Doomsday Volcano: Sopka zkázy (2006) (TV film)

Dnešná premiéra. Dobrý dokument o jednej sopke, ktorá pochovala jednu celú civilizáciu pred 3.500 rokmi. V dokumente je tiež pekne vesvetlené ako sa vlastne určuje stupeň nebezpečnosti sopky. Dokument odporúčam, každému kto sa zaujíma o danú tematiku. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.

Pompeje (2014)

Dnes pozreté po rokoch. Film, ktorý má historickú predlohu a je to nie síce najlepšie ale slušne spracované. Príbeh je zaujímavý ale tak nejako mi tu prekáža jedna dosť slabo rozvinutá zložka a to je romantika medzi hlavnými postavami. Je síce načrtnutá ale veľmi mierne. Kebyže má film namiesto 105 min aspoň 120 min a bolo by to tam viac rozvinuté, tak by tento film bol o niečo lepší. Herecký je to slušne zahrané. Katastrofa je tiež veľmi dobre spracovaná. Film môžem odporučiť, každému kto má rád historické, katastrofické a s veľmi miernou romantikou filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 70%.

Osudový dotek (2004)

Dnes pozreté po rokoch. Skvelý mysteriózny thriller. Dnes som to videl snáď po 7x a musím uznať, že ma to stále rovnakú atmosféru ako po prvý raz. Skvelý nápad na film, ktorý je ešte k tomu skvelé spracovaný. Atmosféra je pekne napínavá a mrazivá od začiatku do konca. Miestami síce povolí ale len na malý moment. Herci a ich herecké výkony sú skvelé. Tiež je veľmi dobrý strih. Pamätám si doteraz, že vďaka strihu, keď som to videl prvý krát som bol pekne zmätený. Teraz mi to dáva perfektný zmysel. Prečo sa tvorcovia rozhodli ísť touto cestou. Koniec filmu sa mi páči. Film môžem odporučiť, každému kto má rád pekne mrazivý mysteriózny thriller. Celkové hodnotenie za mňa je 95%.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Dnešná premiéra. Najčudnejší film zo série. Viac nemám čo povedať. Celkové hodnotenie za mňa je 40%.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Dnešná premiéra. Zatiaľ najlepší film. Oživenie už pomaly ale isto stagnujúcej série bodlo. Máme tu cestovanie časom naspäť. Uvidíme Zem. Príde sem nová postava a hlavne dialógy už mi neprišli až také fádne. Konečne admirál dostal aj nejaké lepšie zázemie čo sa týka charakteru a hlavne prejavu. Príbeh sa síce posunie ale iba o malú časť. Čo som pri dĺžke 119 min aj čakal. Celkové hodnotenie za mňa je 80%.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Dnešná premiéra. Tento film bol očividne natočený len pretože sa fanúšikom nepáčil koniec predchádzajúcej časti. Pokračovanie, ktoré nijako neposúva dej dopredu a prinesie nám novú zem, ktorá sa na konci zničí. Režisér sa očividne rozhodol urobiť krok späť. Dialógy sú na rovnakej úrovni ako v druhom filme. Jediné plus filmu je, že sa pozrieme na planétu, ktorú vytvorili na konci druhého filmu. Celkové hodnotenie za mňa je 60%.

Star Trek II: Khanův hněv (1982)

Dnešná premiéra. O niečo lepšie spracované ako prvý film. Pokračovanie filmu sa podarilo o niečo lepšie. Príbehovo to nie je až také natiahnuté. A je to aj kratšie oproti prvému filmu. Film má 108 min. Dialógy sú stále na rovnakej úrovni hlavne čo sa týka posádky. Jediný, kto do toho dáva viacej je samotný Khan. Inak je to úplne to isté ako prvý film. Celkové hodnotenie za mňa je 65%.

Star Trek: Film (1979)

Včerajšia premiéra. Na tento film som išiel bez nejakého očakávania. A dobre som spravil. Dobrodružné sci-fi,ktoré je docela fajn. Mne osobne ale prišlo príbehovo umelo natiahnuté. Efekty sú celkom slušne ale očividne si chceli ponechať nejakú nostalgiu z pôvodného seriálu, keďže aspoň mne prišli lode dosť slabo spracované. Čo sa týka bojov tak je to o málo lepšie. Dialógy sú fajn. Neviem či je to dabingom alebo je to aj originál ale mne to prišlo ako by sa herci na place nudily a hlavne ako keby ich celý čas čítali z papiera. Atmosféra v tomto filme je ale je pochovaná hlboko pod zemou. Vďaka dialógom. Čo sa týka charakterov postáv tak tie sú prepracované do bodky. Čo sa týka vzťahov a citou, či už je to láska, nenávisť atď. Zase to pochovávajú dialógy. Podľa mimiky tváre áno sú tam ale vďaka nezáživným dialógom je to nič moc. Film môžem odporučiť ale iba čisto fanúšikom sci-fi, keďže je to ťahané hlavne na to sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 60%.

The Science of Interstellar (2014)

Dnešná premiéra vďaka BRD. Skvelý dokument, ktorý funguje. Môžete si ho pozrieť s filmom ale aj samostatne, keďže funguje po každej stránke. Tu je link: https://m.youtube.com/watch?v=GoNejagaoVs&t=21s . V dokumente sú skvelé vysvetlené základy pre ľudí, ktorý sa minimálne alebo vôbec nezaujímajú o oblasť v ktorej sa odohráva film. Dokument začne s vesmírom a pokračuje s našou planétou. Sú tu pekne vyzdvihnité vedecké znalosti a skúsenosti. Taktiež je tu bez obalu povedané, že za určitú hranicu kam siaha film je to už len predstava, keďže nemajú ešte dosť informácií o všetkých oblastiach, v ktorých sa film odohráva. Za 41 min v tomto dokumente stihli viac než dosť prebrať a nenechajú nikoho v otázkach. Dokument môžem odporučiť, každému kto má rád film, vesmír a aj našu históriu. Celkové hodnotenie za mňa je 100%.

Interstellar (2014)

Nedávno pozreté po rokoch. Tento film mám veľmi rád. Svojím spôsobom je to novodobá Vesmírna Odysea. Je to film, ktorý si človek pozrie raz a buď sa mu páči alebo nie. Z toho čo som si prečítal názory, na tento film, tak veľa ľudí ostalo sklamaných a ja to chápem, pretože na jednej stránke je to krásne audiovizuálne dielo a na druhej dej sa dá zhrnúť aj do kratšieho času ako je 169 min. Zhruba o polovicu. Každopádne príbeh je tu viac rozvinutý a aj lepšie spracovaný. Nolan si vybral zaujímavú tému, ktorá aspoň vo filme dáva zmysel. Samozrejme je tu niekoľko chýb, ktoré však nepovažujem za podstatne ich menovať, keďže nie sú až také závažné. Herci a ich výkony sú skvelé. Hudba je tu výborná, tá dodáva celému filmu skvelú atmosféru. Celý film je ladený dosť depresívne až na ten koniec, ktorý ja považujem za Happy End. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobré. Taktiež je tu dobrá kamera. Jediné mínus je dĺžka, ktorá nemusí sadnúť každému. Film môžem odporučiť ak máte radi vesmírnu tému. Pre ľudí, ktorý ju nemajú radi tak to skôr nie je. Celkové hodnotenie za mňa je 90%.