Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Tak už to máte kucí šikovní za sebou. Poslední setkání, zrušení Ministerstva, a pokud nebude ještě poslednější, tak jste odešli jako skuteční BOHOVÉ švihlé chůze a intelektuálně praštěného humoru.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

75%. Prdka veleúžasná. Emotivně mne občas dojal můj soukromý flashback na Forresta Gumpa nebo výběr z pokladnice Járy da C. ****Po přečtení knihy snižuji na čtyři stálice abych získal manévrovací prostor, neboť čtené slovo mne pobavilo řádově více.

Godzilla (1954)

55%. Čistá radost z dávného dětství. Viděno na "Rakušácích" asi tak v deseti letech a dodnes si pamatuji příjemné mrazení v zádech při sledování kinotyjátru a hrdinské sny poté...Gappa a Godžira et cetera...

Bitva u Vídně 1683 (2012)

15%. Patnáct bukvic za to, že mne potěšila vzpomínka na důležitý moment našich dějin. České království pod zákonnou nadvládou rodu Habsburků.  Útok musulmanů na hlavní město. Vídeň ...Leopold I.  se strategicky stáhl (zdrhnul) do předem připraveného ústraní a moudře nechal boj na válečnících (mimochodem i českých). Polský král na poslední chvíli dorazil na pomoc, vnesl paniku do otomanských řad a stal se zachráncem města a církve obecné.--- Jinak je to kašírovaný hnus a katolická propaganda (FIAT jako sponzor filmu, 3D hra, KVH skupinky, et cetera...)

Všechnopárty (2005) (pořad)

80%. Pohodová zábava. Velice vyrovnané. Stabilní. Profesionální práce. Bavič, který si umí udělat čurinu i sám ze sebe. Hosty většinou zvládá (když neožerou jako Mareš a spol), a když tak prcínkovský vtip situaci zachrání.

Hříšníci (2011) (seriál)

90%. Znamenitě ujeté. Krapet brutální. Pravdivé. *****Život, život na pomezí hladu, existence, bezdomoví, život plný překvapení a ran osudu. Přesto, plný soudržnosti...Et cetera.

Herkules (1995) (seriál)

40% Prznitelé starořecké mytologie v akci. V devadesátkách jsem to spolu s Xenolínou dal. Litoval jsem tehdy dvou věcí. Že nejsem pubescent, a že nedokáži ani ve fantasy překousnout některé zhůvěřilosti. Uff.

Xena (1995) (seriál)

40%. U Dia Hromovládného! Měl jsem rád starořeckou mytologii - budiž 40 bukvic. Sírí si dozajista svého svého průměrně natvrdlého diváka (neznalého historie) zajisté najde. Stejně jako Herkulín.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

95% Viděno na pomezí let devadesátých a nultých v ČB, divadélko někde poblíž Senovážně-Malinovského náměstíčka, ale to se asi nepočítá do čsfd. *****Rozhodně nezapomenu jak  si tam Vávra odřel hřbet o hranu jeviště, když tu zajeb*anou ožralou GUMU zahrál jako BÚH.

Excalibur (1981)

101%. Naprostá klasika. Až je smutné, že do dnes jde o nejlepší zpracování  Artušovské legendy. Fantasy jek má být a bez digi.***** Viděno ve Strakonicích za dob študýrování středoškolského, už nevím jestlivá v Oku nebo ve Světě. Zásah přímo do aorty, sluchových a jiných orgánů...Dnes jsem si projekci zopakoval a stále trvám na nadstandartním hodnocení.