• Krátkometrážní
  • Hudební

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

V podstatě stejné jako jednička. Neboť stejně jako u jedničky je první polovina filmu skvělá, druhá absolutně nesmyslná. Popravdě je zde příběh lepší, ale ten závěr to prostě celé zničí - a ještě k tomu kompletní absence hudby, ze které zbyla snad jen úvodní znělka. Efekty jsou na tu dobu skvělé, ale dneska jsou některé z nich už jen úsměvné - hlavně barvu Jupitera jim fakt nevěřím. |30%|

Není čas zemřít (2021)

Craigovy bondovky přinesly jiný pohled na Bonda. Z výjimkou Quantum of Solace nebyla žádná z nich pouhým bezduchým střílením, nýbrž hlubším pohledem na život Bonda. Skyfall sice nebyl pokořen, avšak tohle je velice silná bondovka - ať už pěkně prohloubeným vztahem z Madeleine, nebo smrtí Bonda. A to je právě to - smrt Bonda. Zasáhlo mě to, divil jsem se, že přeci takhle to nemůže skončit, ale došlo mi, že Craigův Bond byl vždy lidštější a tak to jinak skončit nemohlo. Inu, stále platí, že Craigův Bond byl nejlepší Bond. |95%|

Partička (2011) (pořad)

Zaslouží si to plný počet. Improvizační humor je fajn a v podání těchto chlapíků je to velmi vtipné. Avšak novější epizody jsou slabší. |95%|, Můj 3. nejoblíbenější pořad

Na lovu (2021) (pořad)

Dobrá oddechovka, toť vše. |60%|

K zemi hleď! (2021)

Jako satira dobré, jenže jako film je to průměrné a snadno zapomenutelné. Škoda, že Netflix není schopen stvořit nějaký film, který by byl víc než jen průměrný. |60%|

Pan profesor (2021) (seriál)

Po dlouhé době nějaký dobrý, zábavný český seriál, který dokázal skončit v nejlepším. |75%|, (počet zhlédnutých epizod: 14)

11. září: Ten den v Americe (2021) (seriál)

I přesto, že jsem viděl pouze dvě epizody, tak nějak si dokážu domyslet, co se dělo ve zbývajících. Zkrátka je to zajímavá podívaná, po které běhá mráz po zádech. Je to nepředstavitelné, co ti lidé v těch věžích zažili. |85%|, (počet zhlédnutých epizod: 2)

Duše (2020)

Je už tak trochu zvykem, že se Pete Docter ve svých filmech dotýká psychologických témat. Tento film není výjimkou. Opět je to skvělý film k zamyšlení, který je vtipný i dojemný (dojemné chvíle přeci v animovaných filmech nemohou chybět). Animace je, stejně jako děj, naprosto skvělá, myslím, že Pixar je v tomto na špičce. Pete Docter a Pixar celkově, opět nezklamal. |95%|

Zahraj to znovu, Same (1972)

Skvělá komedie, avšak bych řekl, že je trochu slabší než ostatní od Allena. Ale scéna s odhozením saka nemá chybu. |80%|

Absolvent (1967)

Svým způsobem dokonalý film. |90%|