Hanna (2011)

Příjemně plynoucí akční film s překvapivě uměleckým vizuálem a kamerou. Hudba mi ale vůbec nesedla a působila na mě značně rušivým dojmem. Motiv dívky vychovávané v lese, poprvé se setkávající s civilizací byl velmi zajímavý, zato příběh samotný ne. Přestože celý film je v podstatě jedna velká honička, vůbec mi to nevadilo, naopak jsem se skvěle bavil, neboť všechny akční sekvence měly styl a spád. Překvapila mě role Cate Blanchett, Saoirse Ronan opět zahrála skvěle a její ukecaná kamarádka byla milým osvěžením celého snímku. 75%

Noční můra v Elm Street (1984)

Druhý film od Cravena, co jsem viděl, a jeho styl mě ani napodruhé nazaujal. Jak tento film, tak i Vřískot na mě působí velmi rozpačitě. Chybí hutná atmosféra - napětí tu moc (kromě akčních scén) nenajdete, ale hlavně postrádají jakoukoliv autentičnost, takže ve výsledku mi na oba snímky zůstane jen pár útržků v paměti (to, že jsem už Vřískot viděl, jsem si uvědomil jedině díky csfd). Ale určitě jsem rád viděl mladého Johnnyho Deppa, který byl možná tím největším kladem tohoto mdlého hororu.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad)

Tohle hodnotit nemá smysl, občas to mám zapnuté jako kulisu a musím říct, že je neuvěřitelné, že ne že mezi soutěžícími se najde takový exot, ale rovnou v porotě... Kdo viděl aspoň kousek, asi ví, o kom mluvím. Rytmus by měl táhnout s tím svým milionem prodaných desek či kolik ten jeho rekord čítá někam hodně daleko.

Mulholland Drive (2001)

Neuvěřitelné... Musím přiznat, že jsem film úplně nepochopil a musel hledat na internetu vysvětlení (pokud film, vůbec nějaké jednoznačné má). To, co jsem se dočetl mi zcela změnilo pohled na tento snímek - vše do sebe dokonale zapadlo. S takto komplikovaným dějem jsem se snad ještě nikdy nesetkal. Vše dávalo smysl a najednou v závěrečných 20 minutách kouknou do modré krabičky, bum a vše je jinak. Normálně bych vychvaloval herectví Naomi Watts a Laury Harring, které tu obě předvádí brilantní výkony, ale ten závěr, který vše od základů zamotal mi vyrazil dech.

Dr. House (2004) (seriál)

Já na rozdíl od většiny nijak nežeru Dr. House a jeho hlášky, seriál mě zaujal svými pacienty a jejich zdravotními komplikacemi. To, jak mě seriál dokáže vtáhnout do děje a cítit s postavami je skvělé. Dr. House neustále přináší napínavé a nové životní osudy.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Dříve mi to připadalo jako neuvěřitelná nuda, ale jednou jsem se konečně do jednoho dílu zakoukal a nestačil jsem se divit, jak jsem ho mohl tak odsuzovat, že to přece není tak špatné... MASH opravdu žádná nuda není, ale zase to není taková zábava, že bych se nahlas smál jako třeba u Simpsonových. Je to ovšem milý seriál s jednou úžasnou postavou - majorem Houlihanovou.

Cesta na Měsíc (1902)

Fascinující, jak už před více než 100 lety lidé věděli, co přesně od filmu chtějí, chápali jeho jedinečnost a nové možnosti. Takže se tu setkáváme s nejrůznějšími efekty a nápady, které by v takovém divadle, těžko obstály. A právě to, že uvidím plnohodnotný film, jsem vůbec nečekal! Největší dojem na mě udělaly krásné kulisy - skutečně nápadité zobrazení Měsíce. A to všechno na mě, jako diváka 21. století, působí velmi zajímavě, a co teprve na to museli lidé říkat před těmi 100 lety!

Saw 3D (2010) odpad!

Sérii Saw tedy zakončili velmi lacině - od prvoplánových vražd jen na ,,efekt", bez jakéhokoliv zapojení do děje přes růžovofialovou krev atd. Hra skončila? Ještě že tak, ale škoda, že tím nejhorším dílem.

Habermannův mlýn (2010)

Otřesné svědectví o tom, jak se vám může vymstít pomoc bližním, a to ne ze strany nepřátel, ale právě od těch, na které jste mysleli... Silný příběh je podpořen vyváženými hereckými výkony a (nejen) na české poměry výbornou hudbou a kamerou. Dlouho jsem uvažoval 5. hvězdě, protože takových českých filmů si můžeme opravdu vážit.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Já věděl, že to nebude tak špatné, protože ostatně i skvělý první díl tu také nemá bůhvíjaká hodnocení. Film slušně odsýpal bez výrazných hluchých míst, podkreslen průměrnou hudbou (nádherné motivy z 1. dílu tu zazní asi tak 4x, zbytek zkrátka průměr) a konec byl opět dojemný. Jedině efekty působí místy nepřirozeně, hlavně všelijaké zelené blesky a mlha, ale zase závěrečný souboj nebyl vůbec k zahození... Abych to shrnul, ani druhý, ani tento díl nemají kouzelnou atmosféru toho prvního, ale v mých očích se nejedná o vůbec žádný průšvih. A u nesmyslů typu: ,,nepovedená vykrádačka Tolkiena" mi už nezbývá, než se pousmát, protože to je tak hloupý argument, že by nikoho, kdo obě ságy četl, nemohl ani napadnout. 7/10