Živé terče - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

No to byla komedie. Udělalat z policajtů takhle úplně neschopný blbce se nepodařilo ani majoru Majsnerovi, ale tvůrcům této minisérie ano. A závěr tak nějak ani pořádně nebyl dořešen, jen překombinovaně naznačen. Ano, byla to fraška, že ani ty tři hvězdy nedám. (PS: Jo, a můj tip na pachatele, který jsem si po prvním díle myslel, mi býval málem vyšel - kdyby jednu zásadní indicii neřekli až v tomto díle...)

Speciální jednotka (2011)

Standardně dobře natočený akční film se záchrannou operací. Nějak jsem se však nemohl zbatit dojmu, že jsem film s podobným scénářem viděl několikrát.

RoboCop vs Terminator (2006)

Úsměvná, ale velmi pěkně udělaná blbinka. Ale což, Predátor si to nakonec na filmovém plátně taky rozdal s Vetřelcem, o mixu komiksových hrdinů ani nemluvě, tak proč by ne :-)

Zabít Gunthera (2017)

Zajímavý způsob jak natočit film s hvědou bez hvězdy. Už jsem si říkal, že se tam ten Arnold snad ani neukáže a možná "délkou" pobytu na plátně trumfne i Seagala z filmu Boeing 747 v ohrožení. Když protrpíte většinu filmu (čekáním kdy a zda vůbec se Arnie objeví), který se pokouší trochu odlišným způsobem a rádobyhumorně vyprávět děj o pátrání po tajemném nájemném vrahovi, on se ukáže. Jeho role je aspoň trochu zábavná. Nebo spíš k smíchu?

Den patriotů (2016)

Ať nadáváte na americký patriotismus a film kvůli tomu posíláte do kytek či nikoli, je mi to úplně fuk. Přestože mi připadalo objevení a ukázáním prstem na pachatele snad až příliš zjednodušené, film byl napínavý, dramatický, nenudil jsem se a nevytýkám mu ani závěrečné dokumentární dojímavé povídačky. Dívat se podruhé nepotřebuji, ale čtyři hvězdy mu klidně fláknu. >70% (viděl jsem: 1x cz)

Tři uprchlíci (1989)

Bavil jsem se velmi dobře. Nejspíše i proto, že originální Uprchlíky jsem viděl hooodně dávno. Onen francouzský originál je však ještě více zábavnější i dojemnější, s lepší hereckou partičkou.

Živé terče - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Jen tak nějak doufám, že to nebude jakási varianta "deseti malých černoušků" a můj tip na pachatele nevyjde...

Bajkeři (2017)

Film jsem viděl neovlivněn zdejším hodnocením a vcelku mne překvapilo, že je to koukatelné a několikrát jsem se i zasmál povedeným vtípkům. Kluci jsou s nadsázkou vykresleni jako jako pěkní truhlíci, holky zase jako správňačky, ale příliš hereckého prostoru nedostaly a režisér si neopominul natočit s děvčaty alespoň pár krátkých lechtivých záběrů pro diváka. Teenagerovská komedie, která vám mnoho nedá (Snowboarďáci i Rafťáci jsou o několik levelů lepší, a některé zdejší výkony, např. Mišík, jsou naopak dost bídné), ale slupnete ji pravděpodobně bez obtíží. slabších 60% (viděl jsem: 1x tv)

Avengers: Endgame (2019)

Předcházející díl "Infinity War", jsem shlédl pouze pár dní před tímto finále, takže jsem již byl naladěn na vlnu přehršle postav. Opět tu přibylo, nebo spíše na chvilku se mihlo, několik postav nových a od diváka se jaksi očekává, že všechny marvelovské superhrdiny má v malíčku a viděl všechny přechozí filmy, aby byl v obraze. Humoru je tu opět vcelku solidní porce, stejně tak i všelijaké té šílené hi-tech sci-fi akce i zdařilé filmařiny s dobrým scénářem. Ačkoli nejsem žádný zapálený komiksový fanda, bavil jsem se o chlup lépe. 90% (viděl jsem: 1x kino)