Oz (1997) (seriál)

naprostá pecka. Vůbec první HBO Originál seriál, kterej ani dnes nemá moc konkurenci. 6. sérií naprosto brutálně nabušenýho dramatu z vězeňskýho prostředí. Že se s tím HBO nemazlí snad není potřeba zdůrazňovat. Spousta známejch herců v hodně zajímavejch rolích. Spousta brutality. A hlavně spousta zábavy. Takový game of thrones, kdyby se to místo Westerosu odehrávalo v kriminále. Špageťáci, Negři, Muslimové, Latinos, Náckové, Pánbíčkáři... všichni se navzájem nesnáší a všichni jsou 24/7 pod stejnou střechou. O znásilňování, vraždění, fetování, masakrování, intriky a podobný libůstky tu není nouze a i když je tu asi 10 hlavních postav, tak se to nezvrhává do blábolu a každá postava je opravdu zajímavá. Kdo neviděl, tak by měl dohánět.

Sirens (2011) (seriál)

Britská TV stanice Channel 4 a jejich variace na Trauma a podobne serialy z nemocnicniho prostredi. Trojice paramediků a dvojice policajtů řeší různé problémy (samozřejmě že i osobního rázu) a občas je to vážně super. Občas je to bohužel taky dost nuda. Trailery slibovaly trochu větší porci humoru, ten se bohužel nedostavuje tak často jak by bylo potřeba. V porovnání s How not to live your life a Misfits SIRENS jednoznačně zaostávají, ale koukat se na to dá a docela to i zabaví. Přirovnal bych to k seriálu o kuchařích od konkurenční BBC - Whites.

Světová invaze (2011)

scénárista by měl ukázat že má koule a spáchat harakiri. Když se nemluví ale střílí, není co vytknout. Jakmile ale někdo ze zúčastněných otevře pusu, je to tragedie.

Hon na čarodějnice (2011)

Pro fanoušky seriálu Misfits šance vidět Roberta Sheenana (Nathan) v jiné herecké poloze a výkon čarodějnice se mi po herecké stránce líbil moc, nicméně Cage hraje opět prkno s výrazem basseta po kastraci a Perlman vypadá jako gorila na drogách. To vše zazděné hrozně laciným CGI finále.

Čmuchalové (2010) (seriál)

Po velmi vlažném prvním díle se z Terriers vyklubal v mých očích nejlepší seriál sezóny 2010. Variace na smrtonosnou zbraň, ovlivněná Shieldem se skvělou hlavní zápletkou i skvělými a neobvyklými případy týdne. I přesto že seriál byl po 1. sérii zrušen, ukončen je velmí uspokojivě. Ústřední hlavní dvojice je velmi sympatická a úvodní znělka děsně návyková. Hodnoceno po 1. sérii: 90%

Whites (2010) (seriál)

Šestidílná první série tohohle nenápadného dílka z produkce BBC balancuje na hraně mainstreamovosti. Téměř bez jakékoli propagace prošuměla éterem a zdá se, že jí nikdo nevěnoval moc pozornosti. A to je rozhodně škoda. Seriál vezoucí se na oblíbenosti různých pořadů o vaření zasazuje děj právě do kuchyně. Skvělý Alan Davies jako hlavní šéfkuchař a Darren Boyd jako jeho zástupce seriál pěkně táhnou, za občasného přihrávání Jen z IT Crowd, coby manažerky hotelu. Silnější momenty převládají nad těmi slabšími, jako celek to působí překvapivě dospěle a kompaktně, s minimem trapných fórků. Z poslední doby bych k tomu přirovnal počin od ameriských STARZ - Party Down. Jestli máte rádi pořady o vaření a inteligentnější britský humor, je WHITES určeno právě pro vás. O žádný zázrak sice nejde, ale jisté kouzlo mu upřít nejde. Hodnoceno po 1. sérii - 70%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

nelogická nuda s pěknou režií a s dobrým Washingtonem. Ostatní (krom vzhledu Travolty) nestojí ani za řeč.

Sociální síť (2010)

Fincherovi se podařilo udělat dvě hodiny kecání, za pomoci úžasný hudby od Trenta Reznora, tak zajímavě, poutavě a divácky vstřícně, že po i po dvou hodinách jsem si připadal, že koukám teprv chvilku a chtěl jsem víc. Jestli to bylo přesně tak ve skutečnosti, jako ve filmu, není podstatné. Podstatná je forma, které se nedá vytknout ani ň.

Sharktopus (2010) (TV film)

Nejlepsi komedie za posledni roky, i kdyz to tak tvurci asi nezamysleli.

Compulsions (2009) (seriál)

Na amatérské poměry hodně dobrá podívaná. 4 nominace na Streamy Awards (z toho jedna proměněná - nejlepší scénář). Osmidílná webová minisérie, soustředící se na tři osoby, každá trpící jinou "úchylkou". Atmosferické, dobře natočené i zahrané, skvělá hudba i střih. Pokud vás nebaví seriály jen o "těch hodných", tak by se vám tohle mohlo líbit. Snad se tvůrcům podaří sehnat dostatek peněz na realizaci dalších, již naplánovaných řad.