Nezkrocená Amerika (2012) (seriál)

Štyri rozdielne ekosystémy, úžasné zábery, nespútané tvory, charizmatický hlas Josha Brolina, zaujímavé informácie, fantastický rockový soundtrack. Keď Amerika, tak len v takomto neskrotnom prevedení.

Žena v černém (2012)

Horor, ktorý ide na pol plynu a chce byť znesiteľný čo najviac sa dá. Výprava a celkovo to prostredie viac než zaujímavé, ale inak nič prevratné a nové. Aspoň, že sa Radcliffe po skončení potterovskej série celkom fajn uchytil a film uspel aj po finančnej stránke.

50/50 (2011)

Komédia? Ani zďaleka. Možno len v prípade Rogena a jeho vtipných vsuviek na odľahčenie situácie do ktorej sa jeho kamoš dostal. Pasujú, nie sú veľmi trápne a celkovo zlepšujú náladu. Čakal som skôr niečo na spôsob The Bucket List, ale bojovať treba. V tomto prípade to práve tými o niečo vtipnejšími sekvenciami, sympatiami voči Gordon-Levittovi, pravdivému príbehu a vôli žiť, bojuje o divácku priazeň a bojuje to úspešne.

Auta 2 (2011)

Lietajúce autá, strieľajúce autá, profesorsky kruté autá, autopápež, autokráľovna...WTF? A to všetko iba z pohľadu Buráka. Viac by sa to hodilo do jeho autogrotesiek rozdelených na niekoľko krátkometrážnych častí a nie ako pokračovanie vynikajúcej jednotky. Prešľap.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Podarená romantická komédia s pár dramatickými prvkami, ktorá sa úspešne vyhýba tým zamilovaným, úmorným sentimentom a ktorá ponúka niekoľko naozaj až sarkasticky vtipných pasáží od balenia žien, cez tanečnú zdvíhačku až po záhradný stret všetkých zúčastnených (dobre som sa zasmial). Jednoduchá, no o to viac prijateľná zábavka. Dáma a slečny výborné, Carell snáď prvýkrát akceptovateľný, ale najlepší je aj tak Gosling s jeho frajerským prejavom.

Warrior (2011)

Výborne natočená dráma, ktorá prakticky vypustila hocijaké trénovanie, behanie, zdvíhanie činiek a lá Rocky a viac sa sústredila na rozvíjanie postáv, ich životy a postupne sa snažila odkryť celú pravdu ich vzájomnej nevraživosti. Všetky tie pocity, či už kladné alebo záporné preciťujete spolu s postavami a dychtivo čakáte na finálny part.

Captain America: První Avenger (2011)

Prvý Kapitán, čoby samostatná jednotka, je zasadený do nie príliš najvhodnejšieho obdobia pre marveláckeho superhrdinu dnešnej doby. Divák si voči tomu ťažko nájde cestičku a taktiež si veľmi neľahko vypracuje rešpekt pred hlavným hrdinom. Akčne nadupaná, avšak sterilne vypracovaná, miestami hluchá a režijne priemerná záležitosť.

Drive (2011)

Ono je to zo začiatku tak pomalé, prakticky počas celého priebehu nesympatické a vlažné, až je to proste skvelé. Hlavná postava veľa nerozpráva, no i tak si vás získa. Akcie tu tiež nie je mnoho, no i tak je to pútavé, atmosfericky pohlcujúce, vo finále krásne nadčasové. Film, ktorý si dosť vypožičiava z minulosti, ale dokáže to sebe vlastným (najmä vďaka režisérovi) spôsobom preniesť a vytvoriť veľmi zaujímavé, na zamyslenie vhodné malé dielko, ktoré stojí za niekoľko opakovačiek.

Černobílý svět (2011)

Podobných príbehov nemám nikdy dosť a ako sa zdá, tak ani Američania zjavne nie. Vždy to ale vie chytiť za srdce, podobne je na tom aj táto jemne ladená dráma, ktorá je rovnako pekná ako znepokojujúca zároveň a ktorá občas dosť naštve a pobúri (herečky skvelé, len tie postavy nie sú všetky dvakrát sympatické). Téma rasizmus tu bude zrejme vždy a som rád, že tvorcovia sa k ten postavili takýmto spôsobom. Krásny záver, krásny hudobný motív.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Trónom som sa spočiatku vyhýbal, pretože som dlho nebol zrovna veľký seriálový fanúšik, ale po skončení šiestej, našťastie nie poslednej série žasnem akým spôsobom ma pohltil. A to hneď od začiatku! Vyspelá fantasy pre rôzne skupiny priaznivcov, v ktorej si každý nájde svoje obľúbené postavy. Drsná, krvavá, dráždivá, s famózne sa rozvíjajúcim príbehom. TOP. *Posledná séria však všetko negatívne zaklincovala a pochovala...