Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Neviem čím to bolo ale tento štyl a celkove prevedenie my vôbec nesadlo. Mam dojem že veľa veľa vecí čo vlastne otázok zostalo nezodpovedaných. Jedine čo sa mi na tomto filme páčilo bolo prostredie kde bol tento film natočený. V dnešnej filmografii sa s takymto exotickymi filmami moc nestretavam a tieš kladne hodnotím aj obsadenie. ( sklamalo ma že Bill Muray nema čo vo filme povedať, keďže hral akusi rolu meškajuceho). Za prostredie a za obsadenie iba 2*.

Smrt přichází v bílém (2003)

Posledná jazda rodinky (až na vinimku) pred koncom. Tento mysteriózny horor zaraďujem do rebričku mojich naj. filmov. Skladačka neutíchajúceho strachu, morbídneho humoru a strašného utpenia ( s podporou vybornej hudby a skvelých scén) postupne zapadá do seba. Doomovská atmosféra a napätie nedovolí si odsadnúť alebo prepnúť. V momentoch ked som si bol vedomý, že príde niečo vyskočí a vyľaká ma som nemohol zavrieť oči. Najviac sa mi pačila scena kde Laura (Lin Shaye) nakreslila obrazok Brada (Billy Asher) "Here is Brad´s hand and here is he´s smached head". :D :D Davam plnych 120% = 5*.

Oko (2008)

Vidim, že tu je veľa zapornych hodnotení, na tento film. Možno autory hodnotení môžu porovnať s čínskym originálom, ktorý už videly. Ale nakoľko som originál nevidel hodnotím podla tejto skúsenosti. Myslým, si že tento film je docela vydarený. Má veľa hororových prvkov (hlavne scény, pri ktorých som sa fakt bál), zaujímavý príbeh napínavé scény a aj Jessica Alba nieje na zahodenie. Kvôli jednoduchosti a niekedy až stereotypu davam iba 4*.

88 minut (2007)

Tento by som zaradil medzi tie lepsie B-kove. Dej drziaci sa pevnych osnov, neprekvapi ani nezaujme. Ešte aj moja guma na teplakoch je napinavejšia ako tento ,,triler,,. Podla Al Pacinovcej filmografie som predpokladal, že hráva väčšinou v riadnych filmoch ale každy si môže dovoliť prešlap. :) Davam 2* a to iba za obsadenie.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Som veľmi rád, že Futurama ďalej pokračuje. Keď som zistil, že konči bol som veľmi sklamaný. Pačil sa mi hlavne uvod s Box (Fox), kde si komicky priznaly vinu. S porovnaním so Simsonovcami je Futurama dejovo-pribehovo sytejšia ale na ich veľkofim zďaleka nesiahala. Už sa neviem dočkať ďalších častí. S touto som bol nadmieru spokojný aj keď nemuseli hneď v prevej časti novej serii natlačiť všetky postavy s Futuramy ale beriem to ako chybičku krásy (nobody´s perfect).

K. O. (2001)

Inteligentná rodinná trochu romantická komédia, určená na sprijemnenie večera. Tim Allen je vyborný herec, a hlavne komik. Napriek slabým predošlým hodnoteniam si myslym že si ich tento film nezaskuži. Davam 4*. (fakt som sa zabavil) :)

Láska krvácí (2008)

Pribeh je veľmi suchy a mam pocit že trochu nedomysleny, chýbala mi tam trocha originalita. Všetko sa toči okolo mladého hereckého páriku Jannny Dewan a Briana Gerahtyho. Tento film ich určite nekatapultuje do neba Hollywodskych hviezdičiek, budú si musieť počkať na lepšiu príležitosť. Od Slatera som čakal trochu väčšie nasadenie, možno to bolo tou úlohou ale bol veľmi nevýrazný. Davam 3*

Úhel pohledu (2008)

Spočiatku som bol uchvateny pribehom ma všetky prvky riadneho trileru a tiež danu dramatickosť. O začiatku bol film velmi napinavy a dobre zahrany a velmi sa mi pačil za čo by som dal 5* ale az ten zaver davam iba 4*.

Mezi řádky (2007)

Chvilu potom ako som si tento film pozrel som zostal v nemom úžase. Zobrazuje skutočny život mladých, ktory nemali to šťastie sa narodiť v bohatej rodinke na predmesti v zelenej Elm Street, ale v epicenre všetkeho zleho, oddeleny od spoločnosti. Ich jedinou nadejou sa stala ich spočiatku menej oblubena začinajuca profesorka angličtiny. Hilary Swank si pripisala ďalšiu vydarenu rolu (stredoškolskej profesorky angličtiny), ktorou možem tvrdiť, že aj vďaka nej sa stala jednou z najžiadanejších herečiek 21. storočia. Prva polka filmu bola trochu uspavajuca ale potom vas film priklincuje k obrazovke a nuti vas dopozerať. Filmu a aj Hilery davam 4*.

Zločiny podle Mary Higgins Clark: Kde jsi, tati (2004) (TV film)

A ďalšia hodina a tridsať minút, o ktoré ma obral zo života tento ,,neiteligentný,, krimi triler. Dej je plytký, bezduchý. Diváka počas sledovania nič neprekvapí iba zarazí, nepochopitelné konanie postáv, ktoré je veľa krát predvídateľné. Dávam * (1), a to iba za snahu. :)