Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

95%. Pan Zdeněk Miler. Mistr dětských snů, zde animátor písně práce a distributor miloučkých vztahů obecně. I krteček pracovní závazek na ...-desátá léta dobře zvládal. *** Holt, nejen týmová práce, a hezké vzpomínky mne po tolika letech dostaly až sem. Není to vůbec špatné...si jen tak odkouknout...do dětství...Děkuji Mistře. Na Vaši památku.

Most do země Terabithia (2007)

78%. Kouzelný  dětský film. Plný barvitosti a emocí. Skutečná říše fantazie, která v závěru krutě narazí na realitu.

Red 2 (2013)

80%. Akční, důchodově polozaopatření páprdové opět nezklamali. Emocionální nebezpečí , AKCE a rozkošná komedie dohromady. Mňam.___Špendlíkový pohřeb přítele Marvina. Proslov, slza v oku se třpytící. "Uměl sestrojit bombu...Dobří lidé z Moldavie budou Marvinovi vždy zavázáni." Později. _ "Marvine tys jí dal zbraň?" _"Marvine přestaň jí to učit!"

Invaze zombie nácků (2012) odpad!

0,5%. Asylum. Můj oblíbený tvůrce kinotyjátrových klystýrů se opět předvedl. Pozitivním faktem je, že mám hlavu čistou jako nikdy, a pár měsíců mne nedokáže srazit na kolena žádné béčko, ni céčko...ni erko...et cetera, et cetera... Robot Emil jako Vůdce byl vskutku nezapomenutelný mazlík.

Wolverine (2013)

65%. Byly chvíle kdy jsem chtěl říci sbohem  rosomáčku nešťastný. Sayonara...Nakonec jsem se na to vyspal a za tři stálice mi to stojí.***Mám ale onačejší starosti. Asi jsem zasejc přibral. Nebo špatný oči? Anebo ty holky japonský fakticky váží 30 kilo i s katanou? Jedno vím jistě, ta zmijovítá bloncka má poctivých pětašedesát liber, je o tři milimetry vyšší než já a tak z toho mám vopravdicky řáckej mindrák.

A Viking Saga: The Darkest Day (2013) odpad!

-5%. U Ódinových koulí! S produkcí mockbusterů firmy The Asylum se člověk alespoň občas zasměje. Tohle bylo opravdu jen a pouze k pláči. Jako odpovídající odměnu bych viděl oštěp Gungnir hluboko zabořený v rektu Chrise Crowa.

Osamělý jezdec (2013)

80%. Obyčejný malý kluk, který v roce 1933 vejde do pouťového stanu a zaplatí si ukázku "Divokého západu". Dostane za ten poctivý čtvrťák vše co by si přál?*** Fňukání některých komentátorských jedinců nechápu. Prý je to nedokonalé pinožení k úspěchu Pirátů z Karibiku. No a co? Estéti vyšší kvalifikace kinotyjátrové tvrdí, že dokonalosti jejich doměnek film nedosahuje, protože jde o zpotvořeninu díla Tenkrát na západě. No a CO?!

Emperor (2012)

60%. Byla to záležitost státnické moudrosti amerických vítězů, kteří si uvědomovali Pyrhova vítězství na Iwodžimě a Okinawě. Historicky je to jaksi neobjevné. Bylo naprosto zřejmé, že potomek bohyně slunce Amaterasu Oomikami nesmí zemřít, jinak by brzy okupanti dookupačili. Ono je jedna věc mrsknout dvě atomovky na analytiky vytipovaná velkoměsta a úplně jiná pohádka je ovládat sebevražedně nadaný národ, kterému jste zabili Boha a Císaře v jedné inkarnaci.

Trestný prapor (2004) (seriál)

60%. Hodně se ztratilo v překladu, hodně sokolíci. Leč s potěšením kvituji, že se sokolíkům přejasným kinotyjátrovým podařilo alespoň nastínit bídu a hnus doby soudruha Stalina a jeho jurodivého vítězství nad populistickým národně dělnickým panem Hitlerem. P.S. O zbraních a taktice škoda mluvit, jde o béčkovou televizní produkci.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Moje chyba, nemám čučet na roztřesený polohoror, vždyť i těmi celohorory pohrdám. Celkově mi to přijde jako - hloupost podivná, která nějakým záhadným způsobem vyhovuje jiným.