerovania poviem že bol napiču. Už v knižnom závere mi niečo chýbalo, no v porovnaní s filmovým bol stokrát lepší. Ale tak od Hollywoodu sa nedajú vždy čakať hotové zázraky. Fanúškovia knihy si zase neodpustia pozerať sa na film cez prizmu porovnávania, čo ale nie je nikdy dobre lebo v 95% je kniha vždy lepšia ako film - takže kľudne zostaňte doma pri svojich knižkách. Na záver poviem, že je ťažké sa stotožniť s tými "dobrými", keď sa stotožňujete s názorom a pohnútkami tých "šialencov".

Nepřítel (2013)

80-85% ... Po dlhej dobe konečne ďalší mindfuck. Mysteriózne, atmosférické a opantávajúce. Voľný k divákovej interpretácii, končiaci otvorene. Všímajte si pavúčie motívy, možno vám to pomôže lepšie pochopiť film, keď viete čo pavúčia symbolika obnáša. Ak neviete prečítajte si to až po filme, nie pred.

Amanda Knox (2016)

90% ... Silný dokument! Keď zlyhávajú základné premisy exaktného a nezaujatého vyšetrovania tak nie je ozaj nikto nevinným. Silná výpoveď Amandy Knox obvinenej z vraždy svojej spolubývajúcej. Pozrite si!!

Dívka ve vlaku (2016)

75% ... Síce miestami naivné, ale pohlcujúce, zaujímavé a napínavé. Výborné a sexi obsadenie (men and women alike). Alkoholičke Emily som to zbaštil.

V zajetí démonů 2 (2016)

70-80% ... O niečo slabšie ako jeho predchodca, no stále to vie, ako naši anglickí bratia vravia, 'vystrašiť hovno zo mňa'. Snažilo sa to byť tak originálne ako sa len dalo, no nešlo to až nadoraz. Ničmenej, výborný zážitok.

Warriors (1979)

75% ... Jednoduché, ale zároveň nápadité a strhujúce. Nebezpečná cesta naprieč New Yorkom a jeden gang proti všetkým ostatným. Výborný soundtrack a dobré obsadenie.

Hellraiser: Inferno (2000)

70% ... Inakšie ako predchádzajúce diely. Horor a mystery sa tu mieša s krimi a musím povedať, že celkom to fungovalo. Síce som sa z toho na konci asi nevysomáril, ale film zanechal dobrý pocit.

Krotitelé duchů (2016)

60% ... Nebol to až taký prúser ako sa mnohí ponosovali, ale ani to nejak extrémne neohúrilo. Ploché, ale prinajmenšom zabavilo. Komičky sú zábavné a Chris Hemsworth alias blbý sekretár pobavil tiež.

Večírek na rozloučenou (2014)

75% ... Humorno-trpkým spôsobom podaná výpoveď o tom, že starí ľudia si zaslúžia odísť z tohto sveta s úctou, keď už nedokážu žiť plnohodnotne, miesto toho aby boli sužovaní nonsenzovými zákonmi o eutanázii. A Izrael teda v tomto nie je výnimkou.