Šakal (1997)

Ani ryba ani rak. A spíš než Jackal, tak Packal. Průměrná americká báchorka, kde nevyužití potencionálu mrzí dvakrát tolik kvůli fajnovové ústřední dvojici.

Zběsilost (1997) odpad!

Lorenzo, Lorenzo. Ty jednou špatně skončíš... A jen doufám, že to nebude ve trojce Expendables.

Troja (2004)

Prakticky ve filmovém vyprávění nic nefunguje - vztahy, příčiny ani důsledky. Středobodem naštěstí není Helena, ale rivalství Achilles vs. Hector, které ovšem zůstává naprosto trestuhodně nevyužito (až na finálový střet, který je ovšem někde za půlkou filmu...). Na vině však není Petersen, který točí čistý popkorn, ale scénárista Benioff, který sice naťukne plno zajímavých motivů, ale nevyužije a do konce nedotáhne ani jeden. Promarněný potenciál, nicméně stále slušná zábava... DC výrazně lepší co se týče vztahů a prokreslení postav. Pomáhá i komornější a trochu psycho soundtrack. Ten ovšem film brutálně sráží v akčních pasážích, kde film hodně klesá navzdory novým a prodlouženým záběrům. Opět, ani ryba, ani rak.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Malý i velký mimozemský otrapa filmu škodí, naštěstí ne tolik, aby pohřbili i jeho kladné stránky. Ve zpětném pohledu je EI unikátem, protože se v celé sáze jako jedinná vymyká a nabourává tak stále totožný koncept. Komornější měřítko filmu mi sedlo, uměl bych si představit příběhy ze světa SW, kde nejde o záchranu celičké galaxie.;)

Spiknutí (1997)

Mel Gibson v roli upgradovaného Forresta Gumpa. Hodne fajn scénář, vše ostatní většinou nepřekročí hranici průměru (směrem nahoru;) Po druhém shlédnutí už to taková pecka není, ale i tak jsem spokojen.

Komando (1985)

John doesn't negotiate with terrorists!

Klub rváčů (1999)

Film, co si snad ani nezaslouží komentář. Scénář slušný, ale co s ním provádí Fincher, to nemá obdoby!