Mentalista (2008) (seriál)

Momentálne som sa namotal na tento sérial. V skratke herci predvádzajú svoje umenie v najlepšie im svetle. Rigsby a Choe dávajú niekedy také hlody, že nemôžem z nich. Za to postava Patrika Jane je brilantná vždy sa teším ako rozluskne prípad aj ktorý sa tvári ako najťažší oriešok. Vždy ho vyrieši s noblesou a umom čo dáva príbehom neobyčajne čaro.

Odpojit (2012)

Film je tak dobrý psychiku človeka, zaoberá sa fenoménom internetu a jeho zákutiami Postavy sa prelínajú navzájom dejom tímu. Celý dej filmu a charaktery postáv vás udržia v napätí až do konca.

Den poté (2004)

Tento film si vždy rád pozriem, je tam veľakrát spomenuté slovo čo dnes rezonuje všetkým a slovo je klimatické zmeny. Pekne je znázornené akú moc má príroda a počasie. Nie je to film akože wow pre efekty, ale má to ten správny drive a herecké výkony sú uveriteľné.

Aquaman (2018)

Úplne skvelé od akčný scén, vizuálnych efektov, vtipných hlašok a hereckeho obsadenia po zvuk a dej filmu. DC komiks má stále čo ukazat, len sa musí nájsť osoba sfilmovať ako napríklad tento film alebo wonder woman

V pasti (2018)

Dnes som tento film dopozeral, len kvôli tomu ako bol ospevovaný. Film, výprava filmu, herci všetko super, nikto to tam herecky nekazil alebo by mi vyslovene vadil. Dej filmu držal ma to v napätí celý čas. Aspoň nám dali tvorcovia filmu malú školu prežitia, keby nám chýbal jeden zo zmyslov a to zrak. Myslel som si, že sa na konci filmu trochu odhalia, že čo to vlastne bolo (démoni? chemická zbraň? ufónci? alebo nebodaj božia ruka) , čo spôsobuje tie sklony k samovražde a menia sa im zreničky. Možno sa to dozviem ak by bolo pokračovanie :)

Sestra (2018)

Som fanúšik tejto série a zhodou okolností som na predvečer všetkých svätých v kine na mníšku s priateľkou a kamarátmi. No poviem Vám boli pasáže kde sme sr...i maggi v kockách od strachu. Bol to dobrý, zvukovými efektami nabitý démonický horor ako má byť. Jediné čo ma vtipne prekvapilo na filme je to,že otec predstavený vytasil baterku, kedže celý čas používali všade petrolejku alebo sviečky. A schválne kto si všimol na dodávke, kde si položil kňaz s mníškou kufre ŠPZ? Bolo aj na nej napísané VALAK len tam boli aj čísla.

Lion (2016)

Nie som, veľký kritik, ale začiatok filmu o chudobnom chlapcovi mi pripomínal milionára z chatrče :(. Príbeh je pekný, herec skvelý, film má dej ale niečo tomu chýbalo. Neviem možno by som vynechal chlapcove psychotické stavy že vidí všade svoju rodinu aj keď si toho veľa z minulosti nepamätá, ale to bola úloha režiséra spraviť film zo skutočnej udalosti. Keby to trochu neokrášlili tak by to bola iba príbeh o chlapcovi čo sa stratil a spravil reklamu google earth :)

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Jeden z najlepších filmov čo so videl, ktorý popiera logiku mysle a vzbudzuje vôľu veriť, veriť zásadám, Veriť tomu až tak , že dokážeš nemožné. Andrew Garfield sa ukázal ako pán herec, lebo ja som ho mal zafixovaného ako teenagera, ktorého poštípal rádioaktívny pavúk a tým to skončilo. Normálne som obdivoval jeho rolu ako to bravúrne zahral túto postavu. Príbeh, výprava, kamera, herci a hudba na výbornú.

Nerve: Hra o život (2016)

Na moje očakávanie celkom dobrá jazda tento film, aspoň je vidno, že v tejto dobe vládne sociálna sieť ľuďom. Mladý herci = super výkon Ema Roberts a Dave Franco takýto žáner filmu sa im hodí. Filmový dej je napínavý od začiatku do konca, vôbec nenudil.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Collateral Beauty: Druhá šance - Film som zhltol, alebo lepšie povedané, že ma pohltil. Nemôžem si pomôcť ale Willovi tieto trpiace úlohy sadnú ako zadok na šerbeľ. zakaždým keď si pozriem takýto film mám tendenciu plakať. No a čo keď som chlap, ale tento film si zaslúži celých 5 hviezd lebo je to zo života čo sa môže stať každému z nás.