Batman: Návrat maskovaných křižáků (2016)

Animák, který má ctít ale zároven si i utahuje z původního seriálu z 66. Nápad zajímavý, ale provedení zvláštní chvilkami až nudné. Plus je za návrat Adama Westa a Burta Warda do jejich ikonických rolích. 6/10

Beware the Batman (2013) (seriál)

Dost mě mrzí že tento seriál není dostatečně oceněn. Po několika verzích Jokerů, Riddlerů, Penguinů atd. přišel BTB s ne tak moc známými postavami jako třeba Tobias Whale nebo Professor Pig, což je dle mě hodně super. A ano sice tu jsou postavy jako R"as Al Ghul, Two-Face nebo Deathstroke ale zcela upřímně jejich části jsem si neskutečně užil. Anthony Ruivivar si zde Batmana zadaboval výtečně. A pokud by jste čekali, že Batmanovi bude dělat společníka některý z Robinů, budete na omylu-Batmanova společníka zde tentokrát dělá postava jménem Katana, kterou jsem si hodně užil. 26 epizod a příběh/y by mohl pokrýt klidně i 2-3 série. Animace je v celku fajn, avšak občas v pozadí zeje prázdnota a Gotham tak působí prázdně. Štve mě že seriál je neukončený, ikdyž je ihned zralý na 2. sérii. 9/10

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali Quantumanie, který zároven odstartoval 5. fázy MCU. Ačkoliv jsou recenze na tento průměrné až podprůměrné, přiznám se, že mě tohle opravdu nadchlo a bavilo. Qantum realm mi přijde skvostně propracovaná a vizuál mi přijde úžasný. Ant-Man zde funguje prakticky stejně v jako předchozích filmech, což se dá o ostatních postavách. Nová starší Cassie mi přijde celkem fajn, ale že bych ji nějak žral se taky říct nedá. Potom se nám vrací záporák z prvního filmu Yellowjacket neboli MODOK. Ten byl ze začátku dost fajn, ale z konce to s ním nešlo moc dobře. A pak je zde postava, která jednoduše táhne celý film a absolutně si mě získal. Ano, Jonathan Majors jako He Who Remains neboli ,,hodný" variant Kanga si mě získal už ve finále první série Lokiho, ale mou otázkou bylo: zvládne ho zahrát i jako plně zlého? ANO. Kang mi už ted přijde jako mnohem lepší záporák než Thanos a je to absolutní narcis a to miluju. Jen mě trochu sere že dostal na prdel od bandy ,,vyvinutých" mravenců. Ale co si budeme, 1v1 bez schopností proti Ant-Manovi byla úžo. Potitulkova č.1 mě mega hajpuje na druhou sérii Lokiho a Avengers: Kang Dynasty, to samé platí i pro druhou. Mé celkové hodnocení 8,5/10 (Kdyby jen nedošlo k lehkému sprznění MODOKa, užil bych si to přece jen víc)

Bullet Train (2022)

Tenhle film...je absolutní masterpiece. Já fakt nevím co říct. Prostě si to puste. Herecké výkony, hudba, postavy, příběh, akce, humor prostě všechno je absolutní strop a Brad Pitt s Aaronem Taylorem-Johnsonem si to nejvíc dávají. Ihned chci sequel s Lady Bugem a Lemonem , prequel s Tangerinem a Lemonem, Prequel s Lady Bugem, Spin-Off s Elderem a Fatheremy prostě chci celý Bullet Train Universe. Dost možná nejlepší film roku 2022. 10/10

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Tak jo. Za tohle budu nenáviděn, ale She-Hulk je prostě fajn. Doslova už od začátku je She-Hulk popisována jako komedie a když se ukáže (i když celkem často velký cringe) humor lidi jsou...naštvaní. Zcela jejich chyba. Tím neříkám, že She-Hulk je nějak úchvatný seriál, to vůbec, ale rozhodně si nezaslouží takový hate. Do háje vždyt nám dali i toho Daredvila! A ne, fakt není zničený jak většina ,,fanoušků" říká. Stačí si přečíst pár komiksů a... no jo...pustit Netflix seriál, kde je DD taktéž ,,zničený". Tatiana Maslany je fajn, ale ne příliš výrazná. Ale sakra, její chemie  s Charliem Coxem je neuvěřitelná. Daredevil epizoda top seriálu. 6.-7. epizoda jsou nejhorší ze všeho..Ale doufám že se Matt s She-Hulk brzy rozejde, protože bych nerad viděl jak CGI zelená obřině bude chodit po Hell´s Kitchen v připravovaném Daredevil: Born Again.  7/10

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Ze začátku jsem vůbec nevěděl co od tohoto čekat, ale ve finále jsem dosti spokojen. Hlavní je od toho nic moc nečekat a koukat na to jako co to je: vánoční odlehčení. Soundtrack je skvělý a Kevin Bacon je absolutní frajer. Klidně bych si v budoucnu dal nějaký další Holiday Special, akorát už s jinými Strážci. 9/10

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Jsem opravdu rád za tento MCU experiment. Je to pro MCU něco nového a jiného a je to boží. Koncept 50 minutového filmu je fakt zajímavý a díky tomu se nebude v MCU muset dělat tolik zbytečných seriálů. Gael García Bernal je absolutní frajer a jeho postavu jsem si ihned oblíbil. Jeho chemie jak mezi Elsou tak Tedem (AKA Man-Thingem) je skutečná a fakt si přeju ho vidět po boku Isaacova Moon Knighta. 9/10 Jen tak dál!

Avatar: The Way of Water (2022)

Jsem jednoduše udiven. Já sám nepatřím mezi fanoušky prvního filmu a nikdy jsem nechápal hype okolo toho filmu. Efekty fajn (kor na dobu kdy film vznikl), ale to tak všechno. A proto jsem od dvojky neměl absolutně žádné očekávání. Ale ve finále jsem si dvojku dost užil a musím uznat že jak po vizuální stránce tak po příběhové je mnohem lepší než první film. Film je od začátku do konce příběh o rodině a fakt se to daří. Rodina a příroda jsou motivy tohohle filmu a já to jednoduše zbožnuju. Ta voda je prostě úžasná. Jen bych vytknul že se dá relativně lehce předpovědět kdo umře a co se stane. Ale i tak jsem si to v kině užíval a pro mě hodně super první 3D film. 8,5/10

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Po 4 letech šel do kin druhý Black Panther, bohužel již bez nadaného Chadwicka Bosemana. Velkou otázkou bylo zda Letitia Wright, jenž se zhostila hlavní role Shuri, dokáže velmi očekávaný sequel utáhnout. A i díky Angele Bassett a Tenochu Huertovi mohuz velmi rád říct že ano. A ano Tenoch Huerta coby hlavní ,,záporák" Namor si získal snad všechny diváky svým charizmem, ale i samotná postava Namora je dle mého výtečně propracována. Talocan je graficky neuvěřtelným místem a prakticky každá scéna odehrávající se tam je pastva pro oči. A jsem rád, že opravdu není Namor a Talocan pouhým ,,Marvel Aquamanem a Atlantisem",ale oboje jsou naprosto odlišné. Na jednu stranu Dominique Thorne sice hraje dobře postavu Riri Williams avšak si nejsem jistý jetli dokáže utáhnout vlastní seriál jenž se připravuje. Postava Shuri si naštěstí opravdu projde nějakým vývojem a nestává se tak novým Black Pantherem jen tak. Dlouhá stopáž určitě filmu prospěla a jsem hezky překvapen že se opravdu dočkáváme ,,artovějšího" MCU filmu. A tak se u mě Wakanda Forever umištuje na 2. místo nejlepšího MCU filmu ,,Phase Four". 8/10