Mimořádná událost (2022)

Tak rovnou ať je jasno... Vlastníci mi připadají o chlup lepší, hlavně proto, že je humor postavený prakticky na realitě. Tady mi to připadalo, že se občas víc tlačí na pilu a více vyhrocuje, ale postavy ve vlaku byly stále živoucí a uvěřitelné. Je tu tolik vtipných konverzačních situací u kterých jsem se bavil, že by to většina komedií mohla závidět. 75% (viděl jsem: 1x)

Vlak do Pusanu (2016)

Davový "nádražácký" zombie film se sociálním podtextem. Pěkný úprk v korejském TGV před nenasyty. 75% (viděl jsem: 1x)

Princezna zakletá v čase (2020)

Fantasy pohádka nebo pohádková fantasy, no, to je šumák. Herecky neokoukané, povedená výprava a zajímavé téma "Na Hromnice...". Výborná orchestrální monumentální hudba jak z Hollywoodského fantasy filmu, kterou si klidně pustím i samotnou. I velmi pěkná ústřední (a jediná) píseň. A také pěkný tip na výlet k Lipnici nad Sázavou - pěkný hrad jsem viděl, ale o tomto zajímavém Památníku odposlechu v lomech jsem nevěděl.  (film jsem viděl: 2x)

Známí neznámí (2021)

Povedená hořká komedie, v níž nejvýraznější herecký krajíc si ukrojil Martin Hofmann. Kouzelná byla i Táňa. Hezky dramatická Klára. Všichni byli fajnoví, pouze mi v některých okamžicích vadilo ono česko - slovenské pojetí, kde jsem musel mít ostříží uši, aby mi nic z drmolení ve slovenčině neuniklo. Ano, je to remake. Jeden z desítek. Podívejte se na tu naši federativní verzi a až poté si pusťte pro porovnání - chcete-li, třeba s delším časovým rozestupem, italský originál Naprostí cizinci. Původní italský film jsem viděl někdy před pěti lety. A ano, i takto s odstupem, italský temperament byl o chloupek větší. A přestože je to prakticky totožné, naše verze je také povedená! (viděl jsem: 1x) PS: Asi je to nošení dříví do lesa, nicméně z podobného konverzačního ranku je výtečný i Bůh masakru.

Vzmuž se (2015)

Dobrá romantická komedie. Kdo neháže tento žánr rovnou do drtičky odpadu, nebude to považovat za promarněný čas. Sympatická ústřední dvojice, pár hustě vtipných scén. Těsně na hranici 3-4 hvězdy. 70% (viděl jsem : 1x)

Mistrovská úroveň (2020)

Tak trochu varianta "Na hraně zítřka" jen více ve videoherním akčním kabátu. Na nic víc než na akční zábavu si film nehraje. Chvilkami jsem sice málem začal zívat, ale poté přišla zase nějaká vtipná svěží akce. 75% (viděl jsem: 1x)

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jasně, recyklace jak sviňa, koncept na jedno brdo. Oživení akční honičkou na Maltě (trošku) ve stylu Jasona Bournea bylo povedené. Už to však nemá ten wow efekt, dinosaury je to přeplácaný jak Labe nutriemi. Ale i přes svou dlouhou stopáž mne však bavilo se na to dívat, zpracování na vysoké úrovni a druhá polovina příjemně dynamická. Pár drobných zajímavých scén, u některých jsem si říkal ...nějaké divné... - např hyperloop s rychlostí menší než posun důlních vozíků. Ale jo, dobré, i když to podruhé vyhledávat nebudu. 70% (viděl jsem: 1x cz dvd)

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Originální nápaditá zábava. Pro každého, kdo si alespoň z rychlíku přičichl k videohrám je to vtipná akční ulítlá podívaná. Pokud nevíte, že v počítačových hrách si postavy sbírají medikit, zbraně tasí z neviditelného vaku a slovo level je pro vás něco sprostého - tak na to budete koukat jako puk na Dominátora v brance. V opačném případě se u toho hezky pobavíte. I když se na to podíváte zřejmě jenom jednou. (viděl jsem: 1x cz)

Návštěvníci (1983) (seriál)

Oblíbený sci-fi komediální seriál mého dětství s paletou výborných nejen komediálních herců. A to jsem tenkrát jako capart ještě ani netušil, že jednou si na ty zeměměřiče nebudu jako zdejší skvadra jenom hrát :-)

Let číslo 93 (2006)

Říkal jsem si, že film inspirovaný skutečnou a všeobecně známou událostí už toho principu nebude až tak napínavý. A ono to jde - udržet diváka v přikovaného napětím do sedačky od začátku až do konce! Nervydrásající i emotivní!