Deník strojvůdce (2016)

Je to taká čierna komédia, pri ktorej by ste sa nemali nudiť. Miestami je drsná, miestami zasa vtipná. V jednej scéne sa budete smiať a v ďalšej budete možno aj smútiť. Spoločne to vytvára fajn príbeh (aj vďaka sympatickým postavám).

Simpsonovi - Série 25 (2013) (série)

Toto je podľa mňa posledná vydarená séria. Po tejto sérii to už ide dole vodou. Samozrejme, v každej nasledujúcej sérii sa ešte nájde diel, ktorý mňa osobne baví, ale po 25. je ich čím ďalej, tým menej.

Simpsonovi - Série 21 (2009) (série)

V tejto sérii vychádzali príbehovo asi tie najkvalitnejšie "nové" diely. Aby bolo jasné, nové diely sú (aspoň podľa mňa) od polovice XX série po súčasnosť.

Invaze (2007)

Nie je to zlý film, herecké výkony sú slušné, ale na konci filmu nejedného človeka napadne, že či to nakoniec dobre skončilo. Lebo tá nákaza je niečo ako Thanos a ľudia sú ako Avengers. Lenže Thanos nezabíjal len tak. Chcel pomôcť životu aby mohol fungovať. No a tá nákaza v tomto filme robí to isté. Síce mení ľudí na iných ľudí, ale preto aby ich zachránila pred samotnými nimi. A nad tým sa zamyslí aj Nicole Kidman na konci filmu.

Titanic II (2010)

Je to niečo medzi Titanicom a Poseidonom, ale na takej B-čkovej úrovni. Hviezdičku tomu dávam preto lebo keď som to prvý a aj poslednýkrát pozeral, tak som bol ešte malý a nejako som ešte nerozlišoval či je ten film kvalitný alebo nie. Jednoducho ma vtedy zaujímala len akcia, aj keď po príbehovej stránke je to tiež dosť slabé... Takže pokiaľ niekto nerieši kvalitu spracovania rôznych špeciálnych efektov, tak ten film mu možno aj bude stačiť.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Toto je podľa mňa zbytočné pokračovanie inak celkom úspešnej série. Animácia je síce na celkom dobrej úrovni, ale ten dej je oproti predchádzajúcim dielom čudný. Sem-tam sa nájdu nejaké vtipné scénky, ale inak mi to príde ako také nasilu naťahovanie niečoho čo už nemá čo ponúknuť. Ale ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Môj názor je, že tento diel nemusel vzniknúť.

King Kong (2005)

Tento film mám veľmi rád a vždy si ho rád pozriem. Nie je dokonalí a má svoje chyby, ale ako celok mňa osobne veľmi oslovil. Pamätám keď som ho prvý raz videl keď som bol malý a doteraz na to rád spomínam. Zlaté dvadsiate roky sa skončili, nastal krach na burze a máme tu tridsiate roky v USA (pravdepodobne 1933), ktoré sú celkom pekne zobrazené na začiatku tohto filmu. Prostredie New Yorku sa mi hrozne páči, mám rád tú dobu v USA. Prvá scéna nám ju pekne vykreslí a ponorí nás do deja. Prvá hodina z tejto trojhodinovej snímky bude možno niekoho nudiť, mne sa však páči. Je ako taký druhý film, ktorý nás má dostať do tej správnej nálady, kedy už len čakáme na to, kým sa loď doplaví do cieľa. Zoznamujeme sa v tejto časti s postavami, ktoré sú postupne vykresľované vo svojom svetle. Vieme tak s kým máme tú česť predtým, ako sa naša loď dostane na Ostrov lebiek. Akonáhle sa loď dostane alebo skôr stroskotá na spomínanom ostrove, dej začne byť napínavý a nebude poľavovať. King Kong, ako všetci vieme, unesie krásku Ann Darrowovú. Tá sa ho bojí, no po čase ho začne mať rada a aj on ju. Ten vzťah medzi nimi je veľmi citlivo vykreslený, preto tu dlhšiu stopáž oceňujem. Snímka mohla byť proste veľký blockbuster, ale ona sa nám rozhodla ukázať aj tú citovú stránku tejto veci. Nepôsobí to teda možno mierne zvrátene, akoby by si niekto mohol pomyslieť. Veď predsa kráska a doslova skutočné 8 či 9 metrové zviera? Ten vzťah pôsobí skutočne a uveriteľne, že je človeku až ľúto, kam to potom na konci smeruje. Lenže tendencia ľudí je často snaha ovládnuť niečo neznáme, čo často viedlo a vedie k jej zničeniu zo strachu z neznámeho. A s tým už Ann bohužiaľ nič nezmôže. No a nakoniec, ako Carl Denham povie : „To neboli lietadlá čo ho zostrelili. To kráska zabila netvora”.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Tento film, je určite dôstojné pokračovanie prvého dielu. Sherlock tu rieši (aj keď nie tak záhadný ako v prvom diely) veľmi zaujímavý prípad. Veľmi sa mi páči, že v tomto filme je zobrazená hrozba a strach z veľkej vojny. Samotný prípad je na tom vlastne založený. Počas celého filmu som bol fascinovaný ako si Sherlock všíma rôzne detaily, vďaka ktorým sa mu nakoniec podarí vyriešiť tento zložitý prípad.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Úžasné herecké výkony Leonarda DiCapria, Toma Hanksa A Christophera Walkena určite nie sú jediným lákadlom tohto filmu. Samotný dej, ktorý je, aj keď sa tomu nechce veriť, založený na skutočnosti, vás určite chytí a počas 140 minút sa určite nebudete nudiť. A na začiatku a aj počas filmu nás sprevádza podarená hudba, ktorá k tomuto filmu skutočne sedí.