Batman: Odvážný hrdina (2008) (seriál)

Hodnocení po 2 epizodách: Jednoznačné překvapení. Narazil jsem na to pohou náhodou, a čekal jsem nějakou slaboduchou variaci na batmana... omyl... vše je tu bráno s nadhledem, a je to, i přes batmanovské téma, vtipné. Sice né "inteligentni humor na urovni" vtipné, ale spíš "čum na to, to je ale debil" vtipné.... styl nemusí sednout každému, ale mě se to po 2 dílech pozdává.... vemte batmana, udělejte obrázek-karikaturu, udělejte z toho kreslený seriál, do každé epitody mu dejte nějakého podivného poskoka... a vyjde vám BTBATB... Kde jinde uvidíte chlápka, co se změní v lopatu, aby zůstal nezpozorován, načež přijde opice, vezme si ho do rukou a začne s ním uklízet dinosauří výkaly? :D Zatím 7,5/10

Vincentův svět (2004) (seriál)

Sice to je v podstate o nicem, ale je to zatracene cool. Prijemna oddychovka, u ktery se clovek zarucene pobavi... Charaktery sou sympaticky, a Drama s Arim rulujou. Nez jsem se na to zacal koukat, myslel jsem ze je to dalsi blbost. Myslim si to porad, ale nenecham si ujit jedinej dil.... :)

Zrcadla (2008)

Po trailerech jsem čekal něco výživnějšího... ne jen přiblblý příběh o "něčem temném" v zrcadlech, které každého zmasí na potkání. Po shlédnutí mě napadla jediná věc. "Pokoj 1408". Ano.. hrají tam jiní herci, je to z jiného prostředí, ale přijde mi, jako bych koukal na ten stejný film. Ne, nenudil jsem se... ale už po 20ti minutách jsem pohledem tlačil ručičku hodin visících na zdi, aby se přestala flákat.

90210: Nová generace (2008) (seriál)

Tam, kde Gossip girl působí "cheesy", 90210 působí vynuceně, a nepomůže tomu ani "návaznost" na staré BH, ani návrat Jennie Garth. A to, že "žáci" nevypadají na 16 ale na 30 nemá snad ani smysl zmiňovat, protože to prostě k tématicky podobným seriálům tak nějak patří. První díl působil přeplácaně, hekticky, a herci dost nevýrazně. Prozatím jen silnější 2* pro ne zcela povedený klon Gossip Girl. Věřím, nebo spíš doufám, že se to po pár epizodách alespoň na ty 3* vytáhne. Jediné pozitivum zatím spočívá v soundtracku...

Street Kings (2008)

Filmová variace na mnou zbožňovaný seriál "The Shield", který si kvalitou s tímto snímkem nezadá... Je to efektní, je to syrové, je to ale také poměrně prokouknutelné, a to je důvod, proč dávám Street Kings 4* a Shieldu 5*. Komu se tohle líbí, bude u The Shield slintat blahem.

Kouzelný most (2008) (studentský film)

Vezme-li se v potaz, že se jedná o krátkometrážní studentský film, tak si 4* zaslouží, a to nejen z důvodu, že je o třídu lepší než většina toho co bylo k vidění v Noci Filmových Nadějí. Roztomilé, melancholické, ucelené... Svěží vánek do zatuchlé tuzemské produkce..

Wanted (2008)

Trailery me spis odpuzovaly... prestreleny veci typu nasedani do vipera, jizda po autobusu, rozmasirovani pendolina, zahybani kulek naznacovalo akci se scenarem na 2 stranky. Cekal jsem stejnej propadak, jako byl Jumper.... Jsem rád, že sem se spletl. Je to zatraceně stylová akční jízda , a McAvoy je, spolecne s Angelinou, nehorazne COOL. Pro me jednoznacne zatim nejprijemnejsi prekvapeni roku. Jen tak dal Timure. 85%

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Pilot: Things like mind control, teleportation, astral projection, invisibility, genetic mutation, reanimation... Prvni co me pri sledovani pilotu napadlo byly Akta X...asi jako mnoho ostatnich...ale neco mi rika, ze se to sveze spis ke krizenci LOSTu a HEROES, se spetkou the AktaXovosti. Kvalitni kamera, hudba (me oblibene tema ze Sunshine sedlo perfektne), strih, Joshua Jackson, tempo, mysterioznost, atmosfera...toho vseho se mi pri sledovani pilotu dostalo v mire vrchovate. JJ Abramse nemam jako modlu, ale ten chlapek se proste umi prodat, a neco talentu taky zrejme pochytil....ja sem mu to sezral i s navijakej a dalsi dily si nenecham ujit.. Potencial tu je obrovsky. Update po 1. serii: 85%

Útěk do divočiny (2007)

Nádherná exkurze do Severoamerické divočiny, ve které exceluje Emile Hirsch. I přez 140minutovou stopáž film nenudí, a spokojeně si plyne, a vy se necháte unášet. Přivítal bych ale víc prostoru pro určité charaktery, a lépe rozvedené, co přesně hlavního hrdinu k jeho činu vedlo...to jediné mi chybělo k dokonalosti. 90%