Transformers (2007)

UNBELIEVABLY! A-a-a-až jse-jse-jsem se-se z to-to-to-toho-ho ma-malem-m po-po-po-po-pos*al ! ! ! Představte si Hollywood jako velké pískoviště a všechny režiséry jako malá děcka co se na něm plácají s kyblýčky a lopatičkami, bláhově patlající své ubohé bábovičky. A pak si představte Michaela, jako to největší a nejnaivnější dítě na pískovišti, akorát bez lopatičky ale s šestimetrovým buldozerem, dvacetitunovým bagrem a chutí pustit se do něčeho o čem ti největší jen bázlivě sní! Absolutní AUDIO-VIZUÁLNÍ-TECHNICKÁ REVOLUCE která NEMÁ v historii kinematografie OBDOBY(!!!), a která DOUFÁM nastaví laťku toho jak má vypadat pořádná počítačová grafika! Ve skutečnosti jsou tu slova zbytečná, ten film mluví sám za sebe. Bežte na to do pořádného kina. A pak znovu! Znovu! A znovu! A pak si pořidte hybrydní přehrávač a kopii s filmem v HD D. A pusťte si ji. A znovu. Znovu. A ještě jednou... P.S. Kdyby Bay nebyl Bayem a film měl alespoň průměrný scénář aspoň od průměrného scénáristy, byl by to snad film roku, ale zase bez Baye by bylo lo všechno ostatní úplně naprd;) 89%

Milenci a vrazi (2004) odpad!

Velmi Velká, velmi Dlouhá a hodně Nedobrovolná filmová soulož bez jediné známky vzrušení či vyvrcholení(alespoň tedy u diváctva;)

Krev zmizelého (2005)

Rozkouskovat na díly po 18 minutách a každý den v týdnu jeden k večeru vysílat. Pak rodiče nebudou muset rešit problém jak dostat děti od televize do poslete;)

Duše jako kaviár (2004) odpad!

Příšerný film jehož špatnost vychází z děsného scénáře, užvatlaných herců, televizního vzledu a režisérské impotence. Tenhle snímek dokonale vystihuje jeho nejlepší scéna- prvá soulož na panelákovém schodišti;) Druhý díl bude jistě pecka!

Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie (2004)

Jablka, broskve, dýňový koláč... O pokračování příběhu jedné zpravodajské persony nemůže být řeč, jde spíš o takový menší remake za použití nepoužitých záběrů, umných ruček střihačů a podivného vypravěče. Jablka, broskve, dýňový koláč... "Dějová" kostra je totožná a neúspěšně slouží k tomu, aby na sebe skeče alespoň nějak navazovaly(vlastně jako v původním Anchormanovi, akorát ještě o něco víc). Jablka, broskve, dýňový koláč... Takže co vlastně uvidite? Zjistíte jak se chovat, když se ztratíte v divočině. Konečně se dovíte pravdu o menstruaci. A kpt. Brick Tamland vám dá poučnou lekci vojenské taktiky. Jablka, broskve, dýňový koláč... A abych nezapoměl:"Miluju Rona Burgundyho!" P.S. Vzbudil jsem se dnes ráno a vysral jsem veverku. Příšerná věc na tom je, že ta věc ještě žila. A tak mám tu hovnama pokrytou veverku u sebe v kanceláři a nevim jak jí pojmenovat.

Až do smrti (2007)

Trapné, to především. Režisér si se svým bráškou scénáristou vůbec neví rady a tak matlají páte přes deváté. Nesmyslné scény(chvat na stanici) se střídají s těmy ubohými(Van dammova vlastní telenovela alá Stefanie) a jsou prokládané občas i něčím ucházejícím(přestřelka v baru-ikdyž to co je před i po ní vůbec nedává smysl). Vlastně mi přijde, že si většinu filmu natočil Van Damme sám, když měl režisér se štábem pauzu na kávu. 30% P.S. Vrcholem všeho je nepopsatelná "šťouchačka"na kulečníkovém stole;) VAN DAMME!! TY NEJSÍ ANI ZKU*VENÁ LIDKÁ BYTOST!!

Armageddon (1998)

Ale mámíí, když vono je to přeci nelogický. Bůůůůůů...

Harry Potter a Fénixův řád (2007) odpad!

David Yates rozhodně ukázal, že čarovat umí. Přesto se mu nepodařilo najít vhodné protikouzlo a zlomit u filmového Pottera kletbu, která ho už pátý díl nerozlučně provází. Yates skvěle zvládá navození atmosféry, kdy vám začátek filmu surově narve do úst a donutí sežvíkat do posledního filmového okénka (no dobře, "negra" Dudleyho si mohl odpustit). Ovšem pak se to zlomí a je to tu zas. Kýč, ubohost, naivita... a pořád dokola. Film doplácí nejen na neschopnost režiséra se z toho smrtícího kolečka vymanit, ale hlavně na dalšího z řady scénáristů-prznitelů, který nedokáže zadaptovat ani běžný rozhovor tak, aby nevyzníval trapně. Smutnější už je jen to, že si toho byl scénárista vědom, a tak nakoukal všechny letní blockbustery posledních let a snažil se tupému divákovi zavděčit tím, že tam dá z každého něco (např. létající smrtijedi=Superman, atd.). Klobouk všemu nasadil střihač zaučený u mistra Edwarda, který si se surovým filmovým materiálem pohrál jako hladový pitbul s flákem pořádného masa tak, že ho oholil na kost, kdy neznalý divák jen v úžasu kroutí hlavou a nechápe (je ovšem otázkou zda tím náhodou nám všem v kině jen nezkrátil utrpení;). Na hlavní herecké trio se už ani nemám sílu zlobit, i když na pátý pokus už mohl být vidět aspoň nějaký pokrok. 9% za dvě dobré scény a záběry na krajinu jak z National Geographic. P.S. Nechte šestku napsat a režírovat někoho s citem pro předlohu, pak možná film uvidí tu jednu hvězdičku i jinak než jen zespoda...

Láska s rizikem (2003)

Tak moc špatné až je to vlastně skoro dobré. Netuším zda-li je výsledná podoba zvrácený režisérův záměr, ani zda se podle podobného postupu dá vůbec natočit film, ale to co se přede mnou jednou večer po tom všem přetáčení a přestříhávání vyskytlo mě i přes můj prvotní odpor mile překvapilo. Podobných filmů jsou stovky, za posledních pár let aspoň třicet, a všechny jsou ve výsledném působení na diváka nesrovnatelně horší než Gigli. Vysvětlím, Gigli má sice děsného režiséra(netuším co se Brestovi stalo) co už zvládne tak maximálně reklamu na vložky a slusně vygradovaný vtip neviděl na place ani z padesáti metrů(aspoň při natáčení Gigli) ale tím pravým "kamenem úrazu" a zárověn tím "nejlepším" co je tu k vidění je scénář. Scénárista je ale zase krypl co nedokáže napsat ani podprůměrnou zápletku a nezvládá ani běžné dialogi. OVŠEM, to co se mu nějakým zázrakem vydařilo jsou hlášky a ty "ne úplně běžné" dialogy. Nemůžu si pomoct ale řeči mezi Affleckem a Lopezovou jsou téměř geniální(i díky fajn chemii, pokud se o něčem podobném dá vůbec hovořit)a jejich hlášky mě dokázaly odbourat i na několik minut. Jejich rozhovory jsou šílené a plné absolutně nezřízených hovadin, což ve je ve výsledku hodně hodně hodně moc vtipná záležitost. Oba herci jsou samostatně špatní ale jakmile jsou na plátně spolu je to vážne koncet jak od Paganiniho. Sám to nechápu, ten film u mě neměl téměř žádnou šanci, přesto všechno mě dokázal neuvěřitelně pobavit. 45% a klidně si to dám ještě jednou, už kvůli tomu, jestli se mi to jen nezdálo;)

Zodiac (2007)

Sú zklamán. Technicky je to sice absolutně precizní a herecky nedostižitelně dokonalé (Mark Ruffalo chce Oskara), ale to nic nemění na tom, že scénář zůstává někde na půl cesty, a i když Fincher svou režií příkladně buduje atmosféru, bez plné podpory scénáře to někdy vyznívá až uboze. 75% a velké upozornění pro budoucí diváky: ABSOLUTNĚ NEVHODNÉ PRO SLEDOVÁNÍ NA TELEVIZI NEBO OBRAZOVCE PC. V TOMTO PŘÍPADĚ JEDINĚ KINO!