Vítejte v džungli (2003)

Celkom dobrý film, akcia mu nechýba. Christopher Walken je celkom dobrý záporák, a Dwayne Johnson tu ukázal, že nie je len kráľ Škorpión, ale niečo viac.

2012 (2009)

Deštrukcie je tu skutočne dosť, občas až prehnane dosť, ale predsa len je to hlavné lákadlo tohto filmu. Takže ten kto má rád deštrukciu bude mať aspoň trocha rád tento film.

Cizinec ve vlaku (2018)

Nie je to síce také silné ako Non-Stop, ale stále je tu dosť napätia. Aj vďaka tomu, že tu hrá Liam Neeson. Takže by ste sa nemali nudiť.

Papírový dům (Netflix verze) - Epizoda 9 (2017) (epizoda)

Ja viem, že v tomto seriáli majú vyhrať lupiči, ale aj tak je strašne úbohé ako tu vykreslili policajtov. Ako neschopných idiotov, ktorý nie sú schopný trafiť sa z 2 metrov. A to ako Angél zrázu zmení názor na lupičov po jednej vete od inšpektorky, ktorá mu predtým takmer zničila život... to nebudem ani komentovať.

Kniha džunglí 2 (2003)

Jaaaj, na tento animák mám veľmi pekné spomienky. Hodinka pohody, pre mňa aj nostalgie. Sú tu celkom chytľavé piesne a parádny slovenský dabing.

Papírový dům (Netflix verze) - Epizoda 8 (2017) (epizoda)

Ja neviem, ale tento seriál na mňa pôsobí tak, že skôr fandím policajtom, (aj keď viem, že nevyhrajú) ako lupičom. Sú mi proste nesympatický. Ako sa ukáže bojujú proti systému, ktorý tu vládne, ale všetko musí mať nejaký systém. Inšpektorka nakoniec zmení názor po úbohom prejave profesora a chudák Angél (asi najschopnejší policajt) to celé prespí.

Tiché místo (2018)

Celkom fajn horor. Keďže postavy tam hovoria minimálne, tak vás vie vystrašiť takmer každý zvuk. Trocha mi tam však chýba nejaká zmienka o pôvode tých bytostí a celkovo aj nejaké lepšie priblíženie toho, že ako vlastne postavy prežívajú takú dlhú dobu. Inak je to v pohode. 90 minút napätia.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Je smutné, že tento úžasný film, ktorého príbeh a vizuálne spracovanie je na prvotriednej úrovni, má tak nízke hodnotenie. A to všetko preto, lebo 2 roky predtým vyšiel, takisto úžasný film (po každej stránke), Kniha džunglí od Disneyho. A práve preto je Mauglí - príbeh džungle v tieni tohto filmu. A to mi je ľúto. Sám však musím uznať, že sa mi viac páči verzia od Disneyho (aj keď sa nedržala úplne knižnej predlohy na rozdiel od Mauglího). Je to však možno spôsobené tým, že som verziu od Disneyho videl skôr, takže sa to už nedozviem. Tak či tak, tento film si určite zaslúži rovnakú šancu a pozornosť ako Kniha džunglí.

Letohrátky (1990) (seriál)

Toto bol fakt parádny seriál. Slovenský dabing je tu podľa mňa vydarený. Vždy som sa tešil na nové dobrodružstvá s Balúom. Ale postupom času si uvedomujem aký bol tento animák (možno preháňam) prelomový v tom, že zvieratá v ňom žijú v mieri v jednej metropole (pripomína mi to Zootropolis). A celkom sa mi páčilo, že to bolo zasadené do 30. rokov.

Kniha džunglí (2016)

Naozaj veľmi pekné spracovanie, príbeh, hudba, všetko. Je úžasné na akej úrovni môžu byť dnešné filmy. Ale rád by som podotkol, že táto Disney verzia nie je úplne založená na predlohe od Rudyarda Kiplinga ako napríklad Mauglí - príbeh džungle. To však tomuto filmu neuberá na kvalite.