Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Úžasné herecké výkony Leonarda DiCapria, Toma Hanksa A Christophera Walkena určite nie sú jediným lákadlom tohto filmu. Samotný dej, ktorý je, aj keď sa tomu nechce veriť, založený na skutočnosti, vás určite chytí a počas 140 minút sa určite nebudete nudiť. A na začiatku a aj počas filmu nás sprevádza podarená hudba, ktorá k tomuto filmu skutočne sedí.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Zootropolis je určite jeden z najlepších animovaných filmov aké kedy vznikli. Je tu veľa milých postáv, ktoré si isto zamilujete. Samotné hlavné postavy Judy a Nick sú veľmi sympatické a počas filmu sa medzi nimi vytvára z môjho pohľadu veľmi zaujímavý vzťah. Nejednému by sa tak ako mne preto mohlo zdať, že sa z Judy a Nicka, po tom čo spolu prežijú, stanú viac než len priatelia. Spoločne sa snažia vyriešiť záhadný prípad, pri ktorom im neraz pôjde o život. Film má vydarený príbeh, dobré tempo a sú v ňom rôzne narážky na problémy zo sveta ľudí, ( z nich asi najbadateľnejšia je narážka na rasizmus). Tento film je ďalší dôkaz toho, že dnešné animované filmy sú pre každú vekovú kategóriu, takže nudiť sa pri ňom určite nebudete. Pokiaľ teda máte aspoň trocha radi animované filmy, oplatí sa dať Zootropolis šancu. Plusom je tu pre mňa osobne aj pekný slovenský dabing.