Predátor: Kořist (2022)

Na tak krátku stopáž sa filmárom podarilo vytvoriť medzi bratom a sestrou skvelú chémiu, ktorá podporovala napätie pri strachu o ich život. Potešilo ma aj vykreslenie motívu Predátora (útočí na hrozbu, primárne hľadá stále väčšie výzvy) a záverečný súboj. Je pravda, že rozbeh sa trochu tiahol, ale väčšinu času ma bavila aj indiánska časť bez stálej prítomnosti lovca.

Sirotek: První oběť (2022)

Aby sa neopakoval príbeh jednotky, scenáristi museli prísť s niečím novým, originálnym a odzbrojujúcim. Postupnú manipuláciu rodiny a ich neskoršie vyzabíjanie teda rovno vylúčili. Treba uznať, že twist, s ktorým vyrukovali, bol pomerne rýchly a skutočne neočakávaný. Vďaka nemu sa stal Orphan: First Kill brutálnejší, adrenalínovejší, ale zároveň menej psychologický s chýbajúcou hororovou atmosférou. Bohužiaľ, hlavná pointa bola tiež postavená na veľmi nelogickom správaní sa jednej z hlavných postáv. V jej prípade si určite množstvo divákov ihneď povie, že takto by sa v skutočnosti nezachoval nikto. I keď si film zvolil približne v polovicu cestu odľahčeného trileru s čiernym humorom, ani vtedy nebol taký zábavný, ako by som čakal. Bizarných podrazov od Esther mohlo byť viac a pokiaľ sa už chceli tvorcovia miesto napätia a atmosféry zamerať na vzájomné útoky a spory, mohli pritlačiť viac na pílu. Zdalo sa, ako keby sami filmári miestami nevedeli, či chcú ísť cestou zábavy alebo serióznosti. Aj preto záverečných desať minút pôsobilo priam neúmyselne smiešne a kvôli hlúposti vedľajších postáv som chtiac-nechtiac muse nadržiavať vrahyni Esther. Film ma v kine síce celkom bavil, zákernú Esther milujem, ale vysoko nepravdepodobný zvrat a jeho pokračovanie obrátili celé smerovanie Siroty naruby. 5/10 __ Viac v recenzii.

Srbský film (2010)

Právom kontroverzná legenda, ktorú buď ľudia milujú alebo nenávidia. Radím sa do prvej skupiny. Srdjan Spasojevič dokázal explicitným spôsobom vykresliť odpudzujúce „umenie“ snuff filmu a vyvolat vo mne znechutenie i hnev, aký som pri filme dlho nezažil.

Mučedníci (2008)

Originálny námet, explicitné a desivé spracovanie. Mrzí ma len, že koncept tajnej organizácie nebol dotiahnutý do konca a našlo by sa v ňom veľa logických nezrovnalostí.

Volejte Saulovi - Zábava a hry (2022) (epizoda)

Po akčnej a napínavej osmičke prišla emotívna a dojímavá deviatka. Už teraz sa neviem dočkať ako na toto neuveriteľné tempo tvorcovia nabehnú a ukončia sériu s plnou parádou.

Banda - Série 3 (2022) (série)

The Boys patrí v súčasnosti medzi najlepšie seriály. Tvorcovia od prvej série posúvajú latku stále vyššie a vždy dokážu prekvapiť.

Černý telefon (2021)

Atmosferické v rovine kriminálnej, ale aj v duchárskej. Vedľajšia línia so sestrou ma bavila rovnako ako tá s hlavným hrdinom. Zakončenie by som si však vedel predstaviť lepšie. (Forum Cinema, Lotyšsko, Riga)

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

Herogasm splnil očakávania v explicitných scénach a uspokojil ma aj skvelým finále. Som veľmi zvedavý, ako tvorcovia naskočia na takto kvalitne rozbehnutý vlak. Latka je nastavená ozaj vysoko.

Muž z Toronta (2022)

Klišé priemer bez nápadov s overeným Woodym Harrelsonom a prevareným Kevinom Hartom. 5/10. Viac v recenzii.

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Obi-Wan má naozaj skvelé, emotívne scény plné nostalgie, ale aj množstvo omáčok a nelogických krokov postáv. Tvorcovia z potenciálu, ktorý má príbeh po SW III, vyšťavili naozaj málo. Ako verný nadšenec tohto sveta sa však viem tešiť aj z maličkostí. Objektívne 6/10, subjektívne 7.