Thanks, Smokey! (2011)

Dievčatá boli krásne, pieseň príjemná a záver jednoducho musel v každom divákovi vyvolať úsmev :) Dáme si repete?

Plivu na tvůj hrob (1978)

Tak to je strach. Nudné, tupé, primitívne a bohužiaľ ani zdaľeka nie tak brutálne ako sa hovorí __ Logické uvažovanie postáv? Na bode mrazu. A scenár? Miestami má človek pocit, že herci všetky dialógy improvizovali.

Lov na Gluma (2009)

Povedal by som, že fajn, ale nie zas toľko fajn. Po stránke hereckej oukej (i keď ten Aragorn, no..), kostýmy oukej, soundtrack tiež oukej, ale scenár.. nebol dva krát vyšperkovaný. Dialógy síce v žiadnom prípade niesu suché a otravné, ale ich prednes, nevhodné a nesystematické rozloženie do kadejakých prazvláštnych scén ma fakt na kolená nepoložil. Celkovo sa jedná o dobrý amatérsky počin, ale keď už sa do toho autory raz pustili, nebolo by odveci zapracovať na každej stránke filmu, nielen na bojových scénach a efektoch (ktoré boli mimochodom na amatérčinu naozaj slušné).

Příběh Rudého zla (2008)

V skratke o tom, že mimo nacistickej ideológie a Hitlera sa počas WW2 prechádzala na place ešte jedna veľká (možno i o malý kúsok väčšia) sviňa - Stalin a jeho komunizmus.

Zdrojový kód (2011)

Z Jakea nám vyrástol charizmatický pán vojak "vo výslužbe", áno.. mám toho "klučinu" proste rád. __ Krátka stopáž je len a len na dobro veci, pričom treba taktiež pochváliť kvalitný vizuál a príjemné herecké obsadenie, no bohužiaľ dokolečka sa opakujúcich "8 minútoviek" bolo na môj vkus až priveľa a "americký happy end" fuckticky povrchne uzatvoril túto spočiatku veľmi dobre rozohratú partiu šachu. Škoda, preškoda. Som si na sto percent istý, že z tak perspektívneho sústa sa dalo vyšťaviť oveľa viac než onen súčasný, mierne nadpriemerný výsledok. Predovšetkým mi prekáža dejová kostrbatosť a nepremyslenosť niektorých scén (najmä scenáristicke kiksy a zbytočnosti typu - "wtf" načo Jake behá za nejakým volom až na záchod len aby mu po 5tich minutách sledovania prevrátil tašku skrz naskrz... tupé a bezpredmetné naťahovanie času).

Rychle a zběsile 5 (2011)

Adrenalínové preteky sa dostali tak trochu do úzadia a na výslnie Justin Lin vytlačil poriadny kus dravej akcie. Stará parta je späť (už po druhý krát), k tomu si pripočítajte dve kočky a jednoho "nového", tvrďáckeho agenta FBI. Súboj Rocka a Diesela je skutočne impozantnou, vizuálnou orgiou (najmä pre natešené oko fanúšika). Na toto sme čakali, na toto sme sa tešili! A aj sme to dostali!

Strom života (2011)

Filozofická úvaha nad životom - jeho krásou i hrubosťou, dospievaním - jeho strasťami i radosťami. “There are two ways through life the way of nature, and the way of grace”. Otec, hlava rodiny, predstavujúci prírodu (nature) a matka, predstavujúca láskavosť (grace). __ Najmä zo začiatku snímky nám Malick ponúka nespočetné množstvo obrazcov a scenérií krás prírody, ktoré len na oko nemajú žiaden význam. Treba si však počkať, pretože ich pravá hodnota sa začne odtajňovať počas priebehu snímky a stopercentnú definíciu všetkých hádaniek, hlavolamov a skrytých myšlienok režiséra, divák odhalí až po viacnásobnom zhliadnutí. Tým chcem povedať, že ďalšia projekcia je absolútne nutná. Teda, pokiaľ vás táto nádhera (ktorá ako všetci správne tvrdia, nie je určená pre každého), neodradila už po prvej projekcii. [MFF Cinematik 2011, PN]

Místnost sebevrahů (2011)

Animácia je prenádherná, nadmorský let postavičky hlavného hrdinu vo mne vyvolal intenzívne pocity voľnosti, cítil som sa tak zvláštne, tak nezávislo. Samostatné spracovanie neexistujúcej(?) MMO hry je skutočne kvalitné a jej prepojenie s reálnym svetom Dominika veľmi efektívne. Rozhodne netvrdím, že sa jedná o prevratnú novinku na scéne filmov, zaoberajúcich sa šikanou, asocialitou a vnútorným útekom pred svetom, ale za tie necelé dve hodiny nepretržitej zábavy a (z mojej perspektívy) neustálej diváckej pozornosti, si naši poľskí bratia zaslúžia poctu. Bravo, veľmi milé prekvapenie! [MFF Cinematik 2011, PN]

Lůno (2010)

Najprv si ujasnime jeden fakt. Eva Green je krásna a talentovaná herečka, ktorá filmu dodáva potrebný nádych romantiky i smútku. Ďalej treba do nebies vychváliť náramne fascinujúce pobrežie, opustenú atmosféru stiesnených, no zároveň útulných priestorov malej chatky a všetky ostatné okolia/interiéry natáčania. Spočiatku sa jedná o značne netradične poňatý film, ktorý diváka dokáže svojou nenútenou romantikou chytiť za srdce a potom.. mu ho ku koncu tak trochu bezcitne urvať. Spokojnosť bola nesmerná, až kým na scénu neprišla možnosť "genetickej replikácie" Tommyho a s ňou spojený stereotyp a sterotyp.. a.. Dej sa prestal posúvať, všetko mierne stagnovalo a počiatočné nadšenie v priebehu času vyprchalo. Škoda, naozaj veľká škoda. [MFF Cinematik 2011, PN]

Domino (2005)

Na môj vkus až neuveriteľne moc preštylizované, samoľúbe a vyslovene "americké. Nudiť som sa však (väčšinu času) nenudil, za čo možno ďakovať predovšetkým skvelej chémii týmu lovcov ľudí a.. a bohužiaľ, to je asi tak všetko. Z ľútosti by som veľmi rád prihodil aspoň tretiu hviezdu, keďže dve mi prídu ako mierne kruté hodnotenie, ale vzhľadom na to, že na festivale dostali filmy rangu Čti mi ze rtů (2001), Cizinka (2010), s ktorými sa Domino nemôže kvalitatívne rovnať (i keď sú žánrovo odlišné) taktiež tri hviezdy, ostaneme radšej pri dvoch. Holt uprednostňujem odlišný druh poňatia akčného filmu.. [MFF Cinematik 2011, PN]