Moon (2009)

Už jen za ten dobrosrdečný počítač vyjadřující náladu pomocí smajlíků si Moon zaslouží minimálně čtyři hvězdičky. Když k tomu přidám chytlavý soundtrack, pěkné zpracování měsíce (včetně základny), dobrou režii a fajn Sama Rockwella, vychází mi to dokonce na hvězd pět.

Góóól! III. (2009)

Úplná ztráta času to sice nebyla, ale oproti předchůdcům šla kvalita rapidně dolů. Málo Santiho na hřišti, ne zrovna vyvedené záběry před zeleným plátnem, snad jen ta hudba snese přísnější měřítko. Kdybych se chtěl podívat na sestřih z MS 2006, tak jsem si ho mohl pustit například na youtube a nemusel jsem trpět koukáním na bandu anglických fans a rumunské upírky.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Jedním slovem zklamání. Nejvíce jsem se těšil na ostrý humor, bohužel ten se nedostavil. Trailer byl perfektními vtípky nabytý, ale jak se zdá, jednalo se o jediné povedené scénky z filmu. Z tohohle nápadu a takového hereckého obsazení se dalo vytřískat mnohem víc. Samostatně všechno funguje, ale když se na to podívám jako na celek, tak nefunguje nic.

Veřejní nepřátelé (2009)

Zajímavé téma, dobrý režisér, skvělí herci, ale přesto až moc obyčejné. Nejvíce mi vadila podivná kamera a nějaké výtky bych měl i k výběru hudby. Ani konec mi moc nesedl, a když se k tomu přídala slabší druhá polovina filmu, tak nemůžu dát lepší hodnocení. Jak tak koukám, podobné problémy s filmem zde mělo mnoho z vás.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Iva Janžurová je naprosto dokonalá, ale ani ostatní se nenechávají zahanbit. „Pane, vy jste vdova!“ je další z řady výborných československých komedií a vrcholů československého filmu vůbec.

Eragon (2006)

Po shlédnutí Eragona se cítím ošizen o grandiozní finále. Všechno to přece mělo skončit velkým soubojem dračích jezdců, ale místo toho zůstal jen šedý stín. A protože pokračování se jen tak nedočkáme, je to podle mě největší problém celého filmu. Samozřejmě se objevuje i pár dalších chybiček jako předvídatelný děj nebo pomalé tempo, ale lepší závěr by to určitě zachránil. (2010)

Pinocchio (1940)

Pěkný pohádkový příběh. Pinocchio je propracovaný do nejmenších detailů a na každém kroku je vidět veliká píle autorů. Očekával jsem však, že Pinocchio bude více lhát a jeho nos se bude prodlužovat častěji.

Distrikt! (2004)

Slyšet film v maďarštině je zážitek, na který se jen tak nezapomene.

Temný obraz (2006)

Nic moc. Jak po grafické, tak po příběhové stránce. Rotoskopická animace je zajímavá, ale nenašel jsem jediný důvod, proč zde byla použita. Většina postav mi lezla na nervy (především Robert Downey Jr.), takže jsem měl problém se s nějakou ztotožnit. Tempo bylo strašně uloudané, probíraly se kecy o ničem, téměř hodinu trvalo, než se děj někam posunul. Teprve konec měl grády a zachraňoval rozpačitý dojem z předchozího dění.