Tajemnica Westerplatte (2013)

40%. Tak tohle mělo temperament slimáka v Arktidě. Utahaná nuda, boje jako když si přátelsky zašpásují dva nepříliš početné KVH (kluby vojenské historie) v neuspěchaném nedělním odpoledni. S hudbou to Kačmárek rozhodně zachránit nehodlal.

Liberace! (2013) (TV film)

75%. Za excelentního Douglase a cukroušského Damona. Dal bych víc, ale na mně to byla moc velká přesila buzen a ta upocená píchačka s implantátem mi úplně rozhodila můj dlouze pěstovaný posttraumatický syndrom.

Croodsovi (2013)

95%. Po čase opět legendární animáč. Vtipný, nápaditý, stylový, se spádem a šmrncem jaký tady už pár let nebyl. K tomu kvalitní muzika, doslovně fantastická zvířena a květena, kterou by mohli závidět i tvůrci Avataru, prostě není co řešit. K počtu sledování - "Radši ještě jednou, asi jsem mrknul."*****Velmi dobrý dabing a zvláštní ocenění si zaslouží Nikola Votočková - Emma Stone (Iška). Překlad Anny Polanská - palec nahoru.

Hypnotizér (2012)

65%. Mikael Persbrandt. To je chlápek který film udělal. Hypnotizér... Laskavě vynechávám jeho umělecky neurotickou manželku, synka na injekcích, a nakonec mladého zrůďáka, který si jinak zaslouží hlubiny nejspodnějšího pekla za zabití své malé sestřičky a rodiny obecně. ***Stálo to za jedno shlédnutí.

Dějiny násilí (2005)

80%. Inu, napadlo mne probrati svá starobylá nelegální dývka ve špulkách. Práší se na to, nikdo se na to nedívá. Zabírá to místo a na většinu z nich se nepodívá ni proslulé ČPRKO a nemůže mne uvrhnouti do želez, což mne irituje... Alespoň se na to v tomto případě naposledy mrknu já, abych viděl ty dva rozhozený bráchy, pusinku Dráta Harrise a milující rodinu, která to tak nějak podrží a kvalitně k br......vraždě dovede.

Snajpr (2012)

60%. Pokálel to režisér nebo střihač? Snajpr? Myslím ty žďuchance do ramen policajtů - zvané průstřely - v prvních minutách kinotyjátru. Pár dobrých chvil jsem posléze zaznamenal, vylepšeno o ukázky létajících nábojnic, důlky v karosériích a o poctivou práci maskérek na statických tělech.*** Za šedesát bukvic mi tento snímek stojí. Muzika, taková ta poctivě severská, objevně miléniózní, jen podtrhla TV - DVD snímeček. Potrestaný úchyl, KLUK a kopací míčuda s nápisem FRANCE...

Pomsta mrtvého muže (2013)

78% - "POMSTA." ....x.... "A co mý PRACHY?!!" - Obé věty zazněly. Vcelku zábavné. Jen jsem doufal ve více lidské vzájemnosti a citového souznění, protože už vím proč mi tohle někdo dělá !!!****Nečekaně proměnlivé, cesta k pomstě  a mělo to spád.

Millerovi na tripu (2013)

75%. Němý křik hádky před stanem agenta DEA, když máte mobilhome plný trávy, by se snadno mohl změnit v opravdový špás. Solidní komedie o povedené nerodince pašířů trávy.****"Trochu úcty, je to tvá matka!"****Jo a žraloka má v akvárku každej nýmand - hustej frikulín má kosatku.

Pěna dní (2013)

92%. Za čtyři stálice. Možná. Je to trhlé nebo jen výstřední? Starobylé psací stroje let osmdesátých a více letých, posouvané pásy. Jako u Forda, či Baťi. Myšák... Přestávám hodnotit . Prostě si jen užívám a žasnu. Jan Švankmajer potrhle využitý mimózním Frantíkem? Nebo je Michel Gondry švenknutý .... Netuším.****Prostě si jen užívám, žasnu a od pěti stálic mne odděluje pouze vrozená podezíravost. Pravděpodobně to Tvůrci kinotykátru na konci všechno poserou, aby se podbídli vkusu a náladám pubescentů toužících po jednoduché píchatelné zábavě. MERDE!****A ono ne. Tvůrci kinotykátru mne překvapují...na pět stálic to dílko má. Vivat Myšákovi, ať žije!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

92%. Rozhodně jsem se nenudil a chvílemi se mi v 3D pěkně točila hlava. Trochu mne v závěru prudila Šmakova užvaněnost a pár bukvic srážím kvůli velice velmi otevřenému konci. Tak otevřenému, že se snad ani nedá nazvat koncem...