• Fantasy

Earth (2007) (TV film)

Vítězství formy nad obsahem, ale zkuste napsat scénář, který by v pomyslném souboji porazil TAKOVÉHLE záběry.

Podraz (1973)

Nádherný film. Z dnešního hlediska už asi scénář nepůsobí tak dokonale jako dřív, přeci jen dnešní divák klade na tempo filmu a propracovanost zápletky trochu jiná měřítka, ale přesto jsem se u Podrazu výborně bavil. Navíc má tuze milou atmosféru. :)

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indyho jsem zhlédl teprve nedávno a nějak jsem mu nepřišel na chuť. Pro mě to byla dobře natočená oddechovka, nic víc.

Česká soda (1998)

Nějak nedokážu sdílet všeobecné nadšení a srovnání s Monty Pythonem je podle mě úplně mimo mísu. Pythoni jsou totiž nejen naprosto brutálním způsobem praštění, ale zároveň neskutečně vzdělaní a inteligentní. Na to Čtvrtníček se Šteindlerem s prominutím nemají, a tak to dohánějí vulgaritami a černým humorem. Ale na druhou stranu, mnohé skeče jsou opravdu vydařené.

Škola základ života (1938)

Už jenom když vidím v galerii Řev septimy a pod tím vyjukaného Peška, tak se musím hrozně smát. :)

Trainspotting (1996)

Klasika, ale nepatří k mým nejoblíbenějším.

Cesta do pravěku (1955)

Přestože dnes jsou filmové triky někde úplně jinde (Karel Zeman by se jistě divil), dodnes se na Cestu do pravěku rád podívám. Na rozdíl od dnešních digitálních dokonalých imitací má totiž Zemanův pravěk duši a ohromnou atmosféru. Souboj dvou dinosaurů, cesta prvohorním pralesem nebo konec cesty u pobřeží kambrického (?) moře, to jsou nezapomenutelné scény.

Osudový dotek (2004)

Tenhle film mi svým negativním vyzněním nesedl, ale možná mu někdy ještě zkusím dát jednu šanci.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Tady jsou veškerá slova zbytečná, snad jen díky panu Paloušovi za skvělou (a velmi nelehkou) práci na titulcích pro ČT.