• Fantasy

Mr. Bean (1990) (seriál)

Jan Werich dokázal hodiny bavit publikum, aniž by řekl jediné sprosté slovo. Mr. Bean to dokáže, aniž by řekl jediné slovo. Ryzí, krystalická komika.

Venkovský učitel (2008)

Jak tak koukám, kterým filmům jsem dal pět hvězdiček, musím je dát i Venkovskému učiteli, protože tento film je v rámci naší kinematografie velmi nadprůměrný. Možná časem trochu přehodnotím své hodnocení. :)

Útěk do divočiny (2007)

Film jsem viděl v kině a při jeho sledování jsem možná nebyl správně naladěný, neboť na mě od začátku působil dost depresivně. Nicméně pointa mi dojem z filmu poněkud "ulehčila" a s odstupem času dávám pět hvězdiček. Je to nářez a hudba Eddieho Veddera je FANTASTICKÁ. Jedinou výtku mám k titulkům, které se snažily přeložit texty písniček tak, aby se to rýmovalo, a místy to vyznělo dost lacině. Vzhledem k tomu, že pod dramaturgií titulků je podepsaná naše špička (Anna Kareninová), mě to zklamalo. 30. 6. 2009: Viděno podruhé. Asi nejsilnější filmový zážitek mého života. :)

Titus (1999)

Titus Andronicus patří mezi velmi raná díla Williama Shakespeara a je jednoznačně ze všech her nejkrvavější. Dokonce je tak brutální, že mnozí literární historikové se domnívají, že Titus měl být parodií na dobové krvavé historické hry. V tomto kontextu vnímám film Julie Taymor jako velmi zdařilou adaptaci s fantastickým vizuálním zpracováním a nečekanými přesahy do moderní doby. Samozřejmě, Anthony Hopkins rovněž exceluje. Nicméně slabším povahám vřele nedoporučuji ...

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Tenhle seriál je prostě klenot a ve srovnání s ním působí takřka celá naše televizní porevoluční tvorba jako hodně špatný vtip. Bohužel ...

The Rutles (1978) (TV film)

Nádhera! Moje beatlesovské srdce a montypythonovská bránice byly na roztrhání. Všimněte si prosím Micka Jaggera, jak mu při rozhovorech cukají oba koutky. :))

Temný rytíř (2008)

Desáté místo v žebříčku nejlepších filmů je možná nadhodnocené, ale Temný rytíř si pět hvězdiček zaslouží. Už někdo zmiňoval, že Joker je jeden z nejlepších filmových záporáků všech dob? Mám-li něco vytknout, tak snad délka filmu. Být o pár nepodstatných scén kratší, nezlobil bych se.

Michael Clayton (2007)

Poctivě natočený biják, který mě bavil od začátku do konce. Čtyři a půl hvězdičky.

...a bude hůř (2007)

Bohužel, nemohu srovnávat film s knižní předlohou, neboť jsem ji nečetl ... ale možná je to tak dobře. :) Každopádně, černobílý snímek ... a bude hůř je opravdové zjevení na naší kinematografické scéně, již mnoho let okupované skupinou několika režisérů a herců, jejichž jména se v různých kombinacích objevují pod každým filmem. Tím nechci nijak shazovat jejich um, ale některé tváře začínají pro mě být dosti okoukané. Naopak dívat se na řádění neznámých (ne)herců ve filmu Petra Nikolaeva je nezapomenutelný zážitek, který se vryje hluboko do paměti. ... a bude hůř je skvělým kontrapunktem k celé plejádě populárních retrospektivních, avšak někdy až příliš idealizujících a nekonfliktních komedií, které u nás v posledních dvou dekádách vznikly.