Moonfall (2022)

Emmerich začíná po vzoru Ridleyho Scotta kapánek senilnět. Už by se na to měl vyprdnout. Demolování Země po tisící první bez jakéhokoliv smyslu a logiky. Jedna hvězda za audiovizuál.

Věc: Počátek (2011)

Skvělý prequel, který ale bohužel pohořel na špatné volbě studia nahradit poctivou mechanickou práci s animatroniky za levně vypadající digitální efekty. Od čtyř hvězd mě dělí právě tento fakt. Herecké výkony a celkový výběr herců je skvělý. Musím také vyzdvihnout práci filmařů, kteří se opravdu snažili natočit důstojné pokračování místo původního plánu zrebootovat původní snímek, což je v dnešní době opravdu otřesný zlozvyk. Skvělý horor, který bohužel doplatil na nešťastná rozhodnutí "těch z hora".

Batman (2022)

Pochmurné, temné, deštivé... Opravdu skvělá detektivka s prvky super-hrdinství. Konečně tu máme toho Batmana, na kterého jsem dlouhá léta čekal. Místo přemrštěných akčních scén a spousty CGI tu máme temnou kriminálku s minimem akce (která ale rozhodně neurazí) a dlouhými a dramatickými záběry na našeho starého dobrého hrdiny v černých spoďárech. Tři hodiny rozhodně rušivé nejsou a film uteče jako voda. Vypíchnu snad jen zbytečně natahovaný konec. Audiovizuálně se jedná o špičku (nyní brečím nad prošvihnutým IMAXem...). Zkrátka pokud již máte dost těch stereotypních filmů o superhrdinech a hledáte něco trochu jiného, tohle je snímek pro vás. Upozorňuji však, že snímek není pro každého (podobný osud jako novodobá Duna). Skvěle mě také překvapil Paul Dano, který v roli Riddlera odvedl vskutku "šílenou" práci. PS: Kdo porovnává film s Nolanovou trilogií, je trochu mimo. Tohle je jiný píseček.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Již po prvním zhlédnutí v kině pro mě šlo o pecku. Snad každý fanoušek herní a filmové popkultury a easter eggů jako já, si najde to své. Hudba Silvestriho mě přenesla zpátky do zlatého věku Jurských ParkůNávratů do budoucností. Knihu jsem nečetl, ale díky filmu jsem ji zařadil do nekonečného štosu knih, které mám v plánu přečíst (hned vedle Pána PrstenůHarryho Poterra). Film mně také představil Marka Rylance, který je od té doby na žebříčku mých oblíbených herců. Pokud jste tedy film neviděli, doporučuji minimálně v Blu-Ray a s 5.1 zvukem. Neprohloupíte... "First to the key, first to the egg!"

Matrix Resurrections (2021)

Resurrections je to jako s dobrým coverem tvé oblíbené skladby. Párkrát poslechneš, řekneš si, že to není špatný, vesele se pak ale vrátíš k originálu, kterému se nic nevyrovná.

Sám doma (1990)

Dnes již kultovní klasika, bez které se prostě Vánoce neobejdou. Prosím, sledovat pouze o Vánocích, děkuji.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Přímý zásah nostalgické bomby. U pár momentů slza ukápla. Skvělý příklad fanservice filmu. Bezesporu můj nový nejoblíbenější novodobý Marvel. Jako u každého Marvelu rozhodně čekejte na úplný konec filmu.

28 dní poté (2002)

Jeden z nejlepších zombie hororů, ve kterém paradoxně žádní zombie nefigurují. Čtyři hvězdičky + pátá za scénu s vránou.

Shrek 2 (2004)

Film fungující jako skvělý recept na upečení dokonalého sequelu animované pohádky.