• Krátkometrážní
  • Hudební

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Druhé Indyho dobrodružství se nese v malinko temnější notě, což není na škodu. Avšak kouzlo prvního filmu jaksi zmizelo. První polovina je taková pomalejší, místy dokonce až nezáživná, avšak posléze vyústí do skvělé druhé poloviny, která se mi skutečně zamlouvala. Celá část odehrávající se v dole a poté na provazovém mostě je zkrátka originální. Ovšem i zde už některé scény trpí zubem času. Opět zaujme skvělá výprava a solidní hudba Johna Williamse. |75%|

Kyslík (2021)

Komorní film, který se celý odehrává v jedné malé lékařské kryokomoře a postupně divákovi odhaluje celý příběh. Jedná se v podstatě o takovou dějovou skládačku, kde každou chvíli vypluje na povrch nový dílek a zase poodhalí něco navíc. A dokonce dojde i na pár lekaček. Robotický asistent MILO mi připomněl HAL 9000 z 2001: Vesmírná odysea, avšak na rozdíl od něj je mírumilovný. Vizuální stránka výborná hlavně v posledních 30 minutách filmu. Ovšem ve finále jsem tápal, zda-li mám dát 3 nebo 4 hvězdy, nakonec jsem se rozhodl přiklonit se k těm čtyřem. |70%|

Moonfall (2022)

Když člověk přežije tu hrozně nudnou první polovinu, tak se mu dostane trochu lepší podívané v podobě druhé poloviny, která je o mnoho záživnější. Ovšem i přesto je to snadno zapomenutelný film se strašně plytkým scénářem, který fakt ničím nezaujme. A u dialogů jsem měl místy pocit, že je psalo dítě z mateřské školky. Po technické stránce dobře zvládnuté, ale jinak je to film který už si asi podruhé nepustím. |45%|

The Gray Man (2022)

Tak jsem si zase jednou pustil něco od Netflixu, ale překvapivě mě to tentokrát bavilo. Zběsilá akční jízda napříč světem, kde se pořád jenom střílí zní sice jednoduše, ale ono to náhodou celkem funguje. Ovšem jen pár akčních sekvencí mě fakt zaujalo, ostatní tak nějak splývají a nejsou nijak extra zajímavé, byť scéna v Praze je skutečně dobrá. A konec tak trochu zkazil celkový dojem z tohoto filmu. |75%|

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jeden z legendárních filmů světové kinematografie s velkým počtem dnes již kultovních scén (hojně citovaná scéna se zastřelením chlápka s mečem mluví za vše), byť některé scény, hlavně závěrečná scéna, již značně trpí zubem času. Postava samotného Indyho je zajímavá, je to takový "lidský agent", který není neprůstřelný a tím pádem je ten film realističtější. Dále pak velmi zaujme výprava a skvělá hudba Johna Williamse. |85%|

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Tohle se partě Divadla Mír opravdu povedlo. Nesmírně vtipný a zábavný seriál, který mě fakt hodně bavil. V podstatě je to taková pandemická sešlost divadelních herců, ale parta divadla Mír (hlavně Kozub) dost výrazně zastiňuje všechny ostatní. U úvodních tří dílů jsem se smál skoro furt, z druhou vlnou přišlo jakési zvolnění, byť epizodu Zával považuji za vrchol tohoto seriálu a v posledních třech dílech se taky najde pár kvalitních replik, což potvrzuje hlavně epizoda Terapie. Tohle je po dlouhé době seriál, který mě opravdu dostal. |95%|, (počet zhlédnutých epizod: 8), Můj 2. nejoblíbenější seriál

Lajna (2017) (seriál)

Hláškami přepěchovaný, zábavný a vtipný seriál, ale přesto s jednou vadou - lepší díl střídá horší díl. Ale když to vezmu pěkně popořadě, tak to vypadá následovně: 1. série tento seriál skvěle odstartovala, ale poslední epizody kvalitou nedosahovaly těch úvodních, 2. série byla ze všech nejvíce tzv. "na houpačce", měla slabší rozjezd, v půlce dosáhla vrcholu, poté dna a nakonec zase vrcholu a 3. série si všechny epizody udržela kvalitativně na stejno. Takže mně se nejvíce líbila třetí série a naopak nejméně druhá série. |80%|, (počet zhlédnutých epizod: 24)

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Tohle je zklamání, protože za to co se předešlé díly držely solidní úrovně, tak tento snímek se už prostě tak moc nevydařil. První polovina vůbec neobsahuje ono kouzlo všech předešlých dílů, je to takový zbrklý úvod, kde dinosauři nedostávají vůbec prostor. Druhá polovina to alespoň trochu zachránila, jsou zde už i konečně nějaké dinosauří souboje, které nesmí chybět a celkově se to rozjede, ale mám dojem, že se s toho stává klišé, neboť se neubráním pocitu, že tento i předešlé díly mají děj jak přes kopírák. Takže mě potěšil hlavně návrat starých tváří, místy kamera a místy hudba. |55%|

Karel Special (2022)

Takový konečný výmet archivu. Ale kromě toho neustále naskakujícího nápisu Karel Special celkem zajímavý materiál doplňující film. |80%|

Riskuj! (1994) (pořad)

Jeden s těch lepších soutěžních pořadů. |75%|