Mé soukromé Idaho (1991)

80-85% ... Krásne, bezprostredné a s poetickým nádychom. Keanu a River bez chybičky.

Tajný život mazlíčků (2016)

75% ... Áno, asi takto nejako si predstavujem ten tajný život našich maznáčikov. Bolo to jednoduché, ale na druhej strane veľmi milé a ohromne vtipné :)

Mroží muž (2014)

80% ... Weirdly intriguing, mesmerizing, unconventional and sort of perfect.

Tygr a drak: Meč osudu (2016)

50-60% ... Slabý zamerikanizovaný odvar fantastického originálu. Anglický jazyk tomu fakt neprospel. Menej autentické a menej hmatateľné čo sa obsahu týka. No vizuálne stále pekné.

Tygr a drak (2000)

80-85% ... Majstrovské bojové scény, aj keď zákony fyziky boli často popierané. No film je natoľko očarujúci, že to vôbec nevadí. A ešte aj po obsahovej stránke zvládol byť film zaujímavý a nie plochý a jednotvárny.

Váhavý fundamentalista (2012)

70% ... Miestami trošku ploché čo sa scenára týka a o niektorých hereckých výkonoch by som pomlčal. Ale tá predstava, koľko žijúcich moslimských ľudí ovplyvnil 9/11 je hrozivá.

Stůj při mně (1986)

90% ... Navonok len dvanásťročné bláznivé decká, no v skutočnosti majú v sebe oveľa viac ľudskosti a porozumenia ako niektorí dospeláci. Očarujúci a príjemný film s dobrými chlapčenskými hercami a ešte lepšou hudbou. River Phoenix mi naozaj chýba :(

Everybody Wants Some!! (2016)

80% ... Veľmi jednoduché, veľmi prirodzené a veľmi dobré. Tak vykreslené charaktery a tak vyšperkované dialógy ako to len sám pán Linklater dokáže. Sympatickí chlapci skrz-naksrz. No a tá hudba, júj.

Snídaňový klub (1985)

80% ... Päť stredoškolákov, päť rozdielnych stereotypov, ostalo po škole v jeden víkendový deň. No ako čas trestu plynie, tak sa aj rozdiely medzi nimi sa zmenšujú. Krásne, emočné, uvoľnené a prirodzené.